romea - logo
20. srpna 2022 (sobota)
svátek má Bernard

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Nejšťastnější dny hokejisty Dominika Lakatoše v životě. Narodil se mu syn a poprvé si zahraje za českou seniorskou reprezentaci

11.12.2020 14:20
Dominik Lakatoš s přítelkyní a právě narozeným synem. Vpravo pak v reprezentačním dresu hokejové
Dominik Lakatoš s přítelkyní a právě narozeným synem. Vpravo pak v reprezentačním dresu hokejové "dvacítky." (FOTO: Zdroj Facebook Dominika Lakatoše, archiv Romea.cz)

Dominik Lakatoš prožívá jedno z nejkrásnějších životních období jak po sportovní, tak i po osobní stránce. Včera byl poprvé nominován do seniorské hokejové reprezentace a dnes se mu narodil syn Dominik, se kterým se čerstvý český hokejový reprezentant hned pochlubil na sociální síti.

"Dnešek se pro mě stal nejkrásnějším v životě, nejde ani popsat jak nádherné to je," napsal Dominik Lakatoš na sociální síti Facebook a vysekl obdiv své přítelkyni Karolíně Valkounové, jak porod zvládla. "Dnes se nám narodil náš syn Dominik a ze mě se stal nejšťastnější muž na světě," dodal Dominik Lakatoš.

Malý Dominik se šťastným rodičům narodil jen den potom, co reprezentační trenér hokejového áčka Filip Pešán oznámil, že si Domink Lakatoš zahraje poprvé v životě za českou hokejovou reprezentaci. Dominik se stal jedním z devíti nováčku vybral na nadcházející moskevský Channel One Cup.

"Jsou to mladí a perspektivní kluci, kteří opakovaně předvádějí dobré výkony. Chtěl jsem doplnit tým o mladší hráče, protože program extraligy je náročný a bojím se, aby únava nepoznamenala ty starší. Navíc mladí jsou naše budoucnost,“ uvedl k nováčků na tiskové konferenci Pešán.

Do širšího výběru seniorské reprezentace se Lakatoš dostal už v roce 2018, kdy ho tehdejší trenér Miloš Říha pozval na soustředění. První zápas za českou hokejovou reprezentaci si však zahraje až nyní v Rusku.

Čeští hokejisté, kterých je v nominaci 26 (3 gólmani, 8 obránců a 15 útočníků), se sejdou až v Moskvě, kam dorazí během pondělí 14. prosince. Ihned po příletu podstoupí testy na koronavirus, na výsledky počkají v hotelových pokojích, první trénink je v plánu další den. 

Dominik Lakatoš minulý rok po deseti letech skončil v Liberci a přestoupil do Vítkovic. Lakatoš, který má částečně romský původ, je mistrem Extraligy z roku 2015, dvojnásobným vicemistrem z let 2017 a 2019. V roce 2016 hrál za českou reprezentaci na juniorském šampionátu, ve stejném roce se stal i nejlepším nováčkem Extraligy a o rok později byl nejproduktivnějším juniorem Extraligy. V roce 2017 byl draftován do NHL New York Rangers.

ARCHIVNÍ VIDEO

Přečteno: 1921x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Hokej, Sport, Dominik LakatošHLAVNÍ ZPRÁVY

 

Další články z rubriky..
romea - logo