romea - logo
27. září 2022 (úterý)
svátek má Jonáš

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Začněte konečně jednat, uprchlíci potřebují okamžitou pomoc!, vyzývají své vlády dobrovolníci z celé Evropy

22.10.2015 10:23
Uprchlíci na hraničním přechodu. (FOTO: iniciativa Pomáháme lidem na útěku)
Uprchlíci na hraničním přechodu. (FOTO: iniciativa Pomáháme lidem na útěku)

Na tři desítky dobrovolnických iniciativ a neziskových organizací z ČR, Maďarska, Slovenska, Chorvatska, Švýcarska, Velké Británie a dalších evropských zemí včera adresovaly všem evropským vládám otevřený v dopis.

Naléhavě v něm apelují na nutnost okamžité humanitární pomoci a zásahu v místech, kde v důsledku chybějících lidských posil a materiálních prostředků a blížící se zimy hrozí vyčkávajícím uprchlíkům akutní zdravotní potíže či dokonce ztráty na životech. V dopise se mimo jiné píše:

"My, dobrovolníci v první linii, kteří už měsíce pomáháme tisícům uprchlíků, vyzýváme všechny evropské vlády, aby okamžitě a rozhodně jednaly ve prospěch zmírnění současné situace.

Skrze jihovýchodní Evropu se v tuto chvíli přesouvají desítky tisíc lidí a možnost dobrovolnické pomoci dosahuje svých limitů. Vzhledem k rychle se blížící zimě a komplikacím na mnoha hranicích se obáváme zhoršení situace v podobě vážných zdravotních problémů nebo dokonce úmrtí mezi uprchlíky.

Jsme z České republiky, Slovenska, Maďarska, Srbska, Chorvatska, Slovinska, Švýcarska, Španělska, Velké Británie, Nizozemí a Švédska. Prosíme naše vlády, aby nám pomohly a začaly situaci na hraničních přechodech efektivně řešit."

Jeho celkové znění v několika jazykových mutacích naleznete zde.

Přečteno: 701x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Krize, dobrovolnictví, Migrace, humanita, Zahraniční, Domácí, EUHLAVNÍ ZPRÁVY

 

Další články z rubriky..
romea - logo