romea - logo
20. března 2019 (středa)
svátek má Světlana
Loading
rozšířené vyhledávaní

Romská demokratická strana: Zeman by měl být serióznější

Praha, 8.10.2013 9:53, (ROMEA)
Miloš Zeman (FOTO: www.hrad.cz)
Miloš Zeman (FOTO: www.hrad.cz)

Jak vidí chování prezidenta Miloše Zemana na poli zahraniční politiky menší politická uskupení, jako je Romská demokratická strana, Klub angažovaných nestraníků (KAN) či politické hnutí Změna? V Událostech, komentářích Zemanovu návštěvu Izraele komentovali Miroslav Tancoš (Romská demokratická strana), Jiří Domlátil (KAN) a Jan Korytář (Změna). Všichni tři se shodli na tom, že prezident by měl svá slova vážit. Podle Korytáře Zeman navazuje na svého předchůdce: "Pan prezident Klaus nebyl jiný," komentoval Zemanovy výroky.

Může hlava státu podobným návrhem či prohlášením tak, jak to udělal Zeman před setkáním s Peresem a Netanjahuem, ohrožovat českou zahraniční politiku? "Někdy by to mohlo České republice uškodit. Jeho výroky jsou kolikrát neseriózní," řekl romský předseda Tancoš. "Prezident na něco reagoval, neslyšel jsem to celé, ale myslím, že nejsme země, která by měla provokovat. Spíše si uvědomit naše možnosti, jak přispět ke světovému míru nebo spolupráci," zobecňoval nestraník Domlátil. Bývalý člen Strany zelených a liberecký primátor novějšího hnutí Změna na české politické scéně se uvedl takto: "Navazuje na provokace svého předchůdce," má jasno Korytář a dodal srovnání: "Pan prezident Klaus nebyl jiný. Oba se potřebují zviditelnit, jsou to nadsamci a patří to k folklóru postu prezidenta republiky, bohužel."

Celý článek si přečtete zde.

brf, ceskatelevize.cz
Přečteno: 1382x

 

Kam dál:

Štítky:  

Politika, Prezident, Romové, Romská demokratická strana, ZahraničníHLAVNÍ ZPRÁVY

Andrej Kiska, prezident Slovenské republiky (FOTO: Katarzyna Czerwińska, Wikimedia Commons)

videoZÁZNAM: Evropskou cenu Sintů a Romů za lidská práva získal slovenský prezident Andrej Kiska

15.3.2019 15:15
Od 18. do 21. března 2019 probíhá již čtvrtý ročník Romského týdne na půdě Evropského parlamentu v Bruselu. Dnes byla v rámci programu udělena také Evropská cena Sintů a Romů za lidská práva - získal ji slovenský prezident Andrej Kiska. Server Romea.cz udělení ceny přenášel živě přímo z Bruselu.
 celý článek

Občan Austrálie, který se podle médií jmenuje Brenton Tarrant, při teroristickém útoku 15. 3. 2019 ve dvou mešitách v novozélandském městě Christchurch zavraždil 50 lidí. (FOTO: repro sociální sítě)

Kdo vraždil v novozélandských mešitách? Útočník psal o nadřazenosti bílé rasy, nenáviděl migranty, inspiroval ho neonacista Breivik

15.3.2019 13:24
Ozbrojenec, který dnes při teroristickém útoku ve dvou mešitách v novozélandském městě Christchurch zavraždil 49 lidí, byl zřejmě obdivovatelem balkánských nacionalistů i válečníků, kteří v minulosti bojovali proti muslimům, včetně českého krále Zikmunda Lucemburského. Než zahájil palbu, přehrával si v autě píseň oslavující bývalého bosenskosrbského vůdce Radovana Karadžiče, kterého nyní v Haagu soudí mezinárodní justice. Informoval o tom server Balkan Insight.
 celý článek

Věra Bílá

Patrik Banga: Sbohem, Věro!

15.3.2019 9:33
Těžko psát, když člověku zemře někdo, kdo je mu tak blízký, že první hodiny ani nemůže uvěřit, že se to stalo. O to víc, že před pár týdny stejně umřela moje vlastní máma, která byla ještě mladší než Věra Bílá. Královna Rom popu.
 celý článek

Další články z rubriky..
romea - logo