romea - logo
5. prosince 2021 (neděle)
svátek má Jitka

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Předvolební debata České televize: Plzeňský kraj

Plzeň, 13.9.2012 23:16, (ROMEA)
--ilustrační foto--
--ilustrační foto--

Česká televize uspořádala další předvolební debatu tentokrát v Plzeňském kraji, kde má zatím největší podporu voličů sociální demokracie, těsně následovaná ODS. Podle volebního modelu exkluzivního průzkumu pro Otázky Václava Moravce Speciál agentur SC&C a STEM/MARK ji podporuje 23,5 procenta voličů. Výraznou podporu voličů má i ODS s 20 %, na dalších příčkách by se umístili komunisté s 16,5 % a TOP 09 a Starostové se 14 %. Pětiprocentní hranici by pak těsně překročila i Strana práv občanů – ZEMANOVCI s 5 % hlasů.

Sběr dat proběhl v období od 7. do 9. září 2012. Výzkumu se zúčastnilo 1 072 respondentů. Statistická chyba se u jednotlivých politických stran pohybuje v rozpětí od ± 1,2 % do ± 3,6 %.

Ve studiu OVM byla zastoupena i Koalice pro Plzeňský kraj, která má 4,5 procenta příznivců. Průzkum vychází ze vzorku více než tisíce rozhovorů. Do studia jsou vždy pozváni zástupci šesti nejsilnějších stran.

Sedmou nejsilnější stranou je podle průzkumu Dělnická strana sociální spravedlnosti, s podporou 4 procent voličů, osmá Strana zelených by získala 2,8 procenta hlasů, následována Českou pirátskou stranou se 2,5 procenty a Stranou svobodných občanů s 1,9 procenty.

Do volebního studia OVM Speciál byli pozváni:

  • Bohuslav Borovanský - Strana práv občanů – ZEMANOVCI
  • Pavel Čížek - TOP 09 a Starostové
  • Milan Chovanec - ČSSD
  • Petr Náhlík - Koalice pro Plzeňský kraj
  • Jiří Pospíšil - ODS
  • Karel Šidlo - KSČM
ryz, Česká televize
Přečteno: 514x
 

Kam dál:

Štítky:  

Volby do zastupitelstev krajů 2012, VolbyHLAVNÍ ZPRÁVY

 

Další články z rubriky..
romea - logo