romea - logo
6. července 2022 (středa)
svátek má Státní svátek - Mistr Jan Hus

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Roman Kwiatkowski, předseda Sdružení Romů v Polsku: Neromům je potřeba poděkovat za to, jak pomáhají Romům prchajícím z Ukrajiny

9.3.2022 9:17

Předseda Sdružení Romů v Polsku Roman Kwiatkowski odhaduje, že zatím uprchlo z Ukrajiny před ruskou armádou do Polska přibližně 500 Romů. "Zatím je v Polsku dostatek místa a neromové Romy v Polsku přijímají," uvedl Kwiatkowski v exkluzivním rozhovoru pro první romskou internetovou televizi ROMEA TV. "Je potřeba neromům poděkovat za to, jak Romům pomáhají," dodal s tím, že pokud se vyskytly nějaké případy diskriminace, šlo o excesy jednotlivců.

"Není třeba se dívat na to, jestli někdo je nebo není Rom, je třeba se dívat na to, že jsou to lidé. Všichni jsou občané Ukrajiny a má jim být pomoženo," řekl v rozhovoru pro ROMEA TV Roman Kwiatkowski.

Roman Kwiatkowski je spoluzakladatelem Sdružení Romů v Polsku a od roku 1997 je jeho předsedou. Je spoluautorem řady publikací z vědecké, populárně-vědecké a publicistické oblasti a několika monografií. Je také zakladatel časopisu Dialog-Pheniben a člen jeho redakční rady. Sdružení Romů v Polsku pořádá každoročně připomínku likvidace takzvaného cikánského tábora v bývalém nacistickém vyhlazovacím táboře v Osvětimi.

 

Přečteno: 783x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Polsko, Ukrajina, Válka, Romové, Migrace, Uprchlíci, Rusko, Diskriminace, RasismusHLAVNÍ ZPRÁVY

 

Další články z rubriky..
romea - logo