romea - logo
26. září 2021 (neděle)
svátek má Andrea

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

VIDEO: „V ČT chybí pořady o Romech,“ říká Ondová, nominovaná na novinářskou cenu

28.6.2021 16:00

„Pořady zaměřené výhradně na Romy v České televizi chybí. Jsou přitom velmi potřeba. Doufám, že i veřejnoprávní televize to pochopí,“ říká Stanislava Ondová, spolupracovnice romského měsíčníku Romano voďi, která byla letos nominovaná na Novinářskou cenu 2020.

Ondová se do užší nominace Novinářské ceny 2020 v kategorii Regionální žurnalistika dostala se sérií příspěvků s názvem Den na periferii. Jsou v ní skutečné příběhy lidí žijících na okraji společnosti. Autorka se přitom novinařinou neživí, pracuje jako operátorka jedné z největších telekomunikačních společností u nás. O to víc ji nominace na prestižní novinářskou cenu překvapila.

„V první řadě to byl šok, pak obrovská radost, ale taky motivace psát dál. Protože to, co dělám, má asi smysl,“ dodává Ondová. Své texty píše z pohledu hlavních aktérů. „V médiích to sice není úplně obvyklá metoda, ale mně přijde zajímavé vyprávět důležité momenty lidí z periferie jejich očima,“ podotýká Ondová.

V rozhovoru pro ROMEA TV mluvila také o tom, jak někteří Romové ze severočeských vyloučených lokalit vnímají aktuální kauzu kolem úmrtí Stanislava Tomáše, který zemřel po zákroku policistů. „Většinou nevěří informacím, která se k nim dostanou přes média. Zároveň nevěří ani policii a myslí si, že jejich zákrok byl nepřiměřený. Ale nemůžu samozřejmě mluvit za všechny Romy, já mluvila jen s hrstkou z nich,“ dodala Ondová.

Přečteno: 1195x
 

Kam dál:

Štítky:  

Novinářská cena, Romové, Média, Romano voďiHLAVNÍ ZPRÁVY

 

Další články z rubriky..
romea - logo