romea - logo
19. října 2019 (sobota)
svátek má Michaela
Loading
rozšířené vyhledávaní

Le Penová chce ovládnout eurovolby, její strana bodovala v průzkumu

Paříž, 16.10.2013 13:55, (ROMEA)

Nepopularita francouzského prezidenta Françoise Hollanda a tápání umírněné pravice výrazně pomáhají krajně pravicové Národní frontě (FN). Strana zabodovala v průzkumu před volbami do europarlamentu a její šéfka Marine Le Penová chystá spolupráci s nizozemským antiimigračním politikem Geertem Wildersem.

Podle nedávného šetření by pro Le Penovou v květnových volbách do unijní instituce hlasovalo 24 procent Francouzů. Druhý by s dvaadvaceti procenty skončil konzervativní Svaz pro lidové hnutí (UMP), vládnoucí socialisty by podpořilo devatenáct procent voličů.

K tomu je třeba přičíst víkendové vítězství fronty v místních volbách na jihu Francie, kde ve druhém kole porazila kandidátku UMP. „Tato volba ukazuje, že Francie chce změnu, a my přinášíme řešení otázek, které Francouzi kladou,“ zdůraznila Le Penová.

CELÝ ČLÁNEK ČTĚTE ZDE

serverz E15.cz
Přečteno: 632x
 

Kam dál:

Štítky:  

Volby, Francie, Xenofobie, Imigrace, EUHLAVNÍ ZPRÁVY

Chudinské ghetto (Ilustrační FOTO: Safranek-interia.eu, Wikimedia Commons)

Zpráva o stavu romské menšiny: V ČR bylo loni podle odhadů 830 ghett se 127.000 obyvateli

14.10.2019 11:21
V Česku existovalo loni přes 830 chudinských domů, ulic a čtvrtí. V těchto ghettech žilo víc než 127.000 lidí. Uvádí to zpráva o stavu romské menšiny za loňský rok.
 celý článek

Slavnostní předávání certifikátů v rámci stipendijního programu ROMEA (2018)

videoVYSÍLALI JSME ŽIVĚ: Slavnostní předávání certifikátů v rámci stipendijního programu ROMEA

10.10.2019 20:58, (AKTUALIZOVÁNO 12. 10. 2019, 22:00)
V pátek 11. října od 13 hodin proběhlo již čtvrté slavnostní setkání stipendistů podpořených v rámci Romského stipendijního programu pro romské studenty SŠ a VOŠ, který realizuje organizace ROMEA. Studenti byli slavnostně uvedeni do stipendijního programu v Brožíkově sálu na Staroměstské radnici, kde se setkali s pořadateli a sponzory programu. Stipendium letos získalo 69 studentů SŠ a VOŠ. Celou akcí zúčastněné provedl moderátor Lukáš Kotlár. Přímý přenos zajistila první romská internetová televize ROMEA TV. Krásné prostory pro tuto akci poskytl Magistrát hlavního města Prahy.
 celý článek

Cyril Koky

Cyril Koky bude kandidovat do Senátu za Pirátskou stranu v obvodu Kolín

10.10.2019 17:30
Ve volbách do Senátu bude za Pirátskou stranu v obvodě Kolín kandidovat Cyril Koky. Členská základna Pirátů ho ve volbách na internetovém fóru zvolila jednomyslně.
 celý článek

Další články z rubriky..
romea - logo