romea - logo
22. ledna 2021 (pátek)
svátek má Slavomír

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Nejšťastnější dny hokejisty Dominika Lakatoše v životě. Narodil se mu syn a poprvé si zahraje za českou seniorskou reprezentaci

11.12.2020 14:20
Dominik Lakatoš s přítelkyní a právě narozeným synem. Vpravo pak v reprezentačním dresu hokejové
Dominik Lakatoš s přítelkyní a právě narozeným synem. Vpravo pak v reprezentačním dresu hokejové "dvacítky." (FOTO: Zdroj Facebook Dominika Lakatoše, archiv Romea.cz)

Dominik Lakatoš prožívá jedno z nejkrásnějších životních období jak po sportovní, tak i po osobní stránce. Včera byl poprvé nominován do seniorské hokejové reprezentace a dnes se mu narodil syn Dominik, se kterým se čerstvý český hokejový reprezentant hned pochlubil na sociální síti.

"Dnešek se pro mě stal nejkrásnějším v životě, nejde ani popsat jak nádherné to je," napsal Dominik Lakatoš na sociální síti Facebook a vysekl obdiv své přítelkyni Karolíně Valkounové, jak porod zvládla. "Dnes se nám narodil náš syn Dominik a ze mě se stal nejšťastnější muž na světě," dodal Dominik Lakatoš.

Malý Dominik se šťastným rodičům narodil jen den potom, co reprezentační trenér hokejového áčka Filip Pešán oznámil, že si Domink Lakatoš zahraje poprvé v životě za českou hokejovou reprezentaci. Dominik se stal jedním z devíti nováčku vybral na nadcházející moskevský Channel One Cup.

"Jsou to mladí a perspektivní kluci, kteří opakovaně předvádějí dobré výkony. Chtěl jsem doplnit tým o mladší hráče, protože program extraligy je náročný a bojím se, aby únava nepoznamenala ty starší. Navíc mladí jsou naše budoucnost,“ uvedl k nováčků na tiskové konferenci Pešán.

Do širšího výběru seniorské reprezentace se Lakatoš dostal už v roce 2018, kdy ho tehdejší trenér Miloš Říha pozval na soustředění. První zápas za českou hokejovou reprezentaci si však zahraje až nyní v Rusku.

Čeští hokejisté, kterých je v nominaci 26 (3 gólmani, 8 obránců a 15 útočníků), se sejdou až v Moskvě, kam dorazí během pondělí 14. prosince. Ihned po příletu podstoupí testy na koronavirus, na výsledky počkají v hotelových pokojích, první trénink je v plánu další den. 

Dominik Lakatoš minulý rok po deseti letech skončil v Liberci a přestoupil do Vítkovic. Lakatoš, který má částečně romský původ, je mistrem Extraligy z roku 2015, dvojnásobným vicemistrem z let 2017 a 2019. V roce 2016 hrál za českou reprezentaci na juniorském šampionátu, ve stejném roce se stal i nejlepším nováčkem Extraligy a o rok později byl nejproduktivnějším juniorem Extraligy. V roce 2017 byl draftován do NHL New York Rangers.

ARCHIVNÍ VIDEO

Přečteno: 1025x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Hokej, Sport, Dominik LakatošHLAVNÍ ZPRÁVY

Vakcína proti onemocnění COVID-19 od firmy Pfizer-BioNTech (FOTO: Wikimedia Commons, U.S. Secretary of Defense)

videoRomové a očkování proti onemocnění COVID-19. Kdo si nechá dát vakcínu a kdo ne?

18.1.2021 22:10
Registrace na očkování proti onemocnění COVID-19 pro občany starší 80 let začalo v pátek 15. ledna a její začátek provázely potíže, protože systém nestíhal pod návalem zájemců o vakcínu. Podle údajů státního týmu tzv. Chytré karantény se k pondělní 13. hodině zatím zaregistrovala téměř polovina seniorů nad 80 let, kteří nežijí v domovech seniorů. Další skupiny se budou moci registrovat později. Bouřlivá diskuze o tom, zda se nechat očkovat nebo ne však nadále probíhá a je provázena celou řadou dezinformací. Server Romea.cz se snažil zjistit, jaký názor na očkování mají Romové. Proč právě v této chvíli někteří Romové podléhají dezinformacím na internetu?
 celý článek

Stanislav Křeček a Čeněk Růžička na jednom ze zasedání Rady vlády pro záležitosti romské menšiny (Koláž: Romea.cz)

Občanští členové "romské rady": Křeček nezná své kompetence, k romské strategii se vyjadřuje nepravdivě, soustavně cíleně podkopává důstojnost Romů

18.1.2021 15:03
Několik občanských členů Rady vlády pro záležitosti romské menšiny dnes vydalo stanovisko, ve kterém kritizují současného Veřejného ochránce práv za jeho vyjádření ke Strategii romské integrace na roky 2021-2030. Členové rady uvádí, že Křeček nezná rozsah svých kompetencí, když tvrdí, že vytvoření zprávy reflektující nové poznatky ve vztahu k protiprávním sterilizacím nespadají do jeho kompetencí. Za nepřípustně předsudečné považují dále jeho výroky, že Strategie je nerealizovatelným dokumentem sestaveným bez znalosti věci.
 celý článek

Annamárie Horváthová (FOTO: Athletic Legion Club - Moldava nad Bodvou)

"Dívka v balerínkách", běžkyně Annamárie Horváthová, se připravuje na mistrovství Evropy

18.1.2021 10:41
Když před dvěma lety zvítězila v běžeckém závodě, obletěly internet fotografie ze stupňů vítězů. Vedle dívek na druhém a třetím místě v běžeckých botách je na nich tehdy třináctiletá Annamárie Horváthová jen na boso v balerínkách.
 celý článek

 

Další články z rubriky..
romea - logo