romea - logo
21. května 2022 (sobota)
svátek má Monika

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Biden se jasně vyjádřil proti nenávisti a antisemitismu kvůli hákovému kříži, který někdo vyryl ve výtahu v budově ministerstva zahraničí

28.7.2021 21:00
Joe Biden (FOTO: repro Youtube.com)
Joe Biden (FOTO: repro Youtube.com)

Ve výtahu v budově amerického ministerstva zahraničí se tento týden objevila vyrytá svastika - háková kříž. Kritizoval to šéf diplomacie Antony Blinken i prezident Joe Biden.

"Ať máme jasno: antisemitismus nemá místo na ministerstvu zahraničí, v mé administrativě a nikde na světě. Nikdo z nás nesmí poskytovat ochranu nenávisti, musíme se postavit předsudkům kdekoli na ně narazíme," tweetoval Biden v úterý večer. Hákový kříž spojovaný s nacismem se objevil ve výtahu v pondělí, byl už odstraněna a incident se vyšetřuje.

Blinken ve svém vyjádření řekl, že se ukazuje, že antisemitismus není pozůstatek minulosti. Označil jej za další formu nenávisti, podobně jako jsou rasismus, sexismus, homofobie nebo xenofobie.

"Nic z toho by nemělo mít místo na našem pracovišti nebo v našem národě," sdělil Blinken. Jeho úřad se chystá nominovat zvláštního zmocněnce pro boj proti antisemitismu.

Přečteno: 1245x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

hákový kříž, USA, PrezidentHLAVNÍ ZPRÁVY

 

Další články z rubriky..
romea - logo