romea - logo
18. září 2021 (sobota)
svátek má Kryštof

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Dříve měla rasistické poznámky, pak přirovnala nošení roušek k holocaustu. Po návštěvě památníku obětem holocaustu se kongresmanka Greenová omluvila

16.6.2021 22:43
Kongresmanka Marjorie Taylorová Greeneová (FOTO: repro Youtube.com)
Kongresmanka Marjorie Taylorová Greeneová (FOTO: repro Youtube.com)

Americká republikánská kongresmanka Marjorie Taylorová Greeneová přirovnala povinnost nosit roušky ve vládních budovách ke hrůzám holocaustu. Po návštěvě washingtonského památníku obětem holocaustu se za své dřívější výroky veřejně omluvila, píše list The Guardian.

"Je mi opravdu líto, že jsem někoho urazila poznámkami o holocaustu," řekla Greeneová v pondělí novinářům před Kapitolem. "Neexistuje žádné srovnání a nikdy nebude. Antisemitismus je opravdová nenávist. Dnes jsem to viděla v muzeu holocaustu," řekla Greeneová.

Omluva přišla tři týdny po prvotních komentářích, které vyvolaly odmítavou reakci nejen u židovské komunity ve Spojených státech. Greeneová v podcastu přirovnala protiepidemická opatření zavedená předsedkyní americké Sněmovny reprezentantů Nancy Pelosiovou k metodám nacistického Německa.

Omluva není u Greenové častým jevem, v minulosti měla již několik rasistických a islamofobních poznámek, připomínají média. Je známá také jako zastánkyně internetové konspirační teorie QAnon a dalších antisemitských konspiračních teorií.

VIDEO

Přečteno: 1070x
 

Kam dál:

Štítky:  

USA, Rasismus, Holocaust, COVID-19, kongresHLAVNÍ ZPRÁVY

 

Další články z rubriky..
romea - logo