romea - logo
16. srpna 2022 (úterý)
svátek má Jáchym

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Angela Merkelová: Naše demokracie nesmí tolerovat projevy antisemitismu!

19.5.2021 10:00
Angela Merkelová (Wikimedia Commons)
Angela Merkelová (Wikimedia Commons)

Německá kancléřka Angela Merkelová podle svého mluvčího odsoudila útoky na synagogy a další židovská kulturní zařízení v Německu. Informují o tom agentury.

Výtržníci v uplynulých dnech poničili synagogy v několika městech, při protestech proti Izraeli pálili jeho vlajky nebo uráželi Židy.

"Naše demokracie nesmí tolerovat takové projevy antisemitismu," řekl dnes mluvčí kancléřky Steffen Seibert a dodal, že Německo vyjadřuje Izraeli plnou solidaritu. Izrael v pondělí zahájil operaci proti palestinskému hnutí Hamás ovládajícímu Pásmo Gazy kvůli tomu, že palestinští radikálové útočí raketami na jeho území. Nynější eskalace násilí je největší od roku 2014.

"Konflikt na Blízkém východě nemá nic společného se zdejší židovskou komunitou," zdůraznil v televizi ARD izraelský velvyslanec v Německu Jeremy Issacharoff a vyzval německé úřady, aby "udělaly vše co mohou pro ochranu komunity".

Antisemitské protesty, které se v posledních dnech konaly v některých německých městech, dnes odsoudila také Ústřední rada muslimů v Německu.

"Ten, kdo si stěžuje na rasismus a zároveň šíří antisemitskou nenávist, ztrácí právo si stěžovat. Ten, kdo se pouští do kritiky Izraele, pak ale ničí synagogy a napadá Židy, útočí na nás všechny a narazí na můj odpor," varoval předseda rady Aiman Mazyek.

Kvůli eskalaci násilí na Blízkém východě chce v sobotu v Berlíně protestovat několik palestinských skupin, napsala agentura DPA. Policie uvedla, že bude dohlížet i na dodržování opatření proti šíření koronaviru. Palestinci si 15. května připomínají nakbu, katastrofu. Tou je pro ně vznik samostatného státu Izrael v roce 1948. Po jeho založení z nového státu uprchly nebo byly vyhnány statisíce Palestinců.

Přečteno: 690x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Německo, Židé, Útok, Rasismus, Násilí, Angela Merkel, AntisemitismusHLAVNÍ ZPRÁVY

 

Další články z rubriky..
romea - logo