romea - logo
18. ledna 2020 (sobota)
svátek má Vladislav
Loading
rozšířené vyhledávaní

Romská demokratická strana: Zeman by měl být serióznější

Praha, 8.10.2013 9:53, (ROMEA)
Miloš Zeman (FOTO: www.hrad.cz)
Miloš Zeman (FOTO: www.hrad.cz)

Jak vidí chování prezidenta Miloše Zemana na poli zahraniční politiky menší politická uskupení, jako je Romská demokratická strana, Klub angažovaných nestraníků (KAN) či politické hnutí Změna? V Událostech, komentářích Zemanovu návštěvu Izraele komentovali Miroslav Tancoš (Romská demokratická strana), Jiří Domlátil (KAN) a Jan Korytář (Změna). Všichni tři se shodli na tom, že prezident by měl svá slova vážit. Podle Korytáře Zeman navazuje na svého předchůdce: "Pan prezident Klaus nebyl jiný," komentoval Zemanovy výroky.

Může hlava státu podobným návrhem či prohlášením tak, jak to udělal Zeman před setkáním s Peresem a Netanjahuem, ohrožovat českou zahraniční politiku? "Někdy by to mohlo České republice uškodit. Jeho výroky jsou kolikrát neseriózní," řekl romský předseda Tancoš. "Prezident na něco reagoval, neslyšel jsem to celé, ale myslím, že nejsme země, která by měla provokovat. Spíše si uvědomit naše možnosti, jak přispět ke světovému míru nebo spolupráci," zobecňoval nestraník Domlátil. Bývalý člen Strany zelených a liberecký primátor novějšího hnutí Změna na české politické scéně se uvedl takto: "Navazuje na provokace svého předchůdce," má jasno Korytář a dodal srovnání: "Pan prezident Klaus nebyl jiný. Oba se potřebují zviditelnit, jsou to nadsamci a patří to k folklóru postu prezidenta republiky, bohužel."

Celý článek si přečtete zde.

brf, ceskatelevize.cz
Přečteno: 1393x
 

Kam dál:

Štítky:  

Politika, Prezident, Romové, Romská demokratická strana, ZahraničníHLAVNÍ ZPRÁVY

Edita Stejskalová a Petr Torák 10. 9. 2018 během zasedání Rady vlády pro záležitosti romské menšiny (FOTO: František Bikár, Romea.cz)

Občanští členové "romské rady" se neshodují v názoru, zda má Helena Válková zůstat vládní zmocněnkyní pro lidská práva

16.1.2020 22:56
Občanští členové Rady vlády pro záležitosti romské menšiny (RVZRM) se neshodují v názoru, zda má Helena Válková zůstat ve funkci vládní zmocněnkyně pro lidská práva. Zpravodajský server Romea.cz oslovil všechny občanské členy rady. Z patnácti členů nám svou odpověď zaslalo pouze šest. Dva Válkovou podpořili a čtyři mají s jejím setrváním na postu vládní zmocněnkyně pro lidská práva problém. Další členové "romské" rady se odmítli veřejně vyjádřit, ostatní na naše otázky nereagovali vůbec. V pátek své vyjádření zaslal další člen Rady vlády Tomáš Ščuka, který se vyjádřil také proti setrvání Válkové ve funkci. Vyjádření jednotlivých členů, které se nám podařilo získat, uvádíme v plném znění.
 celý článek

Protestující na mítinku kotlebovců Zdroj: Michal Truban, Facebook

Na východním Slovensku protestovala stovka Romů proti kotlebovcům

16.1.2020 10:46
Podporovatelé ĽSNS i odpůrci extremismu se ve středu večer setkali v Sabinově. Během předvolebního mítinku strany přišlo nesouhlas s extremismem vyjádřit přibližně 350 Romů z okresu. Přidali se k nim i členové koalice neparlamentních stran PS/Spolu. Mítink, jak i protest se obešel bez incidentů, lidé z obou stran však na sebe vykřikovali.
 celý článek

Hajlující muž 25. 4. 2019 během demonstrace xenofobně-populistického hnutí Svoboda a přímá demokracie (SPD) Tomia Okamury (FOTO: video Alarm)

Muž, který podle verdiktu hajloval na akci SPD, podal dovolání

15.1.2020 16:10
Nejvyšší soud přezkoumá případ Radka Mansfelda, jenž podle pravomocného verdiktu hajloval na loňské demonstraci hnutí SPD. Pražské soudy mu vyměřily půlroční podmínku a peněžitý trest 30.000 korun. Rozhodnutí je pravomocné. K Obvodnímu soudu pro Prahu 1, který případ řešil jako první instance, dorazilo před koncem roku dovolání, zjistila ČTK z justiční databáze.
 celý článek

Další články z rubriky..
romea - logo