romea - logo
26. května 2020 (úterý)
svátek má Filip
Loading
rozšířené vyhledávaní

Začněte konečně jednat, uprchlíci potřebují okamžitou pomoc!, vyzývají své vlády dobrovolníci z celé Evropy

22.10.2015 10:23
Uprchlíci na hraničním přechodu. (FOTO: iniciativa Pomáháme lidem na útěku)
Uprchlíci na hraničním přechodu. (FOTO: iniciativa Pomáháme lidem na útěku)

Na tři desítky dobrovolnických iniciativ a neziskových organizací z ČR, Maďarska, Slovenska, Chorvatska, Švýcarska, Velké Británie a dalších evropských zemí včera adresovaly všem evropským vládám otevřený v dopis.

Naléhavě v něm apelují na nutnost okamžité humanitární pomoci a zásahu v místech, kde v důsledku chybějících lidských posil a materiálních prostředků a blížící se zimy hrozí vyčkávajícím uprchlíkům akutní zdravotní potíže či dokonce ztráty na životech. V dopise se mimo jiné píše:

"My, dobrovolníci v první linii, kteří už měsíce pomáháme tisícům uprchlíků, vyzýváme všechny evropské vlády, aby okamžitě a rozhodně jednaly ve prospěch zmírnění současné situace.

Skrze jihovýchodní Evropu se v tuto chvíli přesouvají desítky tisíc lidí a možnost dobrovolnické pomoci dosahuje svých limitů. Vzhledem k rychle se blížící zimě a komplikacím na mnoha hranicích se obáváme zhoršení situace v podobě vážných zdravotních problémů nebo dokonce úmrtí mezi uprchlíky.

Jsme z České republiky, Slovenska, Maďarska, Srbska, Chorvatska, Slovinska, Švýcarska, Španělska, Velké Británie, Nizozemí a Švédska. Prosíme naše vlády, aby nám pomohly a začaly situaci na hraničních přechodech efektivně řešit."

Jeho celkové znění v několika jazykových mutacích naleznete zde.

Přečteno: 676x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Krize, dobrovolnictví, Migrace, humanita, Zahraniční, Domácí, EUHLAVNÍ ZPRÁVY

Starostka obce Veltěže Věra Posledníková a vyhořelý dům rodiny Přibylových (FOTO: ROMEA TV)

videoVIDEO: Obec Veltěže na Lounsku vyhlásí veřejnou sbírku jako pomoc romské rodině, které vyhořela v pátek část domu

19.5.2020 15:02
Obec Veltěže na Lounsku vyhlásí veřejnou sbírku jako pomoc pro romskou rodinu, které vyhořela v pátek 15. 5. 2020 velká část domu. Obec na sbírkový účet vloží počáteční vklad 5 tisíc korun. Uvedla to v rozhovoru pro romskou internetovou televizi ROMEA TV starostka obce Věra Posledníková.
 celý článek

Jan Cina

Herec Jan Cina kvůli romskému příjmení narazil při hledání bydlení. „Byl to šok,” říká

19.5.2020 13:25
Jan Cina je dvaatřicetiletý populární český herec. Jeho otec je Rom, rodina z části pochází z východního Slovenska. Přestože on sám říká, že se svým romstvím nikdy neměl problém - zejména proto, že to na něm není na první pohled poznat - setkal se nedávno s tím, čemu v Česku čelí řada Romů. Při hledání bydlení se ho totiž realitní makléř na základě jeho příjmení zeptal, zda není Rom a dodal, že by s tím mohli mít majitelé problém.
 celý článek

Obyvatelé ubytovny v ulici Klíšská. (FOTO: ROMEA TV)

Romská rodina z ústecké ubytovny uspěla u Nejvyššího správního soudu, spor se po dvou letech vrací před krajský soud

19.5.2020 11:15
Nejvyšší správní soud (NSS) zrušil rozsudek Krajského soudu v Ústí nad Labem, na který se v létě 2018 obrátila jedna z romských rodin vystěhovaných z ústecké ubytovny, která byla uzavřena po vyhlášení tzv. "bezdoplatkové zóny" na území města Ústí nad Labem. Žalobou namířenou proti městu rodina namítala, že došlo k nezákonnému zásahu do jejich práv, a rovněž požádala soud o zrušení opatření, kterým byla "bezdoplatková zóna" vyhlášena. Krajský soud žalobu odmítl, Nejvyšší správní soud nyní rozhodl, že to bylo nezákonné.
 celý článek

 
www.iROZHLAS.cz

Další články z rubriky..
romea - logo