romea - logo
8. srpna 2020 (sobota)
svátek má Soběslav

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Romská demokratická strana: Zeman by měl být serióznější

Praha, 8.10.2013 9:53, (ROMEA)
Miloš Zeman (FOTO: www.hrad.cz)
Miloš Zeman (FOTO: www.hrad.cz)

Jak vidí chování prezidenta Miloše Zemana na poli zahraniční politiky menší politická uskupení, jako je Romská demokratická strana, Klub angažovaných nestraníků (KAN) či politické hnutí Změna? V Událostech, komentářích Zemanovu návštěvu Izraele komentovali Miroslav Tancoš (Romská demokratická strana), Jiří Domlátil (KAN) a Jan Korytář (Změna). Všichni tři se shodli na tom, že prezident by měl svá slova vážit. Podle Korytáře Zeman navazuje na svého předchůdce: "Pan prezident Klaus nebyl jiný," komentoval Zemanovy výroky.

Může hlava státu podobným návrhem či prohlášením tak, jak to udělal Zeman před setkáním s Peresem a Netanjahuem, ohrožovat českou zahraniční politiku? "Někdy by to mohlo České republice uškodit. Jeho výroky jsou kolikrát neseriózní," řekl romský předseda Tancoš. "Prezident na něco reagoval, neslyšel jsem to celé, ale myslím, že nejsme země, která by měla provokovat. Spíše si uvědomit naše možnosti, jak přispět ke světovému míru nebo spolupráci," zobecňoval nestraník Domlátil. Bývalý člen Strany zelených a liberecký primátor novějšího hnutí Změna na české politické scéně se uvedl takto: "Navazuje na provokace svého předchůdce," má jasno Korytář a dodal srovnání: "Pan prezident Klaus nebyl jiný. Oba se potřebují zviditelnit, jsou to nadsamci a patří to k folklóru postu prezidenta republiky, bohužel."

Celý článek si přečtete zde.

brf, ceskatelevize.cz
Přečteno: 1404x
 

Kam dál:

Štítky:  

Politika, Prezident, Romové, Romská demokratická strana, ZahraničníHLAVNÍ ZPRÁVY

Filip Grznár (zdroj: repro YouTube)

Grznár schvaloval zastřelení Roma a dalším Romům vyhrožoval vyvražděním. U soudu tvrdí, že šlo o nadsázku

4.8.2020 21:09
U okresního soudu v Chomutově začalo hlavní líčení v případu kulturisty Filipa Grznára, který schvaloval zastřelení mladého Roma v Chomutově a dalším Romům vyhrožoval vyvražděním. Je obviněný z násilí proti skupině obyvatel a proti jednotlivci a ze schvalování trestného činu, za což mu hrozí až rok za mřížemi. Informuje o tom server iDNES.cz.
 celý článek

Josef Serinek (FOTO: Post Bellum)

AUDIO: Česká cikánská rapsodie. Vzpomínky proslulého „Černého partyzána“ Josefa Serinka čte herec Hynek Čermák

3.8.2020 12:10
Český rozhlas Vltava začíná vysílat čtení na pokračování vzpomínek proslulého "Černého partyzána" Josefa Serinka, jemuž se podařilo uprchnout z koncentračního tábora v Letech a zapojit se do oboje proti nacistům, kteří povraždili jeho rodinu. Premiéru každého dílu v podání herce Hynka Čermáka můžete poslouchat každý všední den v 11:30 na Vltavě a po odvysílání ještě po dobu dvou týdnů on-line.
 celý článek

videoZÁZNAM: "Leperiben: My nezapomínáme." Organizace Ara Art i letos pořádala pietní akci k připomínce obětí romského holocaustu

29.7.2020 11:58
V neděli 2. srpna od 18.30 se na pražském náměstí Míru uskutečnila 2. ročník pietní akce k připomínce obětí romského holocaustu, s názvem "Leperiben: My nezapomínáme".
 celý článek

 

Další články z rubriky..
romea - logo