romea - logo
28. června 2022 (úterý)
svátek má Lubomír

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Julius Zajac: Do nového roku prosím aktivisty a Romeu, aby...

Praha, 9.1.2014 13:06, (ROMEA)
Julius Zajac
Julius Zajac

Prosím zejména romské aktivisty a autory ze serveru Romea.cz, aby stále dokola nepřirovnávali situaci kolem soužití Čechů a Romů k událostem starým nejméně 60 let (ačkoli nás historie má učit), aby se neřešily vlajky, které akorát dokázaly většinu majority naštvat. Vlajka, které jsme byli svědkem, je jako umění pro situaci v ČR (pro soužití romské komunity s majoritou) spíš tragédie. Umění, které vyvolá ještě větší nenávist, je pro mě bezcenné.

Bylo už mnohé zanedbáno ohledně integrace Romů do české společnosti, tak se to pokuste alespoň trochu dohnat vzděláváním dětí a mládeže. Jen tak se ten čas snad dá doběhnout.

Česká společnost je docela tolerantní, a věřte, že s Romy má bohužel špatnou zkušenost a bojí se nás. Nikdo to neberte osobně prosím, ale nemůžete popřít, že jsou Romové, kteří se chovají hodně odlišně od českých a evropských způsobů, někteří dokonce velmi špatně. A jiní naopak velmi dobře, ale o těch se moc nepíše.

Kolik lidí z romské mládeže dodělá střední školu? Kolik mladých Romů absolvuje základní školu a pak v žádném dalším studiu nepokračuje? Já si myslím, že velmi mnoho, a těch mladých lidí je škoda. To je myslím ten největší problém, který se má řešit včetně zaměstnanosti, a ne nějaké "umělecké" vlajky.

Romeo, postrádám více článků a reportáží s cílem romskou komunitu s majoritou sbližovat. Nezapomeňte, že i Váš server vytváří mediální obraz a náladu ve společnosti.

S přáním všeho dobrého v novém roce 2014 přeje obyčejný občan.

Přečteno: 3522x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Romové, Soužití, Romea.czHLAVNÍ ZPRÁVY

 

Další články z rubriky..
romea - logo