romea - logo
26. dubna 2018 (čtvrtek)
svátek má Oto
Loading
rozšířené vyhledávaní

Emil Voráč: Mnoho štěstí do nového roku, první zkouška nás čeká při volbě prezidenta

30.12.2017 18:46
Emil Voráč
Emil Voráč

Za krátký čas, vlastně se ten čas dá již počítat v hodinách, tady máme nový rok. Rok 2017 se každopádně zapíše spíše neblaze do dějin tohoto státu.

Moc bych si přál, aby český národ nedovolil, aby se znovu ten následující rok zapsal do dějin, jako rok, ve kterém měli navrch prospěcháři, tuneláři, neofašisté, xenofobové nebo falešní hráči, kteří si čutají s mozky lidí, kterým jde jen a jen o vlastní prospěch a lid tohoto státu je vůbec nezajímá.

Přál bych českému národu, aby otevřel oči a aby nehleděl jen na současnost, nýbrž prozíravě myslel i na budoucnost a budoucí generace. Přál bych naprosto celému světu, aby se fašizmus jednou pro vždy vymýtil. Přál bych všem, aby odkaz Václava Havla byl naplněn. Všem lidem na této planetě přeji mír a lásku.

Romskému národu přeji, aby se zasazoval o svá práva, aby pozorně sledoval události a nedovolil nikomu a nikdy naplnit odkaz Hitlera, tak jak si to přeje nemalá část Evropanů.

Romům bych chtěl vzkázal, neopětujme, i tady na sociálních sítích nenávist, unáhlenost, nehodnoťte národ Čechů podle jednoho nebo skupiny, která je zrovna rasistická nebo jinak nenávistná. Vlastně tohle vzkazují naprosto všem, neboť jestli něco odsuzuji, tak se nemohu chovat obdobně špatně.

A pak je potřeba se sjednocovat a buďme rádi za každého kdo nesoudí člověka podle barvy pleti, etnicity, nebo jiných rozdílů.

K tomu, abychom naplnili odkaz "Pravda a lásky" je potřeba, aby se každý z nás postavil čelem k volbám a tím nedal šanci těm, o kterých jsem psal na začátku, aby tito lidé řídili tento stát.

Ač se to nezdá, tak první zkouška nás čeká již za pár dní - 12 a 13. ledna volba prezidenta. Další pak za půl roku.

Tak tedy, ať si končí tento neúspěšný rok, my si ten nadcházející vylepšíme láskou, pravdou a tolerancí. Mnoho štěstí.

Přečteno: 1793x

Kam dál:

Štítky:  

Silvestr, demokracie, ExtremismusHLAVNÍ ZPRÁVY

Malé romské děti se svými rodiči utíkají před neonacisty, kteří 21. 4. 2018 zaútočili na jejich tábor na Ukrajině (FOTO: repro Youtube.com)

videoŠílené video z pogromu na Romy na Ukrajině: Neonacisté vyhánějí malé romské děti, házejí po nich kamení a stříkají slzný plyn

26.4.2018 1:55
Jak již server Romea.cz informoval členové ukrajinské neonacistické organizace C14 v sobotu 21. dubna vypálili tábor, který nedaleko centra Kyjeva vybudovali Romové pocházející převážně ze Zakarpatí. Na internetu se nyní objevily záběry z tohoto pogromu.
 celý článek

Michal Horáček 8. 4. 2018 při oslavách Mezinárodního dne Romů. (FOTO: Archiv Ara Art)

Michal Horáček pro Romea.cz: Je třeba rozšiřovat romskou elitu. Čím více bude doktorů z romské komunity, tím blahodárnější to bude pro všechny

23.4.2018 20:00
Michal Horáček je spisovatel, producent, textař, vystudoval antropologii a stal se jedním z kandidátů na prezidenta. V letošním roce přijal pozvání Ara Artu a promluvil na oslavách Mezinárodního dne Romů v divadle Archa.
 celý článek

Členové ukrajinské krajně pravicové organizace C14 v sobotu 21. dubna podpálili tábor, který nedaleko centra Kyjeva vybudovali Romové pocházející převážně ze Zakarpatí. (FOTO: Facebook/Сергій Мазур)

Ukrajinští pravicoví radikálové zapálili romský tábor v Kyjevě

23.4.2018 16:08
Členové ukrajinské krajně pravicové organizace C14 v sobotu 21. dubna podpálili tábor, který nedaleko centra Kyjeva vybudovali Romové pocházející převážně ze Zakarpatí. Radikální nacionalisté předtím dali obyvatelům tábora ultimátum, aby do soboty lokalitu vyklidili. Pravicoví extremisté teď vyhrožují, že ve žhářských útocích budou pokračovat. Informuje o tom slovenský zpravodajský server Aktuality.sk.
 celý článek

Diskuse:

Každý diskutující musí dodržovat PRAVIDLA DISKUZE SERVERU Romea.cz. Moderátoři serveru Romea.cz si vyhrazují právo bez předchozího upozornění odstranit nevhodné příspěvky z diskuse na Romea.cz. Při opakovaném porušení pravidel mohou moderátoři diskutéra zablokovat.

 

Další články z rubriky..
romea - logo