romea - logo
28. listopadu 2021 (neděle)
svátek má René

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Martin Fendrych: Lídr SPOZ je rasista. Romové jsou pro něj Hnědočeši

Praha, 23.10.2013 10:11, (ROMEA)
Lídr karlovarské kandidátky Zemanovců Josef Kvasnička (FOTO: www.spoz2013.cz)
Lídr karlovarské kandidátky Zemanovců Josef Kvasnička (FOTO: www.spoz2013.cz)

Zemanovci opět v kampani ukázali, co jsou zač. Předvedl se jejich krajský volební lídr a předseda SPOZ v Karlovarském kraji Josef Kvasnička (63 let). O Romech mluví bez rozpaků jako o „Hnědých" a prý jim „lezeme do zadku".

Kvasnička je bývalý policajt, bývalý starosta Plesné na Chebsku, dnes opoziční zastupitel. Podniká, má bezpečnostní detektivní službu. Vlastní nemovitosti a živ je i z pronájmu. Rozhovor s ním v úterý zveřejnil server iDNES.

Kvasničkovy výroky o Romech: „Stát by také neměl rozdávat falešné sociální dávky. Když už, tak lidem opravdu sociálně potřebným. Mladé matky s dětmi jsou v nouzi a na druhé straně stačí, aby někdo byl Hnědočech, a pro dávky si chodí. To prostě nelze. Musíme spravedlivě rozdělovat. Chceme, aby peníze byly rozdělovány za umění a za schopnosti." Novinář se pak táže, zda výrazem "Hnědočech" neuráží Romy. Kvasnička: „Nevidím to jako urážku. S Hnědočechy, cikány, Romy mluvím, ubytovávám je ve svých bytech. Dokonce u mě bydleli zadarmo, mohu vám je sem přivést. Někdy jim ale lezeme až do zadku, abychom se zavděčili v Evropské unii."

Martin Fendrych
Přečteno: 1611x
 

Kam dál:

Štítky:  

Rasismus, Volby, Volby 2013HLAVNÍ ZPRÁVY

 

Další články z rubriky..
romea - logo