romea - logo
5. dubna 2020 (neděle)
svátek má Miroslava
Loading
rozšířené vyhledávaní

Maďarský starosta z radikalní strany Jobbik navrhuje postavení plotu kvůli uprchlíkům

Budapešť, 6.2.2015 9:00
Ilustrační FOTO: http://fxb.harvard.edu
Ilustrační FOTO: http://fxb.harvard.edu

Podél maďarské hranice se Srbskem by měl být postaven plot, který by zabránil nárůstu počtu uprchlíků mířících do země. Prohlásil to László Toroczkai, starosta jihomaďarského města Ásotthalom, který je členem radikální strany Jobbik.

Do oblasti prý nejvíce míří imigranti z Kosova, kteří se pak snaží dostat do Německa a dalších zemí západní Evropy. Podle Toroczkaie, který je nechvalně známý svými extremistickými postoji, by Maďarsko mělo použít na ochranu hranic a výstavbu plotu unijní fondy.

Plot jen kolem jeho vesnice by měřil asi 20 kilometrů. Pozemní hranice mezi Srbskem a Maďarskem měří celkem 151 kilometrů. Ta hranice není nijak strážena," svěřil se starosta agentuře AP. Mezi imigranty mohou být teroristé nebo zločinci, představuje to riziko i pro západní Evropu," dodal politik.

Denně prý do jeho vesnice dorazí tisíce lidí pocházejících ze zemí mimo EU. Většina žadatelů o azyl je odvezena do nedalekého města Szeged. Maďarské úřady oznámily, že letos obdržely již téměř 13.000 žádostí o azyl, v celém loňském roce to bylo 43.000 žádostí.

čon, ČTK
Přečteno: 766x
 

Kam dál:

Štítky:  

Jobbik, Maďarsko, Radikalizace, RasismusHLAVNÍ ZPRÁVY

Nikola Taragoš, programový ředitel Romodrom, o.p.s. v rozhovoru pro ROMEA TV.

videoNikola Taragoš: Snažíme se zabránit zhoršení situace našich klientů, dodáváme jim ochranné pomůcky i základní potraviny

1.4.2020 12:00
Dalším hostem v sérii rozhovorů s osobnostmi, kteří aktivně pomáhají v době nouzového stavu je programový ředitel organizace Romodrom.
 celý článek

Tisková konference k zvládnutí onemocnění COVID-19 v romských lokalitách na Slovensku

videoSlovensko bude testovat Romy v osadách. Nakažení Romové by pak mohli být izolováni ve státních zařízeních

1.4.2020 15:50
Od pátku se na Slovensku spustí testování na onemocnění COVID-19 ve 33 romských osadách. Matovič na tiskové konferenci společně s Peterem Pollákem a novou zmocněnkyní pro romské komunity Andreou Bučkovou představil plán boje s konoravirem v romských lokalitách. Odběry, na které dohlédnou vojáci, budou probíhat od 3. do 9. dubna. O den později, 10. dubna, by už měly být známy výsledky. "To, že jde armáda do osad není demonstrace síly," tvrdí premiér Igor Matovič. Vojenští lékaři podle něj budou s testy pomáhat proto, aby testování nezatížilo civilní zdravotníky. Premiér Igor Matovič chce nakažené Romy z osad umístit do státních zařízení.
 celý článek

V pátek 17. 2. 2017 jednala Rada vlády pro záležitosti romské menšiny poprvé pod vedením ministra pro lidská práva Jana Chvojky (FOTO: Úřad vlády ČR)

Úřad vlády vyzývá k nominaci nových členů do Rady vlády pro záležitosti romské komunity

1.4.2020 11:05
Úřad vlády vyzývá na stránkách kabinetu k nominaci nových členek a členů do Rady vlády pro záležitosti romské menšiny. Rada má v současné době 29 členek a členů, z toho 16 zástupkyň a zástupců státní správy a 13 občanských členek a členů zejména z řad Romů - tři tedy chybí.
 celý článek

www.iROZHLAS.cz

Další články z rubriky..
romea - logo