romea - logo
17. října 2021 (neděle)
svátek má Hedvika

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Ladislav Baláž: představitelé SRP Čeněk Růžička a Štefan Tišer by měli okamžitě odstoupit. S anticiganisty se nejedná

Praha, 21.7.2013 18:59, (ROMEA)
Zleva: Čeněk Růžička, Otto Chaloupka, Štefan Tišer. Koláž: Romea.cz
Zleva: Čeněk Růžička, Otto Chaloupka, Štefan Tišer. Koláž: Romea.cz

Vyzývám Štefana Tišera a Čeňka Růžičku, aby neprodleně odstoupili z vedení Strany rovných příležitostí a odešli z politické scény. Jejich jednání s anticiganistou Ottou Chaloupkou (poslanec za Věci veřejné) je minimálně nerozumné, v každém případě však neuvěřitelné. S lidmi, kteří na Romy házejí špínu, kudy chodí, slušný člověk v žádném případě nejedná!

Pan Růžička bojuje dlouhé roky za Lety u Písku, kde býval romský koncentrační tábor, konkrétně za to, aby odsud byl odstraněn prasečák. Teď jakoby celou svou přechozí práci popřel - ukazuje se, že společně s Chaloupkou "šijou bič" na chudé lidi z romských řad.

Myslím, že za této situace lze správný přístup k Růžičkovi a Tišerovi dobře vyjádřit heslem, které společností rezonovalo na adresu Miloše Zemana a Václava Klause, po podepsání "opoziční smlouvy": Děkujeme, odejdětě!

Buď jste jste slepí a nevidíte, co se ve společnosti děje s Romy. Nebo vám nevadí vyjednávat s lidmi, kteří jdou přímo proti Romům, dokonce i přímo proti vám dvěma. Oba příklady vedou k vašemu odstoupení. V tom prvním jde o politickou nedomrlost, v tom druhém o cynismus z vaší strany. Zaprodali jste nás, Romy, jednali jste "o nás bez nás".

Žádám Romy a další lidi z různých organizací, aby se k mé výzvě přidali. 
Ladislav Baláž
Přečteno: 2722x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Anticiganismus, Romové, Strana rovných příležitostíHLAVNÍ ZPRÁVY

 

Další články z rubriky..
romea - logo