romea - logo
13. srpna 2022 (sobota)
svátek má Alena

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Tessie, Vajdis nebo duo Gizman a Ferko vystoupí v sobotu na romském festivalu v Mladé Boleslavi

25.8.2020 23:20

V sobotu 29. 8. přivítá Mladá Boleslav romské hudebníky a tanečníky. V městské části Krásná louka se uskuteční už V. ročník Romského festivalu, který pořádá místní podnikatel a hudebník Ernest Dančo. Vážnost a respekt si festival získal i u Krajského úřadu Středočeského kraje, který jej pět let podporuje. Moderátorem je po celou dobu Richard Samko, redaktor České televize a spolupracovník ROMEA TV.

Každoročně na festival zavítá až 1500 lidí a vystoupili na něm přední umělci z Čech i Slovenska.

Letos se v Mladé Boleslavi na Krásné louce představí například zpěvačka Terezie Ondičová - Tessie, účastnice soutěže The Voice. Spolu s ní vystoupí i Richard Adam alias Vajdis, objev letošního léta na romské hudební scéně.

Dalším lákadlem je duo Ondra Gizman ml., který velmi bravurně ovládá hru na saxofon a ze Slovenska Ondrej Ferko, který pochází z muzikantské rodiny a jeho otec je jedním z předních zakladatelů romského divadla Romathan. I on si získal popularitu účinkováním v talentové soutěži. Už víc než dva roky se ale věnuje vlastní tvorbě a právě letos se společně s Ondrejem Gizmanem rozhodli vydat vlastní písně.

Na festivalu samozřejmě zazní i tradiční romský folklor a pop. Kromě hudby jsou pro návštěvníky a hlavně pro děti k dispozici pouťové atrakce. Zajištěny jsou i stany proti slunci i dešti.

Festival se uskuteční v sobotu 29. 8. od 12 do 20 hodin.

Přečteno: 1659x
 

Kam dál:

Štítky:  

Festival, Hudba, Mladá BoleslavHLAVNÍ ZPRÁVY

 

Další články z rubriky..
romea - logo