romea - logo
2. prosince 2020 (středa)
svátek má Blanka

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Tessie, Vajdis nebo duo Gizman a Ferko vystoupí v sobotu na romském festivalu v Mladé Boleslavi

25.8.2020 23:20

V sobotu 29. 8. přivítá Mladá Boleslav romské hudebníky a tanečníky. V městské části Krásná louka se uskuteční už V. ročník Romského festivalu, který pořádá místní podnikatel a hudebník Ernest Dančo. Vážnost a respekt si festival získal i u Krajského úřadu Středočeského kraje, který jej pět let podporuje. Moderátorem je po celou dobu Richard Samko, redaktor České televize a spolupracovník ROMEA TV.

Každoročně na festival zavítá až 1500 lidí a vystoupili na něm přední umělci z Čech i Slovenska.

Letos se v Mladé Boleslavi na Krásné louce představí například zpěvačka Terezie Ondičová - Tessie, účastnice soutěže The Voice. Spolu s ní vystoupí i Richard Adam alias Vajdis, objev letošního léta na romské hudební scéně.

Dalším lákadlem je duo Ondra Gizman ml., který velmi bravurně ovládá hru na saxofon a ze Slovenska Ondrej Ferko, který pochází z muzikantské rodiny a jeho otec je jedním z předních zakladatelů romského divadla Romathan. I on si získal popularitu účinkováním v talentové soutěži. Už víc než dva roky se ale věnuje vlastní tvorbě a právě letos se společně s Ondrejem Gizmanem rozhodli vydat vlastní písně.

Na festivalu samozřejmě zazní i tradiční romský folklor a pop. Kromě hudby jsou pro návštěvníky a hlavně pro děti k dispozici pouťové atrakce. Zajištěny jsou i stany proti slunci i dešti.

Festival se uskuteční v sobotu 29. 8. od 12 do 20 hodin.

Přečteno: 1376x
 

Kam dál:

Štítky:  

Festival, Hudba, Mladá BoleslavHLAVNÍ ZPRÁVY

Václav Sivák a Dougles Daňo (FOTO: Facebook Václava Siváka, koláž: Romea.cz)

videoVIDEO: Vašek Sivák jednoznačně zvítězil na světovém poháru WAKO v Praze. Titul si odnesl i Douglas Daňo

30.11.2020 19:12
Jednadvacetiletý kickboxer Václav Sivák nedal ve finále světového poháru WAKO K-1 WORLD GRAND PRIX 2020 šanci svému soupeři a převálcoval ho rychlým a tvrdým knockoutem. V sobotu večer byl úspěšný i další romský bojovník Douglas Daňo, který zvítězil ve váhové kategorii do 63,5 kilogramů.
 celý článek

Věra Duždová Horváthová (FOTO: Petr Zewlakk Vrabec)

Věra Duždová Horváthová: I umění se dá dělat s nadsázkou

30.11.2020 16:19
V dětství chtěla být herečkou a jít z jedné role do druhé. Po čase od své představy herecké kariéry upustila a zatoužila stát se filmovou kritičkou. Místo psaní recenzí se ale Věra Duždová Horváthová začala objevovat za kamerou jako režisérka a její originální videotvorba byla k vidění na výstavách v Maďarsku, Francii nebo v daleké Indii.
 celý článek

Milionář Jiří Antoš v Boxing King Klubu (FOTO: TV Prima)

videoMilionář rozdá v ostravské Bedřišce statisíce. V nové reality show zavítá i do romského boxerského klubu

30.11.2020 15:24
Televize Prima uvede již dnes večer reality show, která ve světě chytila za srdce miliony diváků. Sedm milionářů se ze dne na den dostává do světa, který je jim vzdálený. Pod změněnou identitou se ocitají na okraji společnosti, v problematických lokalitách, ale také v organizacích, které se soustředí na pomoc potřebným v sedmi českých městech. Díky projektu Milionář mezi námi se do pomoci bude moci zapojit i veřejnost. Premiéru reality show Milionář mezi námi odvysílá televize Prima dnes, 30. 11. ve 21:35.
 celý článek

 

Další články z rubriky..
romea - logo