romea - logo
18. května 2022 (středa)
svátek má Nataša

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Středoevropská univerzita otevírá on-line kurz angličtiny pro romské studenty

26.3.2021 18:35
Ilustrační FOTO: CEU
Ilustrační FOTO: CEU

Středoevropská univerzita v Budapešti (CEU) přichystala pro romské studenty, kteří by chtěli absolvovat magisterské studium na anglicky mluvících vysokých školách, přípravný program. Jeho cílem je zdokonalit jejich znalost anglického jazyka. Za 16 let programu absolvovalo 231 studentů z 23 zemí a 85% z nich bylo přijato magisterskými programy.

"Pokud uvažujete o programu RGPP nebo studiu v anglickém jazyce na mezinárodní univerzitě, toto je skvělá příležitost, jak zlepšit své jazykové kompetence. Podmínkou k účasti je minimálně mírně pokročilá úroveň angličtiny," píše se ve výzvě CEU.

Letošní jazykový kurz proběhne od května do července formou online lekcí. Ty jsou rozvrženy do 7 týdnů, od pondělí do pátku, 2 hodiny studia denně.

"Ke studiu budete potřebovat PC nebo laptop s doporučeným prohlížečem Chrome a kvalitní internetové připojení," uvádí CEU.

Kromě výuky angličtiny je kurz zaměřen na zlepšení akademických dovedností. Jeho součástí je i úvod do dvou akademických oborů: veřejná správa a gender studies. Účastníkovi kurz kromě jazykových lekcí též umožní navázat kontakt s dalšími romskými studenty.

Online kurz je poskytován zdarma a třem nejúspěšnějším kandidátům bude uděleno stipendium. Pro přihlášení stačí zaslat email koordinátorce programu Marii Nyerges - nyergesm@ceu.edu.

Přečteno: 667x
 

Kam dál:

Štítky:  

CEU - Středoevropská univerzita, Jazyk, škola, Vzdělávání, Romové, StudentiHLAVNÍ ZPRÁVY

 

Další články z rubriky..
romea - logo