romea - logo
13. srpna 2022 (sobota)
svátek má Alena

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Devět tisíc za plesnivou garsonku? Romové v Liberci platí, ale domy chátrají

Liberec, 15.4.2013 14:41, (ROMEA)

Bezmála devítitisícové nájemné za garsonku s často plesnivými zdmi platí zejména romští nájemníci v činžovních domech ve vyloučených lokalitách na okraji stotisícového Liberce. Podle studie mapující ghetta v Liberci žije v obdobných podmínkách v několika ubytovnách a čtrnácti nájemních domech 1100 lidí.

Činžovní domy ve Vojanově ulici patří k nejproblematičtějším lokalitám v Liberci.

Už letmý pohled na rozblácený dvůr plný nepořádku u oprýskaného domu potvrzuje, že činžovní domy ve Vojanově ulici patří, jak uvádí studie, k nejproblematičtějším lokalitám v Liberci. Opravy jsou většinou jen provizorní, výjimkou je pouze několik nových plastových oken, která na omlácené fasádě doslova září.

Skutečné problémy ale nejsou zvenčí vidět, například v jednom z domů několik let nefungovaly odpady a splašky odtékaly rovnou do suterénu.

„Kdyby nám sem navezl kupu štěrku, vypadalo by to tu jinak,“ ukazuje asi padesátiletý Rom směrem na skupinku malých dětí, jak po kotníky ve vodě vymetají bahno ze dvora přes plot ke vchodu do sousedního domu. Tam bydlí také výhradně Romové, upozorňuje starší Rom pokuřující před domem. V každém z domů bydlí 10 až 12 rodin.

CELÝ ČLÁNEK NALEZNETE ZDE

Novinky.cz
Přečteno: 1010x
 

Kam dál:

Štítky:  

ubytovny, Liberec, RomovéHLAVNÍ ZPRÁVY

 

Další články z rubriky..
romea - logo