romea - logo
24. května 2019 (pátek)
svátek má Jana
Loading
rozšířené vyhledávaní

Romská demokratická strana: Zeman by měl být serióznější

Praha, 8.10.2013 9:53, (ROMEA)
Miloš Zeman (FOTO: www.hrad.cz)
Miloš Zeman (FOTO: www.hrad.cz)

Jak vidí chování prezidenta Miloše Zemana na poli zahraniční politiky menší politická uskupení, jako je Romská demokratická strana, Klub angažovaných nestraníků (KAN) či politické hnutí Změna? V Událostech, komentářích Zemanovu návštěvu Izraele komentovali Miroslav Tancoš (Romská demokratická strana), Jiří Domlátil (KAN) a Jan Korytář (Změna). Všichni tři se shodli na tom, že prezident by měl svá slova vážit. Podle Korytáře Zeman navazuje na svého předchůdce: "Pan prezident Klaus nebyl jiný," komentoval Zemanovy výroky.

Může hlava státu podobným návrhem či prohlášením tak, jak to udělal Zeman před setkáním s Peresem a Netanjahuem, ohrožovat českou zahraniční politiku? "Někdy by to mohlo České republice uškodit. Jeho výroky jsou kolikrát neseriózní," řekl romský předseda Tancoš. "Prezident na něco reagoval, neslyšel jsem to celé, ale myslím, že nejsme země, která by měla provokovat. Spíše si uvědomit naše možnosti, jak přispět ke světovému míru nebo spolupráci," zobecňoval nestraník Domlátil. Bývalý člen Strany zelených a liberecký primátor novějšího hnutí Změna na české politické scéně se uvedl takto: "Navazuje na provokace svého předchůdce," má jasno Korytář a dodal srovnání: "Pan prezident Klaus nebyl jiný. Oba se potřebují zviditelnit, jsou to nadsamci a patří to k folklóru postu prezidenta republiky, bohužel."

Celý článek si přečtete zde.

brf, ceskatelevize.cz
Přečteno: 1384x
 

Kam dál:

Štítky:  

Politika, Prezident, Romové, Romská demokratická strana, ZahraničníHLAVNÍ ZPRÁVY

Miroslav Rusenko (vlevo) a Peter Pollák

videoRozhovor s romskými kandidáty do eurovoleb: Miroslav Rusenko (ČR), Peter Pollák (SK)

22.5.2019 18:35
Dalšími hosty Patrika Bangy v rozhovoru budou tentokrát dva kandidáti do Evropského parlamentu.
 celý článek

Josef Mlejnek jr. a Fedor Gál (FOTO: archiv Josefa Mlejnka, Pavol Frešo, Wikimedia Commons)

Vrtěti psem před volbami. Josef Mlejnek a Fedor Gál o předvolebních manipulacích

22.5.2019 16:48
Na to, jak se „tahá za drátky“ před volbami do Evropského parlamentu, jsme se zeptali politologa Josefa Mlejnka a sociologa Fedora Gála.
 celý článek

Předseda Senátu Parlamentu ČR Jaroslav Kubera během Terezínské tryzny 19. 5. 2019 (FOTO: repro Česká televize)

Kritika projevu Kubery v Terezíně sílí. Zneuctil jste památku obětí holokaustu, rezignujte na svou ústavní funkci, žádají potomci odbojáře

22.5.2019 12:32
Část senátorů z klubů STAN, KDU-ČSL a Senátor 21 se distancovala od výroku předsedy horní komory Jaroslava Kubery (ODS), že totalita může být zahalena do prosazování politické korektnosti nebo multikulturalismu. Senátoři, mezi nimiž jsou Kuberův vyzyvatel v boji o křeslo šéfa Senátu Václav Hampl nebo bývalí prezidentští kandidáti Jiří Drahoš a Marek Hilšer, tato slova pronesená při nedělním pietním aktu v Terezíně označili za neuctivá, nemístná a nedůstojná. Kubera na dotaz ČTK uvedl, že nikoho nechtěl urazit, že chtěl varovat před nesnášenlivostí.
 celý článek

Další články z rubriky..
romea - logo