romea - logo
15. prosince 2019 (neděle)
svátek má Radana
Loading
rozšířené vyhledávaní

Le Penová chce ovládnout eurovolby, její strana bodovala v průzkumu

Paříž, 16.10.2013 13:55, (ROMEA)

Nepopularita francouzského prezidenta Françoise Hollanda a tápání umírněné pravice výrazně pomáhají krajně pravicové Národní frontě (FN). Strana zabodovala v průzkumu před volbami do europarlamentu a její šéfka Marine Le Penová chystá spolupráci s nizozemským antiimigračním politikem Geertem Wildersem.

Podle nedávného šetření by pro Le Penovou v květnových volbách do unijní instituce hlasovalo 24 procent Francouzů. Druhý by s dvaadvaceti procenty skončil konzervativní Svaz pro lidové hnutí (UMP), vládnoucí socialisty by podpořilo devatenáct procent voličů.

K tomu je třeba přičíst víkendové vítězství fronty v místních volbách na jihu Francie, kde ve druhém kole porazila kandidátku UMP. „Tato volba ukazuje, že Francie chce změnu, a my přinášíme řešení otázek, které Francouzi kladou,“ zdůraznila Le Penová.

CELÝ ČLÁNEK ČTĚTE ZDE

serverz E15.cz
Přečteno: 634x
 

Kam dál:

Štítky:  

Volby, Francie, Xenofobie, Imigrace, EUHLAVNÍ ZPRÁVY

Vánoce na turistické základně Myšinec v Budišovicích u Hrabyně prožily děti z dětských domovů z Čeladné, Příbora, Liptálu, Býchor a Uherského Ostrohu. (FOTO: Vladislav Sobol)

videoZÁZNAM: Situace je zoufalá, děti z dětských domovů končí i po 30 letech rozvoje ústavní péče na ulici

25.11.2019 11:33
V České republice vyrůstá v dětských domovech a dalších typech zařízení pobytové péče přes 8 000 dětí, z toho několik stovek ročně odchází do dospělosti.
 celý článek

Dalibor Karvay

Vídeňský symfonický orchestr jmenoval houslistu Dalibora Karvaye prvním koncertním mistrem

22.11.2019 11:15
Vídeňský symfonický orchestr jmenoval 34-letého slovenského houslistu Dalibora Karvaye svým prvním koncertním mistrem. Informoval o tom hudebníh časopis The Strad.
 celý článek

Druhý ročník ocenění od romských organizací a nezávislých osobností Lúč z tmy (Foto: Facebook Lúč z tmy)

videoZÁZNAM: Slavnostního předávání ocenění Lúč z tmy

22.11.2019 0:01
Přímý přenos slavnostního předávání ocenění Lúč z tmy, které každoročně udělují romské organizace a nezávislé osobnosti těm, kteří se dlouhodobě zasazují o zlepšení postavení Romů v různých oblastech života nebo se významným způsobem podílejí na budování mostů mezi Romy a většinovou společností. Záštitu nad 2. ročníkem ocenění Lúč z tmy převzala slovenská prezidentka Zuzana Čaputová. Přenos z bratislavského Caffe Berinka odvysílá ROMEA TV od 19 hodin.
 celý článek

Další články z rubriky..
romea - logo