romea - logo
26. října 2020 (pondělí)
svátek má Erik

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Romská demokratická strana: Zeman by měl být serióznější

Praha, 8.10.2013 9:53, (ROMEA)
Miloš Zeman (FOTO: www.hrad.cz)
Miloš Zeman (FOTO: www.hrad.cz)

Jak vidí chování prezidenta Miloše Zemana na poli zahraniční politiky menší politická uskupení, jako je Romská demokratická strana, Klub angažovaných nestraníků (KAN) či politické hnutí Změna? V Událostech, komentářích Zemanovu návštěvu Izraele komentovali Miroslav Tancoš (Romská demokratická strana), Jiří Domlátil (KAN) a Jan Korytář (Změna). Všichni tři se shodli na tom, že prezident by měl svá slova vážit. Podle Korytáře Zeman navazuje na svého předchůdce: "Pan prezident Klaus nebyl jiný," komentoval Zemanovy výroky.

Může hlava státu podobným návrhem či prohlášením tak, jak to udělal Zeman před setkáním s Peresem a Netanjahuem, ohrožovat českou zahraniční politiku? "Někdy by to mohlo České republice uškodit. Jeho výroky jsou kolikrát neseriózní," řekl romský předseda Tancoš. "Prezident na něco reagoval, neslyšel jsem to celé, ale myslím, že nejsme země, která by měla provokovat. Spíše si uvědomit naše možnosti, jak přispět ke světovému míru nebo spolupráci," zobecňoval nestraník Domlátil. Bývalý člen Strany zelených a liberecký primátor novějšího hnutí Změna na české politické scéně se uvedl takto: "Navazuje na provokace svého předchůdce," má jasno Korytář a dodal srovnání: "Pan prezident Klaus nebyl jiný. Oba se potřebují zviditelnit, jsou to nadsamci a patří to k folklóru postu prezidenta republiky, bohužel."

Celý článek si přečtete zde.

brf, ceskatelevize.cz
Přečteno: 1408x
 

Kam dál:

Štítky:  

Politika, Prezident, Romové, Romská demokratická strana, ZahraničníHLAVNÍ ZPRÁVY

Nenávistná hesla Sdružení Mostečané Mostu, říjen 2018 (koláž: Romea.cz)

Ústecký soud vyzval k ukončení politické činnosti spolek Mostečané Most. Chtěli „zřídit vesnici pro lůzu“

22.10.2020 11:03
Krajský soud v Ústí nad Labem vydal rozhodnutí, jímž upozornil spolek Sdružení Mostečané Mostu, že vyvíjí protiprávně činnost politické strany. Pokud toho spolek do 1 roku nezanechá, soud ho rozpustí. 
 celý článek

Gyulla Banga

Hudebník Gyulla Banga: Také jsem psal, že COVID-19 je podvod. Potom, co jsem měl čtyřicítky horečky a nemohl vstát z postele, už mluvím jinak

21.10.2020 20:25
Pořád na Facebooku čtu, jak je onemocnění COVID-19 podvod, jak je ta nemoc smyšlená, že je to jen horší verze chřipky, nic jiného. Bohužel, musím vás zklamat. Ten virus existuje a opravdu je mnohem zákeřnější než běžná chřipka.
 celý článek

Ministryně financí Alena Schillerová (ANO) se 13. 10. 2020 setkala na půdě ministerstva s romskými ženami, které byly nezákonně sterilizované a dlouhodobě bojují za odškodnění. (FOTO: Veřejný ochránce práv)

Sterilizované ženy se setkaly s ministryní financí Alenou Schillerovou. Ta podpořila návrh na jejich odškodnění

21.10.2020 16:40
Ministryně financí Alena Schillerová (ANO) se minulý týden setkala na půdě ministerstva s romskými ženami, které byly nezákonně sterilizované a dlouhodobě bojují za odškodnění. Tématem schůzky bylo především sdílení osobních příběhů jednotlivých žen v návaznosti na návrh zákona o odškodnění obětí nezákonných sterilizací, který v Poslanecké sněmovně čeká na své projednání téměř rok.
 celý článek

 

Další články z rubriky..
romea - logo