romea - logo
19. září 2021 (neděle)
svátek má Zita

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

50 vylosovaných rodin dostane nové městské byty

Brno, 17.6.2016 14:21
Ilustrační foto: Lukáš Houdek
Ilustrační foto: Lukáš Houdek

V tom, které sociálně slabší rodiny dostanou od Brna městské byty, je jasno. Tento týden ve středu o jménech 50 rodin ze 420 rozhodlo losování. V příštích měsících se tito lidé do nových bytů nastěhují.

Přidělení bydlení je součástí projektu Rapid Re-Housing, jehož cílem je pomoci lidem v bytové nouzi a zajistit rodinám žijícím v přelidněných domácnostech samostatné bydlení. Padesátka vybraných rodin se o tom, že se mohou nastěhovat, dozví postupně.

„Každý měsíc odtajníme deset rodin,“ uvedl zastupitel pro sociální začleňování Martin Freund (Žít Brno). Prvním deseti to sdělí do poloviny července a ještě ten měsíc s nimi projednají nájemní smlouvy. Svou roli v tom, proč nenastěhují všechny vylosované rodiny najednou, hraje i to, že město zatím nemá k dispozici tolik bytů. V téhle chvíli jich mají schválenou polovinu. Zbytek přislíbený.

„Některé městské části už deklarovaly, že dají určitý počet bytů, u některých už to prošlo orgány města, jako třeba u Brna-střed. Nicméně domnívám se, že pokud nepřijde něco velmi neočekávaného, měli bychom mít všech padesát,“ popsal Freund. Většina bytů se podle něj bude nacházet právě v okolí středu města.

Sousedy na to, že se k nim do domu nastěhují lidé, kteří žili na pokraji bezdomovectví nebo třeba na ubytovnách, dopředu nikdo neupozorní. „Dlouho jsme přemýšleli, jakým způsobem pracovat se sousedstvím. Jestli je připravovat na to, že přijde někdo, kdo by mohl mít problémy. Nakonec jsme se rozhodli, že to budeme řešit, až když se problém vyskytne,“ dodal Freund s tím, že nechtěli rodiny předem stigmatizovat.

Celý článek si přečtete ZDE

brf, iDnes.cz
Přečteno: 1746x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Sociálně vyloučené lokality, Bydlení, sociální bydlení, Brno, pomocHLAVNÍ ZPRÁVY

 

Další články z rubriky..
romea - logo