romea - logo
15. srpna 2018 (středa)
svátek má Hana
Loading
rozšířené vyhledávaní

Souzený komplic německých neonacistických teroristů, kteří vraždili cizince, požaduje zproštění viny

16.5.2018 10:58
NSU - Beate Zschäpeová, Uwe Mundlos, Uwe Böhnhardt.
NSU - Beate Zschäpeová, Uwe Mundlos, Uwe Böhnhardt.

Zproštění viny požadují obhájci pro Ralfa Wohllebena, který byl podle vyšetřovatelů nejdůležitějším pomocníkem německé neonacistické skupiny Národněsocialistické podzemí (NSU). Ta v letech 2000 až 2007 zavraždila devět mužů tureckého a řeckého původu a jednu německou policistku. Obžaloba chce pro muže, který je už šest let ve vazbě, trest odnětí svobody ve výši 12 let.

Teroristická buňka NSU, která má podle obžaloby na svědomí i dvojici bombových útoků v přistěhovaleckých čtvrtích Kolína nad Rýnem a 15 přepadení bank, sestávala z trojice členů - Uwe Mundlose, Uwe Böhnhardta a Beaty Zschäpeové. Dvojice mužů se zabila v roce 2011, když jim policie náhodou přišla na stopu, a tak je Zschäpeová jedinou členkou skupiny, která stanula před soudem.

Mezi čtveřicí spoluobžalovaných je také třiačtyřicetiletý bývalý člen krajně pravicové Národnědemokratické strany Německa (NPD) Wohlleben. Jeho obhájci dnes prohlásili, že je nevinný. Celý proces pak označili za politický a neférový. Odmítli také, že by Wohlleben pomáhal trojici sehnat zbraň české výroby ČZ 83, s níž pak zabila devět lidí. "Ralf Wohlleben nebyl nenávistný vůči cizincům," nechala se slyšet obhájkyně Nicole Schneidersová, která byla dříve taktéž členkou NPD.

Už více než pět let trvající proces by mohl brzy skončit. Závěrečnou řeč mají ještě pronést tři obhájci Zschäpeové, s nimiž se v průběhu procesu rozkmotřila, a poté by mohly padnout rozsudky.

Přečteno: 518x

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Německo, Terorismus, Neonacismus, Soud



HLAVNÍ ZPRÁVY

Matka romského dítěte, které mělo údajně stát na začátku konfliktu v brouzdališti v Dubí, poskytla 11. 8. 2018 rozhovor serveru Romea.cz (FOTO: repro ROMEA TV)

videoVIDEO: Nové svědectví z rvačky na koupališti v Dubí. Konflikt měla vyprovokovat "bílá" žena. Hodila s romským dítětem do bazénku

12.8.2018 11:45
Koupaliště Plivátko v Dubí je momentálně asi nejznámější v celé naší republice. Jak již server Romea.cz informoval zřejmě banální incident nebo dokonce jen hra dětí v brouzdališti vyvolala hádku a následně i rvačku nejdříve mezi "bílou" a romskou ženou. Pak se do bitky zapojili i muži. I když se celá událost odehrála už v úterý, do dnešního dne média nezveřejnila výpověď ani jednoho Roma nebo Romky.
 celý článek

Michal Koky, student druhého ročníku farmacie na Veterinární a farmaceutické univerzitě v Brně (FOTO: archiv Michala Kokyho)

Student farmacie Michal Koky: Lidé si myslí, že jsem Ital nebo Řek

8.8.2018 0:01
Michal Koky studuje druhým ročníkem farmacii na Veterinární a farmaceutické univerzitě v Brně. „Zdravotnictví mě lákalo už od dětství. Vždy jsem věděl, že se v budoucnu chci pohybovat v této sféře. Na gymnáziu mě ze všech předmětů nejvíce bavila chemie. Farmacie zahrnuje obě tyto oblasti, a tak jsem si ji vybral jako studijní obor,“ přibližuje Michal.
 celý článek

Ilustrační FOTO

Banální konflikt v brouzdališti vedl k rvačce. Několik Romů mělo zbít mladého muže. Policie rasistický podtext prozatím nevyšetřuje

8.8.2018 21:57
Na koupališti v severočeském Dubí došlo ke rvačce, kterou vyvolala roztržka mezi matkami na dětském brouzdališti. Skupina několika Romů pak měla brutálně zbít mladíka, který se zastal jedné z žen. O situaci informovali svědci přes sociální sítě a událost vyvolala vlnu protiromských rasistických příspěvků. Policie však okolnosti případu teprve prošetřuje a zatím vyloučila rasový motiv incidentu.
 celý článek

 

Další články z rubriky







..
romea - logo