romea - logo
16. května 2022 (pondělí)
svátek má Přemysl

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Rasismus fotbalových chuligánů z Olomouce vůči plzeňskému hráči Beauguelovi bude řešit disciplinárka

16.6.2020 13:51
Jean-David Beauguel. Foto z videa.
Jean-David Beauguel. Foto z videa.

Disciplinární komise Ligové fotbalové asociace zahájila řízení se Sigmou Olomouc kvůli rasistickému chování několika fanoušků vůči Jeanu-Davidu Beauguelovi z Plzně. Incidentem se bude zabývat na pravidelném čtvrtečním zasedání. Hanácký klub chce viníkům zakázat vstup na stadion a bude po nich vymáhat případnou pokutu od disciplinárky.

Na Beauguela příznivci domácí Sigmy bučeli při nedělním ligovém utkání, v němž Plzeň zvítězila 1:0. Když francouzský fotbalista tmavé pleti procházel pod kotlem, ozývaly se z tribun zvuky imitující opici. Disciplinárka proto dnes po obdržení zprávy od technického delegáta zahájila se Sigmou řízení.

"Pevně věříme, že se jednalo o ojedinělé projevy individuálních jedinců, což však nijak nesnižuje vážnost situace. Oceňujeme aktivní přístup pořadatele a věříme, že se olomouckému klubu podaří dotyčné osoby identifikovat a adekvátně proti nim zasáhnout," uvedla asociace v prohlášení.

Beauguel i vedení Plzně chování fanoušků hned po zápase ostře odsoudili a Sigma se omluvila. "Sigma Olomouc důrazně odsuzuje rasistické projevy několika jedinců ze skupiny fanoušků na jižní tribuně vůči Jeanu-Davidu Beauguelovi. Takové chování v žádném případě nepatří na fotbalové stadiony," uvedl klub v prohlášení na webu.

"Jménem klubu se omlouváme Jeanu-Davidu Beauguelovi i celému klubu Viktoria Plzeň. Jakmile jsme zaznamenali tyto projevy, pořadatelská služba okamžitě zasáhla a aktéři incidentu byli vyvedeni ze stadionu," prohlásil bezpečnostní manažer Sigmy Milan Zapletal.

Hanáci chtějí viníkům zamezit ve vstupu na stadion. "Někteří aktéři byli po incidentu ztotožněni, na další z nich shromažďujeme důkazní materiál. Uděláme vše, co je v našich silách, aby se na stadion tyto osoby již nedostaly. Pokud bude klub finančně potrestán, zahájí s těmito osobami trestně-právní řízení a částku bude vymáhat," uvedla Sigma na sociální síti.

Přečteno: 697x
 

Štítky:  
HLAVNÍ ZPRÁVY

 ..
romea - logo