romea - logo
18. října 2019 (pátek)
svátek má Lukáš
Loading
rozšířené vyhledávaní

"Ale" hejt neskryje - nová kampaň nadace OSF varuje před propojením hejtů na internetu a reálným extremismem

11.7.2016 12:20
Logo kampaně
Logo kampaně "Ale hejt neskryje" nadace OSF (foto: www.osf.sk)

Nadace otevřené společnosti - Open Society Foundation (OSF) spustila koncem minulého týdne novou kampaň zaměřenou proti hejtování a sdílení nenávistného obsahu na internetu pod názvem "Ale hejt neskryje". Kampaň propojuje hejty v on-line světě s reálným extremismem v naší společnosti. Lidé podle OSF totiž často zlehčují význam svých slov a nevidí jejich dopady.

"Letos jsme se rozhodli pro jasný a silný odkaz kampaně, který upozorňuje na negativní vliv hejtu a jeho propojení s extremismem v naší společnosti. Kampaň tvoří tři videa, které budou uvedeny postupně," píše o svém záměru na webových stránkách nadace OSF.

"Slovíčkem "ALE "se častokrát pokoušíme zakrýt nebo omluvit hejt. To ale nejde. Hejt zůstává hejtem - hloupou urážkou, které chybí argumenty a navíc většinou i hlubší znalost a empatie," říká koordinátora kampaně Ľubica Stanek z Nadace otevřené společnosti.

Na spojení hejtu v on-linovém prostoru se reálnými dopady a šířením extremismu mezi lidmi upozorňují i slovenské veřejně známé osobnosti a spisovatelé. Mezi nimi je například slovenská ombudsmanka Jana Dubovcová, spisovatel a publicista Michal Havran ml., bloger Samuel Březen či spisovatel a publicista Michal Hvorecký.

"Využívání práva na svobodu projevu nemůže zasahovat do jiných práv - práva na důstojnost, na čest a dobré jméno. A neplatí to jen pro oficiální vyjádření v tradičních médiích, ale stejně se tato pravidla vztahují na celý online prostor, včetně sociálních médií," upozorňuje na svém blogu ombudsmanka Dubovcová.

Všechny blogy v plném znění a více informací o kampani naleznete na stránkách kampaně www.alehejtneskryje.sk

Kampaň navazuje na předešlé aktivity OSF v této oblasti, především na kampaně Řekni mi to do očí a DON´T MASTURHATE, obě zaměřené proti šíření nenávistných komentářů a dalších zpráv prostřednictvím internetu. Kampaň Řekni mi to do očí, na které OSF stejně spolupracovala s agenturou MME získala řadu ocenění, jako například stříbrný Hřebík v kategorii Kreativita v PR a bronzový Hřebík v kategorii Film, bronzovou EFFIE Slovakia 2015 v kategorii Dobročinný marketing a cenu Art Directors Club Czech Republic bronzového Louskáček.

VIDEO

Přečteno: 1823x
 

Kam dál:

Štítky:  

Kampaň, OSF, Extremismus, Internet, On-lineHLAVNÍ ZPRÁVY

Chudinské ghetto (Ilustrační FOTO: Safranek-interia.eu, Wikimedia Commons)

Zpráva o stavu romské menšiny: V ČR bylo loni podle odhadů 830 ghett se 127.000 obyvateli

14.10.2019 11:21
V Česku existovalo loni přes 830 chudinských domů, ulic a čtvrtí. V těchto ghettech žilo víc než 127.000 lidí. Uvádí to zpráva o stavu romské menšiny za loňský rok.
 celý článek

Slavnostní předávání certifikátů v rámci stipendijního programu ROMEA (2018)

videoVYSÍLALI JSME ŽIVĚ: Slavnostní předávání certifikátů v rámci stipendijního programu ROMEA

10.10.2019 20:58, (AKTUALIZOVÁNO 12. 10. 2019, 22:00)
V pátek 11. října od 13 hodin proběhlo již čtvrté slavnostní setkání stipendistů podpořených v rámci Romského stipendijního programu pro romské studenty SŠ a VOŠ, který realizuje organizace ROMEA. Studenti byli slavnostně uvedeni do stipendijního programu v Brožíkově sálu na Staroměstské radnici, kde se setkali s pořadateli a sponzory programu. Stipendium letos získalo 69 studentů SŠ a VOŠ. Celou akcí zúčastněné provedl moderátor Lukáš Kotlár. Přímý přenos zajistila první romská internetová televize ROMEA TV. Krásné prostory pro tuto akci poskytl Magistrát hlavního města Prahy.
 celý článek

Cyril Koky

Cyril Koky bude kandidovat do Senátu za Pirátskou stranu v obvodu Kolín

10.10.2019 17:30
Ve volbách do Senátu bude za Pirátskou stranu v obvodě Kolín kandidovat Cyril Koky. Členská základna Pirátů ho ve volbách na internetovém fóru zvolila jednomyslně.
 celý článek

Další články z rubriky..
romea - logo