romea - logo
29. září 2022 (čtvrtek)
svátek má Michal

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Rozhlas.cz: Situace na problémovém sídlišti ve Varnsdorfu se mírně zlepšuje. Pomohly nové hlídky

Varnsdorf, 23.6.2014 12:10, (ROMEA)
--ilustrační foto--
--ilustrační foto--

Před víc než měsícem navštívili ministři pro národnostní menšiny, vnitra a ministryně práce a sociálních věcí Varnsdorf na Děčínsku. Reagovali tak na výzvu starostů, kteří si stěžovali na dlouhodobě špatnou sociální situaci ve vyloučených lokalitách. Takovým místem je i sídliště Kovářská. Nepořádek i rušení nočního klidu teď ale pomalu mizí. Město nově zřídilo dohledové hlídky, které se skládají z tamních obyvatel.

„Chci od policie do měsíce návrh řešení. Využijte ten měsíc k diskuzi. Za sebe říkám, že pokud by nebyla součinnost města, čemuž nevěřím, tak to opatření navrhneme sami bez města a městské policie,“ prohlásil před více než měsícem ministr vnitra Milan Chovanec z ČSSD na sídlišti Kovářská ve Varnsdorfu.

Ten přijel společně s ministrem pro národnostní menšiny a ministryní práce a sociálních věcí řešit problém vyloučených lokalit.

„Jako první zareagovala Policie ČR a připravila se koordinace součinnosti terénních pracovníků, městské policie i Policie ČR,“ říká nezávislý starosta Varnsdorfu Martin Louka. Podle něj se situace na problémovém sídlišti zlepšila.

Celý článek si přečtěte zde.

rozhlas.cz
Přečteno: 691x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Varnsdorf, vyloučená lokalita, Romové, SoužitíHLAVNÍ ZPRÁVY

 

Další články z rubriky..
romea - logo