romea - logo
20. ledna 2022 (čtvrtek)
svátek má Ilona

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Souzený komplic německých neonacistických teroristů, kteří vraždili cizince, požaduje zproštění viny

16.5.2018 10:58
NSU - Beate Zschäpeová, Uwe Mundlos, Uwe Böhnhardt.
NSU - Beate Zschäpeová, Uwe Mundlos, Uwe Böhnhardt.

Zproštění viny požadují obhájci pro Ralfa Wohllebena, který byl podle vyšetřovatelů nejdůležitějším pomocníkem německé neonacistické skupiny Národněsocialistické podzemí (NSU). Ta v letech 2000 až 2007 zavraždila devět mužů tureckého a řeckého původu a jednu německou policistku. Obžaloba chce pro muže, který je už šest let ve vazbě, trest odnětí svobody ve výši 12 let.

Teroristická buňka NSU, která má podle obžaloby na svědomí i dvojici bombových útoků v přistěhovaleckých čtvrtích Kolína nad Rýnem a 15 přepadení bank, sestávala z trojice členů - Uwe Mundlose, Uwe Böhnhardta a Beaty Zschäpeové. Dvojice mužů se zabila v roce 2011, když jim policie náhodou přišla na stopu, a tak je Zschäpeová jedinou členkou skupiny, která stanula před soudem.

Mezi čtveřicí spoluobžalovaných je také třiačtyřicetiletý bývalý člen krajně pravicové Národnědemokratické strany Německa (NPD) Wohlleben. Jeho obhájci dnes prohlásili, že je nevinný. Celý proces pak označili za politický a neférový. Odmítli také, že by Wohlleben pomáhal trojici sehnat zbraň české výroby ČZ 83, s níž pak zabila devět lidí. "Ralf Wohlleben nebyl nenávistný vůči cizincům," nechala se slyšet obhájkyně Nicole Schneidersová, která byla dříve taktéž členkou NPD.

Už více než pět let trvající proces by mohl brzy skončit. Závěrečnou řeč mají ještě pronést tři obhájci Zschäpeové, s nimiž se v průběhu procesu rozkmotřila, a poté by mohly padnout rozsudky.

Přečteno: 618x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Německo, Terorismus, Neonacismus, SoudHLAVNÍ ZPRÁVY

 

Další články z rubriky..
romea - logo