romea - logo
18. ledna 2019 (pátek)
svátek má Vladislav
Loading
rozšířené vyhledávaní

Souzený komplic německých neonacistických teroristů, kteří vraždili cizince, požaduje zproštění viny

16.5.2018 10:58
NSU - Beate Zschäpeová, Uwe Mundlos, Uwe Böhnhardt.
NSU - Beate Zschäpeová, Uwe Mundlos, Uwe Böhnhardt.

Zproštění viny požadují obhájci pro Ralfa Wohllebena, který byl podle vyšetřovatelů nejdůležitějším pomocníkem německé neonacistické skupiny Národněsocialistické podzemí (NSU). Ta v letech 2000 až 2007 zavraždila devět mužů tureckého a řeckého původu a jednu německou policistku. Obžaloba chce pro muže, který je už šest let ve vazbě, trest odnětí svobody ve výši 12 let.

Teroristická buňka NSU, která má podle obžaloby na svědomí i dvojici bombových útoků v přistěhovaleckých čtvrtích Kolína nad Rýnem a 15 přepadení bank, sestávala z trojice členů - Uwe Mundlose, Uwe Böhnhardta a Beaty Zschäpeové. Dvojice mužů se zabila v roce 2011, když jim policie náhodou přišla na stopu, a tak je Zschäpeová jedinou členkou skupiny, která stanula před soudem.

Mezi čtveřicí spoluobžalovaných je také třiačtyřicetiletý bývalý člen krajně pravicové Národnědemokratické strany Německa (NPD) Wohlleben. Jeho obhájci dnes prohlásili, že je nevinný. Celý proces pak označili za politický a neférový. Odmítli také, že by Wohlleben pomáhal trojici sehnat zbraň české výroby ČZ 83, s níž pak zabila devět lidí. "Ralf Wohlleben nebyl nenávistný vůči cizincům," nechala se slyšet obhájkyně Nicole Schneidersová, která byla dříve taktéž členkou NPD.

Už více než pět let trvající proces by mohl brzy skončit. Závěrečnou řeč mají ještě pronést tři obhájci Zschäpeové, s nimiž se v průběhu procesu rozkmotřila, a poté by mohly padnout rozsudky.

Přečteno: 540x

 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Německo, Terorismus, Neonacismus, SoudHLAVNÍ ZPRÁVY

Jaromír Balda, obžalovaný ze dvou teroristických útoků na vlaky, 7. 1. 2019 (FOTO: repro Česká televize)

videoTerorista obdivující Okamurovu SPD dostal 4 roky vězení. Podle soudce byl ovlivněn lidmi, kteří veřejně šíří extremismus

(AKTUALIZOVÁNO), 14.1.2019 13:00, (AKTUALIZOVÁNO 20:15)
Za způsobení nehod dvou osobních vlaků na Mladoboleslavsku dnes poslal soud seniora Jaromíra Baldu na čtyři roky do vězení a nařídil mu ambulantní psychiatrické léčení.
 celý článek

Obvodní soud pro Prahu 10 začal 6. 9. 2018 projednávat případ trojice fotbalových fanoušků, kteří podle obžaloby napadli v tramvaji muže tmavé pleti. Za ublížení na zdraví a další trestné činy hrozí mladíkům až osmileté vězení. Na snímku obžalovaní Štěpán Černín (vlevo) a Tomáš Satora přicházejí k soudu. (FOTO: ČTK)

V kauze napadeného Afričana v tramvaji nechtějí svědci vypovídat. Bojí se o život.

11.1.2019 10:21
Obvodní soud pro Prahu 10, pokračuje v řešení rasistického zločinu, který se stal předloni na podzim. Svědci nechtějí vypovídat na soudu, mají strach o vlastní život. Informoval o tom zpravodajský server Seznam.cz
 celý článek

Ilustrační foto (FOTO: pixabay.com)

Dva lidé byli odsouzeni za nenávistné výroky vůči novorozenci. Další tři jsou stále ve vyšetřování

10.1.2019 11:55
Soudy loni v listopadu potrestaly dva z pěti vyšetřovaných v kauze nenávistných komentářů vyřčených na adresu novorozeného chlapce, který se narodil v roce 2017 v Třinci české matce a kurdskému otci. Další podezřelí jsou stále v šetření. Informoval o tom týdeník Respekt.
 celý článek

Další články z rubriky..
romea - logo