romea - logo
26. května 2018 (sobota)
svátek má Filip
Loading
rozšířené vyhledávaní

Souzený komplic německých neonacistických teroristů, kteří vraždili cizince, požaduje zproštění viny

16.5.2018 10:58
NSU - Beate Zschäpeová, Uwe Mundlos, Uwe Böhnhardt.
NSU - Beate Zschäpeová, Uwe Mundlos, Uwe Böhnhardt.

Zproštění viny požadují obhájci pro Ralfa Wohllebena, který byl podle vyšetřovatelů nejdůležitějším pomocníkem německé neonacistické skupiny Národněsocialistické podzemí (NSU). Ta v letech 2000 až 2007 zavraždila devět mužů tureckého a řeckého původu a jednu německou policistku. Obžaloba chce pro muže, který je už šest let ve vazbě, trest odnětí svobody ve výši 12 let.

Teroristická buňka NSU, která má podle obžaloby na svědomí i dvojici bombových útoků v přistěhovaleckých čtvrtích Kolína nad Rýnem a 15 přepadení bank, sestávala z trojice členů - Uwe Mundlose, Uwe Böhnhardta a Beaty Zschäpeové. Dvojice mužů se zabila v roce 2011, když jim policie náhodou přišla na stopu, a tak je Zschäpeová jedinou členkou skupiny, která stanula před soudem.

Mezi čtveřicí spoluobžalovaných je také třiačtyřicetiletý bývalý člen krajně pravicové Národnědemokratické strany Německa (NPD) Wohlleben. Jeho obhájci dnes prohlásili, že je nevinný. Celý proces pak označili za politický a neférový. Odmítli také, že by Wohlleben pomáhal trojici sehnat zbraň české výroby ČZ 83, s níž pak zabila devět lidí. "Ralf Wohlleben nebyl nenávistný vůči cizincům," nechala se slyšet obhájkyně Nicole Schneidersová, která byla dříve taktéž členkou NPD.

Už více než pět let trvající proces by mohl brzy skončit. Závěrečnou řeč mají ještě pronést tři obhájci Zschäpeové, s nimiž se v průběhu procesu rozkmotřila, a poté by mohly padnout rozsudky.

Přečteno: 438x

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Německo, Terorismus, Neonacismus, SoudHLAVNÍ ZPRÁVY

V městečku Saintes Marie de la Mer na jihu Francie se každoročně koná tradiční pouť k uctění Kali Sáry. (FOTO: Wikimedia Commons)

Ve čtvrtek začíná ve Francii tradiční oslava romské patronky Kaľi Sáry

22.5.2018 22:15
Již tento čtvrtek začíná v jihofrancouzském městečku Saintes Maries de la Mer tradiční romská pouť, na kterou se sjíždějí Romové ze všech koutů světa, aby uctili svou patronku černou Sáru. Na několik dní tak jinak poklidné městečko ožívá romskou hudbou všech stylů. Tradice této pouťě, která oslavuje kromě Kaľi Sáry také svaté Marie Jakobé a Salomé, sahá až do středověku.
 celý článek

Brutální zákrok slovenských policistů 16. dubna 2017 ve Zborově, okres Bardejov. (FOTO: repro ERRC)

videoBrutální zásah proti Romům ve Zborově: Policejní inspekce uzavřela vyšetřování, nešlo o trestný čin

22.5.2018 16:45
Po roce vyšetřování brutálního policejního zásahu, který se odehrál loni v květnu v romské osadě ve Zborově u Bardějova, policejní inspekce případ uzavřela, podle ní policie nepochybila. Informuje o tom RTVS.
 celý článek

Ida Kelarová 26. 10. 2017 na chodbě Krajského soudu v Děčíně, který řešil případ napadení romských dětí a střelby na táboře v Jiřetíně pod Jedlovou v létě 2016. (FOTO: František Bikár, Romea.cz)

Svědek v případu střelby na romském táboře: Děti se bály a plakaly. Střelec nadával pořadateli že je zm.. cikánskej a buzerant

22.5.2018 16:09
Výslechem dalších svědků pokračovalo dnes u děčínského okresního soudu projednávání střelby na táboře romského pěveckého sboru. Obžalobě z výtržnictví čelí Martin Kout, který podle obžaloby předloni u dětského tábora v Jiřetíně pod Jedlovou na Děčínsku střílel a rasisticky nadával jeho účastníkům. Na táboře byly romské děti. Kout již dříve jakoukoli vinu odmítl, hrozí mu dva roky vězení.
 celý článek

Diskuse:

Každý diskutující musí dodržovat PRAVIDLA DISKUZE SERVERU Romea.cz. Moderátoři serveru Romea.cz si vyhrazují právo bez předchozího upozornění odstranit nevhodné příspěvky z diskuse na Romea.cz. Při opakovaném porušení pravidel mohou moderátoři diskutéra zablokovat.

 

Další články z rubriky..
romea - logo