romea - logo
3. dubna 2020 (pátek)
svátek má Richard
Loading
rozšířené vyhledávaní

"Ale" hejt neskryje - nová kampaň nadace OSF varuje před propojením hejtů na internetu a reálným extremismem

11.7.2016 12:20
Logo kampaně
Logo kampaně "Ale hejt neskryje" nadace OSF (foto: www.osf.sk)

Nadace otevřené společnosti - Open Society Foundation (OSF) spustila koncem minulého týdne novou kampaň zaměřenou proti hejtování a sdílení nenávistného obsahu na internetu pod názvem "Ale hejt neskryje". Kampaň propojuje hejty v on-line světě s reálným extremismem v naší společnosti. Lidé podle OSF totiž často zlehčují význam svých slov a nevidí jejich dopady.

"Letos jsme se rozhodli pro jasný a silný odkaz kampaně, který upozorňuje na negativní vliv hejtu a jeho propojení s extremismem v naší společnosti. Kampaň tvoří tři videa, které budou uvedeny postupně," píše o svém záměru na webových stránkách nadace OSF.

"Slovíčkem "ALE "se častokrát pokoušíme zakrýt nebo omluvit hejt. To ale nejde. Hejt zůstává hejtem - hloupou urážkou, které chybí argumenty a navíc většinou i hlubší znalost a empatie," říká koordinátora kampaně Ľubica Stanek z Nadace otevřené společnosti.

Na spojení hejtu v on-linovém prostoru se reálnými dopady a šířením extremismu mezi lidmi upozorňují i slovenské veřejně známé osobnosti a spisovatelé. Mezi nimi je například slovenská ombudsmanka Jana Dubovcová, spisovatel a publicista Michal Havran ml., bloger Samuel Březen či spisovatel a publicista Michal Hvorecký.

"Využívání práva na svobodu projevu nemůže zasahovat do jiných práv - práva na důstojnost, na čest a dobré jméno. A neplatí to jen pro oficiální vyjádření v tradičních médiích, ale stejně se tato pravidla vztahují na celý online prostor, včetně sociálních médií," upozorňuje na svém blogu ombudsmanka Dubovcová.

Všechny blogy v plném znění a více informací o kampani naleznete na stránkách kampaně www.alehejtneskryje.sk

Kampaň navazuje na předešlé aktivity OSF v této oblasti, především na kampaně Řekni mi to do očí a DON´T MASTURHATE, obě zaměřené proti šíření nenávistných komentářů a dalších zpráv prostřednictvím internetu. Kampaň Řekni mi to do očí, na které OSF stejně spolupracovala s agenturou MME získala řadu ocenění, jako například stříbrný Hřebík v kategorii Kreativita v PR a bronzový Hřebík v kategorii Film, bronzovou EFFIE Slovakia 2015 v kategorii Dobročinný marketing a cenu Art Directors Club Czech Republic bronzového Louskáček.

VIDEO

Přečteno: 1845x
 

Kam dál:

Štítky:  

Kampaň, OSF, Extremismus, Internet, On-lineHLAVNÍ ZPRÁVY

Nikola Taragoš, programový ředitel Romodrom, o.p.s. v rozhovoru pro ROMEA TV.

videoNikola Taragoš: Snažíme se zabránit zhoršení situace našich klientů, dodáváme jim ochranné pomůcky i základní potraviny

1.4.2020 12:00
Dalším hostem v sérii rozhovorů s osobnostmi, kteří aktivně pomáhají v době nouzového stavu je programový ředitel organizace Romodrom.
 celý článek

Tisková konference k zvládnutí onemocnění COVID-19 v romských lokalitách na Slovensku

videoSlovensko bude testovat Romy v osadách. Nakažení Romové by pak mohli být izolováni ve státních zařízeních

1.4.2020 15:50
Od pátku se na Slovensku spustí testování na onemocnění COVID-19 ve 33 romských osadách. Matovič na tiskové konferenci společně s Peterem Pollákem a novou zmocněnkyní pro romské komunity Andreou Bučkovou představil plán boje s konoravirem v romských lokalitách. Odběry, na které dohlédnou vojáci, budou probíhat od 3. do 9. dubna. O den později, 10. dubna, by už měly být známy výsledky. "To, že jde armáda do osad není demonstrace síly," tvrdí premiér Igor Matovič. Vojenští lékaři podle něj budou s testy pomáhat proto, aby testování nezatížilo civilní zdravotníky. Premiér Igor Matovič chce nakažené Romy z osad umístit do státních zařízení.
 celý článek

V pátek 17. 2. 2017 jednala Rada vlády pro záležitosti romské menšiny poprvé pod vedením ministra pro lidská práva Jana Chvojky (FOTO: Úřad vlády ČR)

Úřad vlády vyzývá k nominaci nových členů do Rady vlády pro záležitosti romské komunity

1.4.2020 11:05
Úřad vlády vyzývá na stránkách kabinetu k nominaci nových členek a členů do Rady vlády pro záležitosti romské menšiny. Rada má v současné době 29 členek a členů, z toho 16 zástupkyň a zástupců státní správy a 13 občanských členek a členů zejména z řad Romů - tři tedy chybí.
 celý článek

www.iROZHLAS.cz

Další články z rubriky..
romea - logo