romea - logo
24. ledna 2018 (středa)
svátek má Milena
Zprávy e-mailem - Nemáte čas číst naše zprávy každý den? Nechte si posílat souhrn toho nejdůležitějšího tak často, jak  chcete Vy.
Loading
rozšířené vyhledávaní

Emil Voráč: Mnoho štěstí do nového roku, první zkouška nás čeká při volbě prezidenta

30.12.2017 18:46
Emil Voráč
Emil Voráč

 

Za krátký čas, vlastně se ten čas dá již počítat v hodinách, tady máme nový rok. Rok 2017 se každopádně zapíše spíše neblaze do dějin tohoto státu.

Moc bych si přál, aby český národ nedovolil, aby se znovu ten následující rok zapsal do dějin, jako rok, ve kterém měli navrch prospěcháři, tuneláři, neofašisté, xenofobové nebo falešní hráči, kteří si čutají s mozky lidí, kterým jde jen a jen o vlastní prospěch a lid tohoto státu je vůbec nezajímá.

Přál bych českému národu, aby otevřel oči a aby nehleděl jen na současnost, nýbrž prozíravě myslel i na budoucnost a budoucí generace. Přál bych naprosto celému světu, aby se fašizmus jednou pro vždy vymýtil. Přál bych všem, aby odkaz Václava Havla byl naplněn. Všem lidem na této planetě přeji mír a lásku.

Romskému národu přeji, aby se zasazoval o svá práva, aby pozorně sledoval události a nedovolil nikomu a nikdy naplnit odkaz Hitlera, tak jak si to přeje nemalá část Evropanů.

Romům bych chtěl vzkázal, neopětujme, i tady na sociálních sítích nenávist, unáhlenost, nehodnoťte národ Čechů podle jednoho nebo skupiny, která je zrovna rasistická nebo jinak nenávistná. Vlastně tohle vzkazují naprosto všem, neboť jestli něco odsuzuji, tak se nemohu chovat obdobně špatně.

A pak je potřeba se sjednocovat a buďme rádi za každého kdo nesoudí člověka podle barvy pleti, etnicity, nebo jiných rozdílů.

K tomu, abychom naplnili odkaz "Pravda a lásky" je potřeba, aby se každý z nás postavil čelem k volbám a tím nedal šanci těm, o kterých jsem psal na začátku, aby tito lidé řídili tento stát.

Ač se to nezdá, tak první zkouška nás čeká již za pár dní - 12 a 13. ledna volba prezidenta. Další pak za půl roku.

Tak tedy, ať si končí tento neúspěšný rok, my si ten nadcházející vylepšíme láskou, pravdou a tolerancí. Mnoho štěstí.

Přečteno: 1684x

Kam dál:

Štítky:  

Silvestr, demokracie, ExtremismusHLAVNÍ ZPRÁVY

--ilustrační foto--

VIDEO: Server Romea.cz vyzpovídal napadeného chlapce, jeho matku a svědka incidentu v ústecké MHD

18.1.2018 13:55
Pracovníci serveru Romea.cz hovořili s chlapcem, kterého chtěla revizorka ústeckého dopravního podniku minulý týden násilím vyhodit z ranního spoje do školy. Prostor dostala také matka chlapce a mladík, který incident natočil na telefon. 
 celý článek

Ilustrační FOTO

Policie k případu úmrtí malé Janičky v Sheffieldu: Neexistují žádné podezřelé okolnosti její smrti

12.1.2018 14:45
Podle policejního velitelství v South Yorkshire, které vyšetřuje smrt malé Janičky v Sheffieldu, neexistují žádné podezřelé okolnosti její smrti. Vyplývá to z vyjádření pro server Romea.cz k případu, který mezi Romy na sociálních sítí vyvolal bouřlivou diskuzi.
 celý článek

Revizorka 11. 1. 2018 vyhodila z autobusu romské děti jedoucí do školy do Trmic. Vadilo jí, že měly na zádech batohy (FOTO: Repro Facebook, koláž: Romea.cz)

videoÚstecký dopravní podnik stojí za svou revizorkou, která vyhodila romské děti z autobusu. Uznává ale, že neměla chlapce chytit za ruku

12.1.2018 14:20
Dopravní podnik města Ústí nad Labem uznává (DPMUL), že revizorka v rámci svých pravomocí chlapce neměla chytit za ruku. Vzhledem k tomu, že chlapec měl být k ženě vulgární a měl si odmítnout sundat batoh ze zad, stojí ale dopravní podnik za svou zaměstnankyní. DPMUL to uvádí v dnes zveřejněné tiskové zprávě. Incident se odehrál včera ráno během cesty školáků do trmické základní školy.
 celý článek

Diskuse:

Každý diskutující musí dodržovat PRAVIDLA DISKUZE SERVERU Romea.cz. Moderátoři serveru Romea.cz si vyhrazují právo bez předchozího upozornění odstranit nevhodné příspěvky z diskuse na Romea.cz. Při opakovaném porušení pravidel mohou moderátoři diskutéra zablokovat.

Další články z rubriky..
romea - logo