romea - logo
21. října 2020 (středa)
svátek má Brigita

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Martin Šimáček: Nejlepší dárek pro dítě z ubytovny? Přestěhování do normálního bydlení

Praha, 15.12.2014 16:29, (ROMEA)
Martin Šimáček, bývalý ředitel Agentury pro sociální začleňování.   Foto: Lukáš Houdek
Martin Šimáček, bývalý ředitel Agentury pro sociální začleňování. Foto: Lukáš Houdek

Deník.cz uveřejnil na svém serveru rozhovor s ředitelem vládní Agentury pro sociální začleňování Martinem Šimáčkem. Hovořil o smutné perspektivě dětí ve vyloučených lokalitách, zadluženosti a dalších důvodech současného krizového stavu mnoha rodin, ale i o Vánocích.

"Mluvím o dětech z ubytoven nebo z těch nejhorších vyloučených lokalit. Troufám si říci, že v těchto extrémních podmínkách žije 20 tisíc dětí. Pro ně by bylo dárkem spíš to, aby se mohly přestěhovat do normálního bydlení," říká Šímáček.

Během rozhovoru dojde i na otázku sociálního bydlení a situace mnohých rodin, které ze začarovaného kruhu nezaměstnanosti, zoufalé bytové situace a dluhů nacházejí jen zřídkakdy cestu ven. "Je tu extrémně chudá část lidí v sociálně vyloučených lokalitách a nejubožejších podmínkách na ubytovnách, což může být kolem 150 tisíc lidí. Těm by mělo být pomoženo nejrychleji, protože to už jsou podmínky k nebydlení," uvádí Šimáček a dále podrobněji popisuje ponižující podmínky života na mnoha ubytovnách po celé České republice.

Šimáček se v interview dotýká také příkladů dobré praxe, jmenovitě hovoří například o městečku Obrnice, Chebu, Kadani či Krnově. Naopak velmi kriticky hovoří o Duchcově, kde se podle něj předchozí vedení města podílelo na vyhrocení situace a legitimizovalo protiromské demonstrace. Došlo to až tak daleko, že po volbách mají v Duchcově nacisticko-komunistickou vládu, jak upozorňuje Šimáček.

CELÝ ČLÁNEK SI MŮŽETE PŘEČÍST ZDE

server Deník.cz
Přečteno: 1418x
 

Kam dál:

Štítky:  

Agentura pro sociální začleňování, Rozhovory, sociální bydlení, sociální práce, Sociální vyloučení, sociální začleňování, sociální znevýhodnění, Zaměstnávání, Bydlení, VzděláváníHLAVNÍ ZPRÁVY

Fery Bartoš (FOTO: Facebook Fery B.)

Populární zpěvák Fery Bartoš varoval z nemocnice před onemocněním COVID-19: Není to chřipka, dávejte na sebe všichni pozor

17.10.2020 18:15
V době kdy i celá řada Romů sdílí na sociálních sítích dezinformace kolem onemocnění COVID-19 varoval před virem populární zpěvák Fery Bartoš. Ten musel být kvůli onemocnění COVID-19 hospitalizován a k dýchání mu pomáhaly přístroje. Na sociálních sítích o tom informoval jeho kamarád Roman Cina Červeňák.
 celý článek

--ilustrační foto--

videoPREMIÉRA: Ondra Gizman a Ondrej Ferko v hudebním pořadu BAŠAVEL

16.10.2020 13:30
V dalším díle hudebního pořadu Bašavel se představí tentokrát známé a netradiční duo. Ondra Gizman ml., který velmi bravurně ovládá hru na saxofon a ze Slovenska Ondrej Ferko, který pochází z muzikantské rodiny
 celý článek

Filip Grznár (zdroj: repro YouTube)

Kulturista Filip Grznár shvaloval vraždu a vyhrožoval vyvražděním chomutovských Romů. Dostal pokutu 15 000 korun

16.10.2020 10:20
S peněžitým trestem 15 tisíc korun odešel od chomutovského okresního soudu kulturista, zápasník MMA, fitness trenér a youtuber Filip Grznár. Soud ho uznal vinným z násilí proti skupině obyvatel a proti jednotlivci a ze schvalování trestného činu. Podle obžaloby Grznár v červnu 2017 v Plzni natočil video, ve kterém schvaluje vraždu z května 2017 v Chomutově. Informuje o tom iDnes.cz. Grznár s pokutou nesouhlasí, na místě se proti verdiktu odvolal. Případem se bude Krajský soud v Ústí nad Labem.
 celý článek

 ..
romea - logo