romea - logo
29. listopadu 2021 (pondělí)
svátek má Zina

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

V pražské Venuši ve Švehlovce začíná festival sociálního umění

24.10.2016 10:07
Foto: Facebook Venuše ve Švehlovce
Foto: Facebook Venuše ve Švehlovce

V pražském multifunkčním prostoru Venuše ve Švehlovce ve Slavíkově ulici dnes začíná druhý ročník festivalu sociálního umění Případ pro sociálku. Návštěvníci se během tří dnů mohou těšit nejen na divadlo, ale i hudbu, debaty či výtvarné umění. Festival umožní přímé konfrontace diváků se skupinami lidí jako jsou HIV pozitivní, lidé s Aspergerovým syndromem, ženy bez domova či Romové. Akce se hlásí k označení HateFree Fest a koná se pod záštitou ombudsmanky Anny Šabatové.

"Potřebujeme umění, které třeba i s nadsázkou ukazuje problémy společnosti a dopady sociálního systému na jednotlivce. Podporuji festival sociálního umění Případ pro sociálku, protože bez příkras a moralizování vypovídá o skutečném životě a skutečných lidech," uvedla Šabatová, která dnes osobně festival zahájí.

V rámci festivalu budou ve Venuši ve Švehlovce uvedena dvě premiérová představení - v neděli Pašije/fragmenty v režii Jakuba Čermáka a v úterý Co čumíš! v režii Zuzany Burianové. První představení zachycuje poslední dny Ježíše Krista a hrají v něm HIV pozitivní herci. Druhá premiéra uvede popis jediného dne v metropoli z pohledu žen bez domova.

Návštěvníci se mohou těšit i na představení Kalrs of Romové, které vzniklo ve spolupráci se Starou Arénou Ostrava. Divadlo využívá principy žánru divadla fórum, ve kterém mají diváci možnost přímo zasáhnout do představení a na místě jej ovlivnit. Divadlo o složitém soužití s menšinami otevře další témata jako jsou kriminalita, chudoba, rasistické tendence, nezaměstnanost či nenávist. Jako doprovodný program nabídne festival testování HIV nebo slam poetry exhibici Řekni to nahlas!. Od 26. do 27. října program pokračuje nově i v autonomním sociálním centru Klinika.

Přečteno: 453x
 

Kam dál:

Štítky:  

Kultura, Festival, Akce, Multikulturalismus, RomovéHLAVNÍ ZPRÁVY

 ..
romea - logo