romea - logo
20. září 2020 (neděle)
svátek má Oleg

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

"Ale" hejt neskryje - nová kampaň nadace OSF varuje před propojením hejtů na internetu a reálným extremismem

11.7.2016 12:20
Logo kampaně
Logo kampaně "Ale hejt neskryje" nadace OSF (foto: www.osf.sk)

Nadace otevřené společnosti - Open Society Foundation (OSF) spustila koncem minulého týdne novou kampaň zaměřenou proti hejtování a sdílení nenávistného obsahu na internetu pod názvem "Ale hejt neskryje". Kampaň propojuje hejty v on-line světě s reálným extremismem v naší společnosti. Lidé podle OSF totiž často zlehčují význam svých slov a nevidí jejich dopady.

"Letos jsme se rozhodli pro jasný a silný odkaz kampaně, který upozorňuje na negativní vliv hejtu a jeho propojení s extremismem v naší společnosti. Kampaň tvoří tři videa, které budou uvedeny postupně," píše o svém záměru na webových stránkách nadace OSF.

"Slovíčkem "ALE "se častokrát pokoušíme zakrýt nebo omluvit hejt. To ale nejde. Hejt zůstává hejtem - hloupou urážkou, které chybí argumenty a navíc většinou i hlubší znalost a empatie," říká koordinátora kampaně Ľubica Stanek z Nadace otevřené společnosti.

Na spojení hejtu v on-linovém prostoru se reálnými dopady a šířením extremismu mezi lidmi upozorňují i slovenské veřejně známé osobnosti a spisovatelé. Mezi nimi je například slovenská ombudsmanka Jana Dubovcová, spisovatel a publicista Michal Havran ml., bloger Samuel Březen či spisovatel a publicista Michal Hvorecký.

"Využívání práva na svobodu projevu nemůže zasahovat do jiných práv - práva na důstojnost, na čest a dobré jméno. A neplatí to jen pro oficiální vyjádření v tradičních médiích, ale stejně se tato pravidla vztahují na celý online prostor, včetně sociálních médií," upozorňuje na svém blogu ombudsmanka Dubovcová.

Všechny blogy v plném znění a více informací o kampani naleznete na stránkách kampaně www.alehejtneskryje.sk

Kampaň navazuje na předešlé aktivity OSF v této oblasti, především na kampaně Řekni mi to do očí a DON´T MASTURHATE, obě zaměřené proti šíření nenávistných komentářů a dalších zpráv prostřednictvím internetu. Kampaň Řekni mi to do očí, na které OSF stejně spolupracovala s agenturou MME získala řadu ocenění, jako například stříbrný Hřebík v kategorii Kreativita v PR a bronzový Hřebík v kategorii Film, bronzovou EFFIE Slovakia 2015 v kategorii Dobročinný marketing a cenu Art Directors Club Czech Republic bronzového Louskáček.

VIDEO

Přečteno: 1860x
 

Kam dál:

Štítky:  

Kampaň, OSF, Extremismus, Internet, On-lineHLAVNÍ ZPRÁVY

Ilustrační FOTO: Romea.cz

Giňa Tabarik k blížícím se volbám: Čunkodomky v Mostě? Dobře vám tak Romale! Co jste si „zvolili“ to máte!

19.9.2020 21:58
I když, Bůh ví, jak by to s blokem 3 v Chánově dopadlo. Ono, první problém nastal totiž v tom, že ho tak nějak místní obyvatelé zlikvidovali. Druhý problém nastal hned potom, co se město rozhodlo situaci vyřešit. A jak jinak, bez Romů. Jak by taky Romové mohli o čemkoliv rozhodovat, nebo se na čemkoliv podílet, když politické zastoupení romské komunity rovná se nule. A to není problém jen v Mostě, je to problém vlastně kdekoliv, kde Romové v Česku žijí.
 celý článek

David Oplatek, sociální pracovník, člen Zastupitelstva Městské části Brno-střed

David Oplatek: Novináři z iDnes.cz si články o Romech cucají z prstu. Je jejich cílem budit nenávist?

19.9.2020 14:00
V sobotu 19. září vyšel v internetovém deníku iDnes.cz článek o tom, že okolí brněnského Cejlu je „no-go zóna“. Takto se obvykle označují místa, kam se bojí chodit nejen běžní obyvatelé, ale nezasahují zde ani policie a další složky veřejné moci. Přesně takový dojem se redaktoři snaží navodit, když píší, že Cejl je „místo, kde vidíte policii jen projíždět.“ Toto je uvedeno přímo v titulku. Samotný text už je přístupný jen po zaplacení. Ten, kdo si v sobotu na internetu otevřel idnes.cz, tak musel nabýt dojmu, že návštěvu ulice Cejl je lepší si rozmyslet.
 celý článek

Závěrečný galakoncert festivalu Khamoro 2018 (FOTO: Petr Karlach)

Festival Khamoro se uskuteční ve dvou blocích v září a listopadu

18.9.2020 9:43
Festival romské kultury Khamoro se uskuteční na podzim, a to ve dvou blocích. První z nich nabídne od 23. do 26. září čtyři koncerty gypsy jazzu či klasické hudby a výstavu, druhý pak od 27. do 29. listopadu koncerty tradiční muziky. Konat by se měla i mezinárodní konference o romské literatuře. Program na setkání s novináři představili pořadatelé z organizace Slovo 21.
 celý článek

 

Další články z rubriky..
romea - logo