romea - logo
6. prosince 2021 (pondělí)
svátek má Mikuláš

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Tisíce mladých muslimů v Norsku protestovaly proti islamistickým teroristům z ISIS

Oslo, 26.8.2014 12:06, (ROMEA)
Protest mladých muslimů a zástupců dalších náboženských skupin proti teroristické islamistické organizaci ISIS v Oslu (foto: GGAADD.flickr.com)
Protest mladých muslimů a zástupců dalších náboženských skupin proti teroristické islamistické organizaci ISIS v Oslu (foto: GGAADD.flickr.com)

Mladí muslimové včera v hlavním městě Norska Oslu uspořádali setkání se zástupci dalších náboženských směrů, aby svou přítomností vyjádřili odpor vůči náboženskému extremismu a zločinům páchaným radikální islamistickou teroristickou organizací ISIS v Iráku a Sýrii. Shromáždění na náměstí Grønland čítalo tisíce lidí, informuje o tom server The Nordic page.

Během průvodu k norskému parlamentu provolávali účastníci akce, jejichž počet vzrostl mezitím téměř k deseti tisícům, hesla jako "ISIS není ve jménu islámu" či "Za mír proti teroru ISIS".

Jeden z účastníků protestní akce Yousef Bartho Assidiq podle serveru The Nordic Page prohlásil, že je nutné město ochraňovat proti extremistickým skupinám, jako jsou Proroci ummy (muslimské společenství, pozn. redakce), stejně jako proti rasistům.

Devatenáctiletá Faten Al-Mahdi Hussein pak ve své řeči, kterou pronesla před norským parlamentem, překřtila tuto extremistickou buňku na "Ďáblové ummy" a zdůraznila, že je nezbytné rozlišovat mezi normálními muslimy a těmi, kteří se sice sami takto označují, ale zcela jim chybí skutečné muslimské postoje.

Demonstraci proti ISIS a náboženskému extremismu přišla podpořit také norská premiérka Erna Solberg.

voj, server The Nordic Page
Přečteno: 5386x
 

Kam dál:

Štítky:  

Norsko, protest, Extremismus, Lidská práva, AktivismusHLAVNÍ ZPRÁVY

 ..
romea - logo