romea - logo
25. ledna 2021 (pondělí)
svátek má Miloš

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

VIDEO: Debut jako hrom! Dominik Lakatoš vstřelil při své reprezentační premiéře gól

17.12.2020 20:45
Dominik Lakatoš jásá po vstřelení prvního gólu za českou hokejovou reprezentaci (FOTO: repro ČT)
Dominik Lakatoš jásá po vstřelení prvního gólu za českou hokejovou reprezentaci (FOTO: repro ČT)

Jen necelý týden po narození prvního syna zažívá třiadvacetiletý talentovaný hokejista Dominik Lakatoš další životní milník, úvodní představení v dresu seniorské hokejové reprezentace. A rozhodně úspěšné! Při své premiéře vstřelil gól a svým výkonem jistě zaujal nejen reprezentační trenéry. Radost mu ovšem kalí fakt, že náš tým v prvním utkání moskevského One Channel Cupu prohrál s Finy po divoké přestřelce 3:4.

Dominikova chvíle přišla ve 3. minutě druhé třetiny, kdy ve středním pásmu převzal kotouč a po krátké kličce vypálil z levého kruhu přesně pod horní tyčku.

"Otevřel se mi prostor ke střele, tak jsem jen přivřel oči a povedlo se to pěkně trefit," řekl pro Českou televizi vítkovický útočník. Zároveň přiznal, že zápas byl enormně náročný na bruslení. „Nervozita ze mě brzy spadla, ale tempo bylo úplně jiné než v extralize. Všechno se dělo v obrovské rychlosti, Finové si daleko víc dokázali udržet puk na hokejkách.

VIDEO

Přesto ve své premiéře obstál. Další body do reprezentačních statistik může přidat ve víkendových duelech s celky Švédska a Ruska.

Dominik Lakatoš minulý rok po deseti letech skončil v Liberci a přestoupil do Vítkovic. Lakatoš, který má částečně romský původ, je mistrem Extraligy z roku 2015, dvojnásobným vicemistrem z let 2017 a 2019. V roce 2016 hrál za českou reprezentaci na juniorském šampionátu, ve stejném roce se stal i nejlepším nováčkem Extraligy a o rok později byl nejproduktivnějším juniorem Extraligy. V roce 2017 byl draftován do NHL New York Rangers.

Přečteno: 1316x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Dominik Lakatoš, Sport, RomovéHLAVNÍ ZPRÁVY

Vakcína proti onemocnění COVID-19 od firmy Pfizer-BioNTech (FOTO: Wikimedia Commons, U.S. Secretary of Defense)

videoRomové a očkování proti onemocnění COVID-19. Kdo si nechá dát vakcínu a kdo ne?

18.1.2021 22:10
Registrace na očkování proti onemocnění COVID-19 pro občany starší 80 let začalo v pátek 15. ledna a její začátek provázely potíže, protože systém nestíhal pod návalem zájemců o vakcínu. Podle údajů státního týmu tzv. Chytré karantény se k pondělní 13. hodině zatím zaregistrovala téměř polovina seniorů nad 80 let, kteří nežijí v domovech seniorů. Další skupiny se budou moci registrovat později. Bouřlivá diskuze o tom, zda se nechat očkovat nebo ne však nadále probíhá a je provázena celou řadou dezinformací. Server Romea.cz se snažil zjistit, jaký názor na očkování mají Romové. Proč právě v této chvíli někteří Romové podléhají dezinformacím na internetu?
 celý článek

Stanislav Křeček a Čeněk Růžička na jednom ze zasedání Rady vlády pro záležitosti romské menšiny (Koláž: Romea.cz)

Občanští členové "romské rady": Křeček nezná své kompetence, k romské strategii se vyjadřuje nepravdivě, soustavně cíleně podkopává důstojnost Romů

18.1.2021 15:03
Několik občanských členů Rady vlády pro záležitosti romské menšiny dnes vydalo stanovisko, ve kterém kritizují současného Veřejného ochránce práv za jeho vyjádření ke Strategii romské integrace na roky 2021-2030. Členové rady uvádí, že Křeček nezná rozsah svých kompetencí, když tvrdí, že vytvoření zprávy reflektující nové poznatky ve vztahu k protiprávním sterilizacím nespadají do jeho kompetencí. Za nepřípustně předsudečné považují dále jeho výroky, že Strategie je nerealizovatelným dokumentem sestaveným bez znalosti věci.
 celý článek

Annamárie Horváthová (FOTO: Athletic Legion Club - Moldava nad Bodvou)

"Dívka v balerínkách", běžkyně Annamárie Horváthová, se připravuje na mistrovství Evropy

18.1.2021 10:41
Když před dvěma lety zvítězila v běžeckém závodě, obletěly internet fotografie ze stupňů vítězů. Vedle dívek na druhém a třetím místě v běžeckých botách je na nich tehdy třináctiletá Annamárie Horváthová jen na boso v balerínkách.
 celý článek

 

Další články z rubriky..
romea - logo