romea - logo
1. prosince 2021 (středa)
svátek má Iva

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Deník Blesk: Andrea chce učit, Michal dělat s PC. Romové mají školu snů díky stipendiu

25.10.2016 11:39
Předávání stipendií organizace ROMEA. Foto: Romea.cz
Předávání stipendií organizace ROMEA. Foto: Romea.cz

O včerejším setkání stipendistů Romského stipendijního fondu programu pro studenty SŠ a VOŠ organizace ROMEA v Kaiserštejnském paláci referoval zpravodajský server Blesk.

Server upozornil, že mezi donory stipendijního programu organizace Romea, jehož cílem je nejen dorovnat šance mladým lidem ze sociálně znevýhodněného prostředí, ale i umožnit jim studovat na školách podle jejich snů a schopností tak, aby se jejich rodiče nemuseli kvůli jejich studiu zadlužit, jsou také jednotlivci z řad romských podnikatelů a aktivistů.

Jedněmi z těch, kteří uspěli v náročném výběrovém řízení, jsou i David a Robin Kanráčovi, kteří studují na Janáčkově konzervatoři v Ostravě. „Rozhodli jsme se, že náš koníček změníme v zaměstnání a doděláme si konzervatoř a pak budeme pokračovat ve studiu na Akademii múzických umění,“ uvedl pro Blesk.cz David.

I když jsou jediní romští studenti na celé škole, nevnímají žádnou diskriminaci. „Oni nás považují za slušné muzikanty a spolupracují s námi, jako bychom byli komunita. Žádné rozdíly tam nejsou, protože jsme muzikanti,“ doplňuje David.

Jediným romským studentem na škole je i Michal Gábor, který studuje na střední škole v Ostravě výpočetní techniku. „Tento obor jsem si vybral, hlavně protože je mezi zaměstnavateli velký zájem o jeho absolventy,“ vysvětluje Michal s tím, že pro jeho matku jako samoživitelku bylo hodně náročné zajistit jeho studium.

 

 

 

jal, Deník Blesk
Přečteno: 1619x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Vzdělávání, Stipendia, RomovéHLAVNÍ ZPRÁVY

 

Další články z rubriky..
romea - logo