romea - logo
3. prosince 2021 (pátek)
svátek má Svatoslav

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Romové v Sheffieldu se obávají o svoji práci, někteří nebudou riskovat cestu mimo Británii

4.7.2016 10:01
--ilustrační foto--
--ilustrační foto--

Obavy z možného brexitu pronikly i do uliček severoanglického města Sheffield. Žije tam řada Východoevropanů, mezi nimi i hodně Romů z východního Slovenska nebo České republiky. Protože se kampaň před nedávným referendem točila i kolem omezení imigrace, bojí se část obyvatel Sheffieldu, že by jim odchod Británie z Evropské unie zkomplikoval život.

V ulicích sheffieldské čtvrti Page Hall je ruch, který trochu připomíná rytmus východoslovenských vesnic a romských osad, odkud řada zdejších obyvatel pochází. „Pracuji u kadeřníka,“ říká starší muž. Romové ze Slovenska i Česka přišli do Sheffieldu za prací. V průběhu let si ale někteří z nich vysloužili kritiku, že místo práce pobírají pouze sociální dávky.

Brexit možná omezí imigraci, svěřili se v Sheffieldu někteří obyvatelé původem z východní Evropy „Pracoval jsem třeba v masokombinátu. Klobásy, mletá masa. Moje manželka tam byla u stroje, který pral střeva,“ popisuje Miroslav Sándor. V Anglii je už 12 let, pochází z východoslovenských Bystran. „Snažíme se, abychom měli lepší budoucnost. Tady je možnost práce. Protože bez práce je to složité,“ říká ve svém obývacím pokoji, kde sleduje v televizi tiskovou konferenci slovenského premiéra Roberta Fica z Bratislavy.

Celý článek si můžete přečíst ZDE

Přečteno: 2254x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Romové, Velká Británie, Slovensko, Brexit, Práce, Sociální, MigraceHLAVNÍ ZPRÁVY

 

Další články z rubriky..
romea - logo