romea - logo
14. července 2020 (úterý)
svátek má Karolína
Loading
rozšířené vyhledávaní

Maďarský starosta z radikalní strany Jobbik navrhuje postavení plotu kvůli uprchlíkům

Budapešť, 6.2.2015 9:00
Ilustrační FOTO: http://fxb.harvard.edu
Ilustrační FOTO: http://fxb.harvard.edu

Podél maďarské hranice se Srbskem by měl být postaven plot, který by zabránil nárůstu počtu uprchlíků mířících do země. Prohlásil to László Toroczkai, starosta jihomaďarského města Ásotthalom, který je členem radikální strany Jobbik.

Do oblasti prý nejvíce míří imigranti z Kosova, kteří se pak snaží dostat do Německa a dalších zemí západní Evropy. Podle Toroczkaie, který je nechvalně známý svými extremistickými postoji, by Maďarsko mělo použít na ochranu hranic a výstavbu plotu unijní fondy.

Plot jen kolem jeho vesnice by měřil asi 20 kilometrů. Pozemní hranice mezi Srbskem a Maďarskem měří celkem 151 kilometrů. Ta hranice není nijak strážena," svěřil se starosta agentuře AP. Mezi imigranty mohou být teroristé nebo zločinci, představuje to riziko i pro západní Evropu," dodal politik.

Denně prý do jeho vesnice dorazí tisíce lidí pocházejících ze zemí mimo EU. Většina žadatelů o azyl je odvezena do nedalekého města Szeged. Maďarské úřady oznámily, že letos obdržely již téměř 13.000 žádostí o azyl, v celém loňském roce to bylo 43.000 žádostí.

čon, ČTK
Přečteno: 766x
 

Kam dál:

Štítky:  

Jobbik, Maďarsko, Radikalizace, RasismusHLAVNÍ ZPRÁVY

Dokumentární film LETY

videoV Kampusu Hybernská se bude promítat dokumentární film LETY. Následovat bude debata s Renatou Berkyovou

8.7.2020 16:44
Ve čtvrtek 16. července od 18 hodin se v Kampusu Hybernská bude promítat celovečerní dokumentární film LETY. Romští tvůrci ve filmu zachycují snahy mnoha aktérů o odstranění vepřína i přetrvávající debatu o historii místa tzv. cikánského tábora. Po promítání bude následovat debata se spoluautorkou dokumentu Renatou Berkyovou.
 celý článek

Stipendisté organizace ROMEA (FOTO: Petr Zewlakk Vrabec)

Nová výzva pro romské studenty středních a vysokých škol! ROMEA vyhlašuje stipendijní program pro rok 2020/21

19.6.2020 15:36
Romští studenti se mohou od pondělí 22. června do pátku 17. července hlásit o stipendium organizace ROMEA na školní, potažmo akademický, rok 2020/2021. Stipendijní program běží od roku 2016 a letos stipendiem podpoří 90 romských studentů středních, vyšších odborných a nově také vysokých škol. Do programu se mohou hlásit studenti prezenční i distanční formy studia a u vysokoškoláků v jakémkoli stupni bakalářského, magisterského i doktorského studia. Pro zájemce bude od pondělí na webových stránkách www.romskastipendia.cz otevřen elektronický formulář, prostřednictvím kterého budou moci studenti žádosti posílat.
 celý článek

Lubomír Volný a Miroslav Kalousek se ve sněmovně přetahovali o nápis All Lives Matter. Malá černošská holčička vysvětluje co znamená heslo Black Lives Matter (Koláž: Romea.cz)

Je heslo Black Lives Matter rasistické? Volný provokoval ve sněmovně, Kalousek zasahoval. Vysvětlení nabízí malá černošská holčička

7.7.2020 22:25
O rozruch ve sněmovním jednacím sále se dnes postaral nezařazený poslanec Lubomír Volný (Jednotní). Navrhoval, aby dolní komora vyslovila souhlas s výrokem prezidenta Miloše Zemana, že je heslo amerických protestů Black Lives Matter (Na černošských životech záleží) rasistické.
 celý článek

 

Další články z rubriky..
romea - logo