romea - logo
22. října 2021 (pátek)
svátek má Sabina

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Rasismus na fotbalovém EURU

Londýn/Nyon (Švýcarsko), 26.6.2012 11:19, (ROMEA)

Fotbalisté Ashley Cole a Ashley Young se po prohře s Itálií ve čtvrtfinále mistrovství Evropy stali na sociální síti Twitter objekty údajných rasistických nadávek. Případem se podle agentury Reuters zabývá policie, nikdo zatím zatčen nebyl.

Cole s Youngem byli na internetu napadáni poté, co neproměnili v rozstřelu nedělního zápasu v Kyjevě pokutové kopy a přispěli tak k vyřazení Anglie. Nejmenovaný uživatel z Londýna se hájil tvrzením, že šlo jen o žert, policie však okamžitě zahájila vyšetřování.

Britská policie už má s internetovým rasismem zkušenosti. V březnu putoval na 56 dní do vězení student, který na Twitteru urážel Fabrice Muambu poté, co hráč Boltonu utrpěl při pohárovém zápase zástavu srdce. Jednadvacetiletý Liam Stacey byl potrestán za podněcování rasové nenávisti.

Za nevhodné chování fanoušků během posledního vystoupení tamního národního týmu s Dánskem ve skupině B mistrovství Evropy nyní platí i Německý fotbalový svaz. Ten UEFA potrestala pokutou 25 tisíc eur.

Němci dostali pokutu za vypalování světlic a nevhodné chování fanoušků během souboje v ukrajinském Lvově 17. června. UEFA ve své zprávě uvádí, že fanoušci kromě vypalování petard používali při zápase vlajky s nevhodnými symboly a doprovázely je nepatřičným skandováním. Server Sport.cz pak přímo uvádí, že na tribuně měla být při zápase roztáhnuta neonacistická vlajka.

ras, Sport.cz, Uefa.com
Přečteno: 731x
 

Kam dál:

Štítky:  

Rasismus, SportHLAVNÍ ZPRÁVY

 

Další články z rubriky..
romea - logo