romea - logo
23. července 2018 (pondělí)
svátek má Libor
Loading
rozšířené vyhledávaní

Emil Voráč: Mnoho štěstí do nového roku, první zkouška nás čeká při volbě prezidenta

30.12.2017 18:46
Emil Voráč
Emil Voráč

Za krátký čas, vlastně se ten čas dá již počítat v hodinách, tady máme nový rok. Rok 2017 se každopádně zapíše spíše neblaze do dějin tohoto státu.

Moc bych si přál, aby český národ nedovolil, aby se znovu ten následující rok zapsal do dějin, jako rok, ve kterém měli navrch prospěcháři, tuneláři, neofašisté, xenofobové nebo falešní hráči, kteří si čutají s mozky lidí, kterým jde jen a jen o vlastní prospěch a lid tohoto státu je vůbec nezajímá.

Přál bych českému národu, aby otevřel oči a aby nehleděl jen na současnost, nýbrž prozíravě myslel i na budoucnost a budoucí generace. Přál bych naprosto celému světu, aby se fašizmus jednou pro vždy vymýtil. Přál bych všem, aby odkaz Václava Havla byl naplněn. Všem lidem na této planetě přeji mír a lásku.

Romskému národu přeji, aby se zasazoval o svá práva, aby pozorně sledoval události a nedovolil nikomu a nikdy naplnit odkaz Hitlera, tak jak si to přeje nemalá část Evropanů.

Romům bych chtěl vzkázal, neopětujme, i tady na sociálních sítích nenávist, unáhlenost, nehodnoťte národ Čechů podle jednoho nebo skupiny, která je zrovna rasistická nebo jinak nenávistná. Vlastně tohle vzkazují naprosto všem, neboť jestli něco odsuzuji, tak se nemohu chovat obdobně špatně.

A pak je potřeba se sjednocovat a buďme rádi za každého kdo nesoudí člověka podle barvy pleti, etnicity, nebo jiných rozdílů.

K tomu, abychom naplnili odkaz "Pravda a lásky" je potřeba, aby se každý z nás postavil čelem k volbám a tím nedal šanci těm, o kterých jsem psal na začátku, aby tito lidé řídili tento stát.

Ač se to nezdá, tak první zkouška nás čeká již za pár dní - 12 a 13. ledna volba prezidenta. Další pak za půl roku.

Tak tedy, ať si končí tento neúspěšný rok, my si ten nadcházející vylepšíme láskou, pravdou a tolerancí. Mnoho štěstí.

Přečteno: 1820x

Kam dál:

Štítky:  

Silvestr, demokracie, ExtremismusHLAVNÍ ZPRÁVY

Blízký spolupracovník Tomia Okamury a tajemník klubu Svobody a přímé demokracie (SPD) Jaroslav Staník (FOTO: internetové stránky SPD)

Policie navrhla obžalovat bývalého tajemníka SPD Tomia Okamury kvůli rasistickým a nenávistným výrokům

18.7.2018 13:04
Policie navrhla obžalovat bývalého tajemníka hnutí Svoboda a přímá demokracie (SPD) Jaroslava Staníka kvůli nenávistným výrokům ve Sněmovně. Jméno obžalovaného mluvčí pražské policie Jan Daněk neuvedl, policie se ale v minulosti o Staníka zajímala kvůli jeho nenávistným a rasistickým výrokům na adresu Židů, Romů a homosexuálů. Podle svědků výroky pronesl koncem loňského října ve Sněmovně, i podle Daňka byl trestný čin spáchán v této době.
 celý článek

Jubilejní 20. ročník mezinárodní folklórního festivalu Romská píseň se konal v sobotu 26. 7. 2014 v malebném prostředí Beskyd tradičně v areálu Dřevěného městečka ve Valašském muzeu v Rožnově pod Radhoštěm (FOTO: Marek Štěpán)

Rožnovský skanzen bude o víkendu hostit festival romské hudby

18.7.2018 12:18
Valašské muzeum v přírodě v Rožnově pod Radhoštěm na Vsetínsku bude o víkendu hostit hudební festival Romská píseň. Tradiční akce se tam uskuteční 24. rokem. Festival v sobě snoubí temperamentní romské, maďarské i rumunské rytmy, řekla mluvčí muzea Pavlína Polášková.
 celý článek

Ilustrační FOTO: SalFalko, Flickr.com

Soud v Římě odsoudil čtyři pachatele pogromu na romský tábor v Turíně

18.7.2018 0:40
Čtyři lidé byli v pátek v Římě uznáni vinnými z rasové a etnické nenávisti za vypálení romského tábora na turínském předměstí Vallette v roce 2011. Činu se dopustili poté, co dospívající dívka falešně obvinila dva Romy ze znásilnění. Informovala o tom agentura ANSA.
 celý článek

Diskuse:

Každý diskutující musí dodržovat PRAVIDLA DISKUZE SERVERU Romea.cz. Moderátoři serveru Romea.cz si vyhrazují právo bez předchozího upozornění odstranit nevhodné příspěvky z diskuse na Romea.cz. Při opakovaném porušení pravidel mohou moderátoři diskutéra zablokovat.

 

Další články z rubriky..
romea - logo