romea - logo
28. listopadu 2021 (neděle)
svátek má René

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Předvolební debata České televize: Zlínský kraj

Zlín, 18.9.2012 15:08, (ROMEA)
--ilustrační foto--
--ilustrační foto--

V úterý 18. září se od 21 hodin na ČT24 uskuteční další předvolební debata České televize k nadcházejícím volbám do krajských zastupitelstev. Tentokrát bude probíhat debata s kandidáty do zastupitelstva Zlínského kraje. Nejlépe si zde zatím vede sociální demokracie, kterou podle průzkumu pro Otázky Václava Moravce Speciál podporuje 23 procent voličů. Na druhém místě se umístili komunisté (16 procent), těsně za nimi občanští demokraté (15,5 procenta hlasů). Více než desetiprocentní podporu na Zlínsku zaznamenali lidovci, kterým by podle průzkumu dalo hlas 11,5 procenta oprávněných voličů.

Sběr dat proběhl v období od 12. do 14. září 2012. Výzkumu se zúčastnilo 1 028 respondentů. Statistická chyba se u jednotlivých politických stran pohybuje v rozpětí od ± 1,2 procenta do ± 3,6 procenta.

Šestici, která zasedne v předvolebním studiu Otázek Václava Moravce Speciál, doplní Starostové a TOP 09 pro Zlínský kraj (7,5 procenta) a Strana práv občanů – Zemanovci (6 procent).

Sedmou příčku obsadili Nezávislí s podporou 4 procent voličů, jen o půl procenta méně má Česká pirátská strana (3,5 procenta). Dvouprocentní hranici překročily ještě tři politické subjekty: Strana svobodných občanů (2,5 procenta), Moravané (2 procenta) a Strana zelených (2 procenta).

Do volebního studia OVM Speciál byli pozváni:

  • Jiří Čunek (KDU-ČSL)
  • Petr Gazdík (TOP 09 a STAN)
  • Libor Lukáš (ODS)
  • Ivan Mařák (KSČM)
  • Stanislav Mišák (ČSSD)
  • Lubomír Nečas (SPOZ)
ryz, Česká televize
Přečteno: 450x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Volby do zastupitelstev krajů 2012, Volby, DiskuzeHLAVNÍ ZPRÁVY

 

Další články z rubriky..
romea - logo