romea - logo
20. října 2018 (sobota)
svátek má Vendelín
Loading
rozšířené vyhledávaní

Emil Voráč: Mnoho štěstí do nového roku, první zkouška nás čeká při volbě prezidenta

30.12.2017 18:46
Emil Voráč
Emil Voráč

Za krátký čas, vlastně se ten čas dá již počítat v hodinách, tady máme nový rok. Rok 2017 se každopádně zapíše spíše neblaze do dějin tohoto státu.

Moc bych si přál, aby český národ nedovolil, aby se znovu ten následující rok zapsal do dějin, jako rok, ve kterém měli navrch prospěcháři, tuneláři, neofašisté, xenofobové nebo falešní hráči, kteří si čutají s mozky lidí, kterým jde jen a jen o vlastní prospěch a lid tohoto státu je vůbec nezajímá.

Přál bych českému národu, aby otevřel oči a aby nehleděl jen na současnost, nýbrž prozíravě myslel i na budoucnost a budoucí generace. Přál bych naprosto celému světu, aby se fašizmus jednou pro vždy vymýtil. Přál bych všem, aby odkaz Václava Havla byl naplněn. Všem lidem na této planetě přeji mír a lásku.

Romskému národu přeji, aby se zasazoval o svá práva, aby pozorně sledoval události a nedovolil nikomu a nikdy naplnit odkaz Hitlera, tak jak si to přeje nemalá část Evropanů.

Romům bych chtěl vzkázal, neopětujme, i tady na sociálních sítích nenávist, unáhlenost, nehodnoťte národ Čechů podle jednoho nebo skupiny, která je zrovna rasistická nebo jinak nenávistná. Vlastně tohle vzkazují naprosto všem, neboť jestli něco odsuzuji, tak se nemohu chovat obdobně špatně.

A pak je potřeba se sjednocovat a buďme rádi za každého kdo nesoudí člověka podle barvy pleti, etnicity, nebo jiných rozdílů.

K tomu, abychom naplnili odkaz "Pravda a lásky" je potřeba, aby se každý z nás postavil čelem k volbám a tím nedal šanci těm, o kterých jsem psal na začátku, aby tito lidé řídili tento stát.

Ač se to nezdá, tak první zkouška nás čeká již za pár dní - 12 a 13. ledna volba prezidenta. Další pak za půl roku.

Tak tedy, ať si končí tento neúspěšný rok, my si ten nadcházející vylepšíme láskou, pravdou a tolerancí. Mnoho štěstí.

Přečteno: 1828x

Kam dál:

Štítky:  

Silvestr, demokracie, ExtremismusHLAVNÍ ZPRÁVY

Více než osm desítek romských studentů středních a vyšších odborných škol si v pátek 4. 11. 2017 v Praze převzalo stipendia, která jim udělila organizace ROMEA. (FOTO: Petr Zewlakk Vrabec)

videoZÁZNAM: Slavnostní předávání stipendií pro romské studenty SŠ a VOŠ

19.10.2018 0:37
Přímý přenos z Brožíkova sálu na Staroměstské radnici ze slavnostního setkání romských studentů středních a vyšších odborných škol, kteří se pro tento školní rok stali součástí Romského stipendijního programu. Ten realizuje organizace ROMEA již třetím rokem za podpory dánské nadace Velux, nadace Albatros a dalších podporovatelů. Přímý přenos ze slavnostní akce zajišťuje první romská internetová televize ROMEA TV.
 celý článek

Jedna ze dvou uzavíraných ubytoven v Ústí nad Labem. Ubytovna Modrá. (FOTO: Petr Zewlakk Vrabec)

Výzkum Agentury: Více než 80% rodin z ubytoven se přestěhovalo do běžného bydlení díky mimořádné dávce

16.10.2018 15:58
Víc než čtyři pětiny domácností z ubytoven, které se díky mimořádné dávce na kauci a vybavení mohly přestěhovat do běžného bytu, si bydlení po roce udržely.
 celý článek

Tomio Okamura a koncentrační tábor v Letech u Písku (Koláž: Romea.cz)

Okamura a Rozner se dle policie nedopustili trestného činu, Lety jsou dál "neexistující pseudokoncentrák bez plotu"

16.10.2018 11:39
Výroky předsedy SPD Tomia Okamury a jeho stranického kolegy poslance Miloslava Roznera o romském táboře v Letech u Písku nejsou trestným činem.
 celý článek

Další články z rubriky..
romea - logo