romea - logo
18. října 2019 (pátek)
svátek má Lukáš
Loading
rozšířené vyhledávaní

Drahomír R. Horváth: Je Mark Zuckerberg rasista?

Děčín, 24.7.2013 23:04, (ROMEA)
Koláž: Romea.cz
Koláž: Romea.cz

Máte Facebook? Setkali jste se někdy na této sociální síti s nevhodným obsahem? Myslím například, sexuálně explicitní obsah, násilí nebo nevhodné chování, nenávistný obsah proti skupině etnické, náboženské, proti, jiné sexuální orientaci atd.? Jak jste reagovali? Nahlásili jste to službě Facebook? Jasný, že svoboda projevu je podle amerického modelu posvátná, ale tady užíváme Facebook v ČR a služba Facebook jsou nejspíš Češi a v případě nahlášení stránky dostanete velice podrobný seznam toho, co by mohlo být vnímáno jako nevhodné.

Dostanete na výběr z několika možností, kde je jasně definováno, že si:
Myslím, že tohle by na Facebooku být nemělo.
A můžete dál pokračovat a specifikovat o co teda jde, přičemž máte na výběr z několika údajů:
Nenávistný obsah
Pokud se rozhodnete kliknout právě sem, tak vás přesně navede facebookový automat k řádku:
Útok na rasu, nebo etnickou skupinu
Tohle zaškrtnete a jediná akce, kterou můžete udělat, je NAHLÁSIT SLUŽBĚ FACEBOOK.

A tady se dostáváme k problému. Stránky, které nahlásilo, podle mých informací několik set uživatelů a které navíc nejenom, že útočí na rasu, nebo etnickou skupinu, ale také v komentářích a vložených statusech nepokrytě nabádají k fyzickému násilí vůči romským obyvatelům České republiky, jedou vesele dál. Korunu tomu všemu nasazují diskusní příspěvky nepokrytě nabádající ke genocidě. Posílání do plynu, veřejné deklarovaní, potřeby vyhladit romské obyvatele atd. Je toho mnohem více z nenávistného obsahu jistých facebookových stránek, které jsou několik týdnů a dokonce i měsíců, již nahlášené službě Facebook a tato nekoná nic co by zjednalo nápravu nebo uvedlo věci na pravou míru.

Oproti tomu, to samé, ale z druhé strany, kde je nenávistně útočeno na české obyvatele této země je okamžitě mazáno a facebookové stránky jsou rušeny.

VIDEO

Vím to, protože jsem nahlásil službě Facebook jak ty stránky, které útočí na můj národ jako celek tak i ty, na kterých příslušníci mého národa (a jiní) útočí proti majoritě v této naší České republice.

A tak se nabízí otázka, kdo tam v té službě Facebook sedí. Není to evidentně robot, který by nestranně nemazal nic, nebo naopak všechno mazal. Je tam člověk, nejspíš se jedná o více lidí, kteří jsou evidentně nakloněni jistému názoru. Nejsou nestranní, nejsou objektivní, nestojí mimo všechny ideologie, ale sdílejí konkrétní, politicko-ideologické názory. Svým jednáním se staví na stranu rasistických nacionalistů, kteří v určitých případech razí a oživují nacistickou ideologii a rétoriku známou z historie, která stála u zrodu koncentračních táborů, plynových komor a spaloven.

Sužba Facebook v ČR na mě působí dojmem partičky romofobiků, kteří ani v práci nejsou schopni chovat se profesionálně a bez uzardění tolerují otevřené nabádání k fyzickému napadání a likvidaci Romů, ačkoliv mají stovky podnětů o nevhodnosti obsahu.

Jediné jméno, které se mi vybavuje v souvislosti s fungováním Facebooku je Mark Zuckerberg. Měl bych snad pojmout myšlenku, že když zaměstnává rasisty tak i on sám je rasista? To si nemyslím, ale jsem naprosto bezradný. Jak bych se mohl nějak podílet na odstranění tohoto problému?

Nejsem naivní, abych očekával, že někdo bude reagovat na to, že v této firmě jsou lidi s neprofesionálním přístupem a evidentní příznivci zvrácených ideologií a politických názorů.

A teď mi, dámy a pánové, v rekci na tento článek místo sebereflexe dejte BAN. Žena bude ráda a děti také. Já to bez vás přežiju, ale vy zůstanete i nadále lidmi s pokřiveným charakterem.

„Cikány v ČR nechceme. Cikáni v České republice. Zastavit cikány. Nenávidím cikány. Nesnášim cikány v Mělnickým Vtelně. Cikáni v České republice.“ Mohl bych pokračovat, ale vyvolává to ve mně dávicí reflex.

Přečteno: 2859x
 

Kam dál:

Štítky:  

Facebook, Rasismus, NeonacismusHLAVNÍ ZPRÁVY

Chudinské ghetto (Ilustrační FOTO: Safranek-interia.eu, Wikimedia Commons)

Zpráva o stavu romské menšiny: V ČR bylo loni podle odhadů 830 ghett se 127.000 obyvateli

14.10.2019 11:21
V Česku existovalo loni přes 830 chudinských domů, ulic a čtvrtí. V těchto ghettech žilo víc než 127.000 lidí. Uvádí to zpráva o stavu romské menšiny za loňský rok.
 celý článek

Slavnostní předávání certifikátů v rámci stipendijního programu ROMEA (2018)

videoVYSÍLALI JSME ŽIVĚ: Slavnostní předávání certifikátů v rámci stipendijního programu ROMEA

10.10.2019 20:58, (AKTUALIZOVÁNO 12. 10. 2019, 22:00)
V pátek 11. října od 13 hodin proběhlo již čtvrté slavnostní setkání stipendistů podpořených v rámci Romského stipendijního programu pro romské studenty SŠ a VOŠ, který realizuje organizace ROMEA. Studenti byli slavnostně uvedeni do stipendijního programu v Brožíkově sálu na Staroměstské radnici, kde se setkali s pořadateli a sponzory programu. Stipendium letos získalo 69 studentů SŠ a VOŠ. Celou akcí zúčastněné provedl moderátor Lukáš Kotlár. Přímý přenos zajistila první romská internetová televize ROMEA TV. Krásné prostory pro tuto akci poskytl Magistrát hlavního města Prahy.
 celý článek

Cyril Koky

Cyril Koky bude kandidovat do Senátu za Pirátskou stranu v obvodu Kolín

10.10.2019 17:30
Ve volbách do Senátu bude za Pirátskou stranu v obvodě Kolín kandidovat Cyril Koky. Členská základna Pirátů ho ve volbách na internetovém fóru zvolila jednomyslně.
 celý článek

Další články z rubriky..
romea - logo