romea - logo
26. května 2022 (čtvrtek)
svátek má Filip

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Bulhar zastřelil tři Romy, pak spáchal sebevraždu. Bezcitný vrah střílel i po malých dětech

Sofie, 19.3.2013 19:00, (ROMEA)
Desítky Romů se shromáždily u domu vraha romské rodiny v sofijské čtvrti  (Repro foto: BTV)
Desítky Romů se shromáždily u domu vraha romské rodiny v sofijské čtvrti (Repro foto: BTV)

Tři členy romské rodiny zastřelil v pondělí večer v Sofii jejich soused bulharské národnosti, který následně spáchal sebevraždu. V úterý o tom informovali zdravotníci. Podle médií se tragédie odehrála v části hlavního města obývané převážně Romy.

Sedmašedesátiletý etnický Bulhar Ivan Kamlukov, bývalý voják bulharské armády, vešel do domu svých romských sousedů a začal střílet z pistole do pěti dospělých a šesti dětí. Žádné z dětí zranění neutrpělo, jeden 26-letý Rom byl však na místě mrtvý.

Dvě ženy ve věku 28 a 56 let a 22-letého mladíka hospitalizovali s život ohrožujícími zraněními, přičemž obě ženy přes noc zemřely. Pravděpodobný útočník, který byl rovněž v kritickém stavu, svým zraněním nakonec také podlehl. Vrah střílel nelegálně drženou zbraní.

Policie a svědci tvrdí, že muže rozhněval kouř z hořících pneumatik přicházející ze sousedního dvora.

Do převážně romské čtvrti byla nasazena policie, aby se předešlo dalšímu násilí. Několik Romů se po incidentu shromáždilo před domem vraha a hrozili jeho zničením.

Bezcitnou a brutální vraždu využil k rasistickým výpadům vůči Romům místopředseda extremistické strany Vnitřní makedonská revoluční organizace (VMRO) Angel Džambaski, který uvedl, že „etnicky zabarvená kriminalita a násilí" Romů vyvolává reakce

Při posledním sčítání lidu z roku 2011 se z přibližně sedmi a půl milionu obyvatel Bulharska přes 300.000 přihlásilo k romské národnosti. Odhaduje se však, že jejich počet bude minimálně dvojnásobný. Romové patří v zemích Evropské unie k nejchudším částem populace.

VIDEO

Přečteno: 1323x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

EU, Bulharsko, Rasismus, Vražda, Kriminalita, Extremismus, NeonacismusHLAVNÍ ZPRÁVY

 

Další články z rubriky..
romea - logo