romea - logo
27. ledna 2020 (pondělí)
svátek má Ingrid
Loading
rozšířené vyhledávaní

Štefan Tišer (SRP), kandidát do sněmovny: Máme dosti velkou šanci dostat se do sněmovny

Praha, 24.10.2013 17:53, (ROMEA)
Štefan Tišer (FOTO: Jana Šustová)
Štefan Tišer (FOTO: Jana Šustová)

V letošních předčasných volbách kandiduje oproti předchozím letům nezvykle mnoho Romů. Měsíčník Romano voďi, který vydává sdružení ROMEA, se vedle analytických materiálů o volbách snažil vyzpovídat všechny, kteří se do Poslanecké sněmovny snaží dostat a o nichž se dozvěděl. Postupně je budeme zveřejňovat i na serveru Romea.cz. Volby považujeme za důležité, klíčové a snad vám takto zprostředkujeme názory těch, jež se ucházejí o vaši přízeň.

Dnes představujeme Štefana Tišera, předsedu Strany rovných příležitostí (SRP). Tišer kandiduje na kandidátce Strany zelených v Ústeckém kraji na 5. místě.

Proč právě SRP? Byl jste předtím členem jiného politického uskupení?

SRP vznikla na popud Romů, na základě současné situace v ČR. Byla to přímá výzva, abychom konečně jednali za sebe samé, aby o nás bez nás nejednali druzí. Byl jsem také v ROI v jejích začátcích.

Štefan Tišer

  • Věk: 63 let
  • Nejlepší vlastnost: Čest, poctivost, svědomitost
  • Nejhorší vlastnost: Při mé vytíženosti nemám moc času na své blízké

Jaké šance podle vás má SRP v předčasných volbách obecně? A ve vašem kraji?

Obecně máme dosti velkou šanci, protože jsme šli do dohody ze Stranou zelených, se kterou máme skoro stejný program. Myslím, že máme dosti velkou šanci se dostat do sněmovny. Oslovily nás i jiné politické subjekty, ale vyhráli to zelení.

Letos kandiduje poměrně hodně Romů v různých stranách. Jak to vnímáte?

Jsem rád, že se konečně i Romové zvedli a jdou bojovat nejen za sebe, ale hlavně pro lepší život naších děti – ty jsou naše budoucnost a pro ně musíme udělat vše, aby nám jednou nevyčetly, že jsme měli možnost, a nic jsme neudělali. Proto jsem rád, že Romové jdou do tohoto boje.

Měli by spolu tito kandidáti spolupracovat, i když reprezentují různé politické spektrum?

Pokud se tam dostanou – a uvidíme, v jakém počtu – tak si myslím, že jdou do toho se stejným programem jako my. Je tedy nasnadě, že budeme táhnout za jeden provaz.

Co pro vás znamená romství?

Romství je pro mě dědictví z pokolení na pokolení a hrdost.

Co pro vás symbolizuje politika a vaše účast v ní?

Politika a účast v ní má pro mě ten význam, abychom konečně jednali sami za sebe a nenechali jednat o nás bez nás.

Rozhovory vznikaly pro časopis RV, v jehož říjnovém vydání je kromě dalších článků naleznete ve zkrácené podobě. Časopis si můžete objednat na: romea@romea.cz.
Přečteno: 1928x
 

Kam dál:

Štítky:  

Strana rovných příležitostí, Strana rovných příležitostí, Strana zelených, Strana zelených, Volby, Volby 2013HLAVNÍ ZPRÁVY

Lucie Fuková (FOTO: Archiv Romea.cz)

Lucie Fuková pro Romea.cz: Odcházím z "romské rady" kvůli jejímu fungování a kvůli Heleně Válkové

23.1.2020 9:10
Jak již server Romea.cz informoval radu pro záležitosti romské menšiny včera opustila Lucie Fuková. Po Renatě Kötnerrové je to již druhá členka, která v krátké době z rady odchází na protest proti Heleně Válkové a kvůli samotnému fungování rady. "Rezignuji po zvážení některých negativních procesních aspektů fungování Rady vlády pro záležitosti romské menšiny společně s přesvědčením, že pozice zmocněnce pro lidská práva pro mne představuje především morálně pevný symbol demokratičnosti a politické a názorové integrity," uvedla ve stanovisku zaslaném serveru Romea.cz, které zveřejňujeme v plném znění.
 celý článek

Stanislav Křeček (FOTO: David Sedlecký. Wikimedia Comons)

ČSSD a Okamurova SPD chtějí za ombudsmana Křečka. KDU-ČSL má pochyby o zákonnosti jeho nominace

22.1.2020 10:11
Lidovci mají pochybnosti o změně kandidáta prezidenta Miloše Zemana na pozici ombudsmana. Zeman v době přípravy volby stáhl nominaci vládní zmocněnkyně Heleny Válkové a navrhl na veřejného ochránce práv Stanislava Křečka. Předseda KDU-ČSL Marek Výborný novinářům řekl, že o zákonnosti tohoto kroku má jeho strana pochybnosti a zřejmě se o tom bude jednat ve Sněmovně. Křeček v dolní komoře může počítat s podporu sociálních demokratů a hnutí SPD.
 celý článek

Další články z rubriky..
romea - logo