romea - logo
19. ledna 2018 (pátek)
svátek má Doubravka
Zprávy e-mailem - Nemáte čas číst naše zprávy každý den? Nechte si posílat souhrn toho nejdůležitějšího tak často, jak  chcete Vy.
Loading
rozšířené vyhledávaní

Dva drážďanští neonacisté jdou za útoky na uprchlíky do vězení

25.8.2017 10:03
Ilustrační foto (Zdroj: Twitter)
Ilustrační foto (Zdroj: Twitter)

 

Na tři roky a osm měsíců poslal včera do vězení soud v Drážďanech dva členy neonacistické skupiny FKD. Podle agentur je shledal vinnými z útoků proti žadatelům o azyl. Útoky spáchali v letech 2015 a 2016, tedy v období, kdy Německo přijalo více než milion uprchlíků.

Soud konstatoval, že oba odsouzení, ve věku 19 a 27 let, se dopustili několika útoků proti uprchlíkům. Kromě toho mají na svědomí útok na ubytovnu pro žadatele o azyl v Drážďanech a na další připravovaný objekt, kde by běženci mohli přebývat.

Starší z mužů má na svědomí i další násilné činy. Společně s jinými pravicovými extremisty například napadl jinak smýšlející osoby v Lipsku ve čtvrti Connewitz, která je známá jako centrum protifašistických aktivistů. Zúčastnil se i násilného protestu proti migrantům, který se konal v roce 2015 v Heidenau a při němž létaly na policisty lahve a kamení. Tři desítky policistů tehdy utrpěly zranění.

Odsouzení se podle médií k trestným činům přiznali ještě před zahájením procesu, aby dostali mírnější tresty.

Soudci podle agentury DPA v odůvodnění verdiktu mimo jiné označili uskupení FKD (Freie Kameradschaft Dresden), jehož byli odsouzení členy, za zločineckou organizaci. Založena byla s cílem rozsévat strach mezi migranty i mezi politickými oponenty. Každá akce přitom byla plánovaná.

Další členy FKD čekají v Drážďanech samostatné procesy za podobné trestné činy.

Přečteno: 1235x

Kam dál:

Štítky:  

Německo, Drážďany, Neonacismus, Soud, Uprchlíci, XenofobieHLAVNÍ ZPRÁVY

--ilustrační foto--

VIDEO: Server Romea.cz vyzpovídal napadeného chlapce, jeho matku a svědka incidentu v ústecké MHD

18.1.2018 13:55
Pracovníci serveru Romea.cz hovořili s chlapcem, kterého chtěla revizorka ústeckého dopravního podniku minulý týden násilím vyhodit z ranního spoje do školy. Prostor dostala také matka chlapce a mladík, který incident natočil na telefon. 
 celý článek

Ilustrační FOTO

Policie k případu úmrtí malé Janičky v Sheffieldu: Neexistují žádné podezřelé okolnosti její smrti

12.1.2018 14:45
Podle policejního velitelství v South Yorkshire, které vyšetřuje smrt malé Janičky v Sheffieldu, neexistují žádné podezřelé okolnosti její smrti. Vyplývá to z vyjádření pro server Romea.cz k případu, který mezi Romy na sociálních sítí vyvolal bouřlivou diskuzi.
 celý článek

Revizorka 11. 1. 2018 vyhodila z autobusu romské děti jedoucí do školy do Trmic. Vadilo jí, že měly na zádech batohy (FOTO: Repro Facebook, koláž: Romea.cz)

videoÚstecký dopravní podnik stojí za svou revizorkou, která vyhodila romské děti z autobusu. Uznává ale, že neměla chlapce chytit za ruku

12.1.2018 14:20
Dopravní podnik města Ústí nad Labem uznává (DPMUL), že revizorka v rámci svých pravomocí chlapce neměla chytit za ruku. Vzhledem k tomu, že chlapec měl být k ženě vulgární a měl si odmítnout sundat batoh ze zad, stojí ale dopravní podnik za svou zaměstnankyní. DPMUL to uvádí v dnes zveřejněné tiskové zprávě. Incident se odehrál včera ráno během cesty školáků do trmické základní školy.
 celý článek

Diskuse:

Každý diskutující musí dodržovat PRAVIDLA DISKUZE SERVERU Romea.cz. Moderátoři serveru Romea.cz si vyhrazují právo bez předchozího upozornění odstranit nevhodné příspěvky z diskuse na Romea.cz. Při opakovaném porušení pravidel mohou moderátoři diskutéra zablokovat.

Další články z rubriky..
romea - logo