romea - logo
10. prosince 2019 (úterý)
svátek má Julie
Loading
rozšířené vyhledávaní

Maďarský starosta z radikalní strany Jobbik navrhuje postavení plotu kvůli uprchlíkům

Budapešť, 6.2.2015 9:00
Ilustrační FOTO: http://fxb.harvard.edu
Ilustrační FOTO: http://fxb.harvard.edu

Podél maďarské hranice se Srbskem by měl být postaven plot, který by zabránil nárůstu počtu uprchlíků mířících do země. Prohlásil to László Toroczkai, starosta jihomaďarského města Ásotthalom, který je členem radikální strany Jobbik.

Do oblasti prý nejvíce míří imigranti z Kosova, kteří se pak snaží dostat do Německa a dalších zemí západní Evropy. Podle Toroczkaie, který je nechvalně známý svými extremistickými postoji, by Maďarsko mělo použít na ochranu hranic a výstavbu plotu unijní fondy.

Plot jen kolem jeho vesnice by měřil asi 20 kilometrů. Pozemní hranice mezi Srbskem a Maďarskem měří celkem 151 kilometrů. Ta hranice není nijak strážena," svěřil se starosta agentuře AP. Mezi imigranty mohou být teroristé nebo zločinci, představuje to riziko i pro západní Evropu," dodal politik.

Denně prý do jeho vesnice dorazí tisíce lidí pocházejících ze zemí mimo EU. Většina žadatelů o azyl je odvezena do nedalekého města Szeged. Maďarské úřady oznámily, že letos obdržely již téměř 13.000 žádostí o azyl, v celém loňském roce to bylo 43.000 žádostí.

čon, ČTK
Přečteno: 760x
 

Kam dál:

Štítky:  

Jobbik, Maďarsko, Radikalizace, RasismusHLAVNÍ ZPRÁVY

Vánoce na turistické základně Myšinec v Budišovicích u Hrabyně prožily děti z dětských domovů z Čeladné, Příbora, Liptálu, Býchor a Uherského Ostrohu. (FOTO: Vladislav Sobol)

videoZÁZNAM: Situace je zoufalá, děti z dětských domovů končí i po 30 letech rozvoje ústavní péče na ulici

25.11.2019 11:33
V České republice vyrůstá v dětských domovech a dalších typech zařízení pobytové péče přes 8 000 dětí, z toho několik stovek ročně odchází do dospělosti.
 celý článek

Dalibor Karvay

Vídeňský symfonický orchestr jmenoval houslistu Dalibora Karvaye prvním koncertním mistrem

22.11.2019 11:15
Vídeňský symfonický orchestr jmenoval 34-letého slovenského houslistu Dalibora Karvaye svým prvním koncertním mistrem. Informoval o tom hudebníh časopis The Strad.
 celý článek

Druhý ročník ocenění od romských organizací a nezávislých osobností Lúč z tmy (Foto: Facebook Lúč z tmy)

videoZÁZNAM: Slavnostního předávání ocenění Lúč z tmy

22.11.2019 0:01
Přímý přenos slavnostního předávání ocenění Lúč z tmy, které každoročně udělují romské organizace a nezávislé osobnosti těm, kteří se dlouhodobě zasazují o zlepšení postavení Romů v různých oblastech života nebo se významným způsobem podílejí na budování mostů mezi Romy a většinovou společností. Záštitu nad 2. ročníkem ocenění Lúč z tmy převzala slovenská prezidentka Zuzana Čaputová. Přenos z bratislavského Caffe Berinka odvysílá ROMEA TV od 19 hodin.
 celý článek

Další články z rubriky..
romea - logo