romea - logo
17. listopadu 2017 (pátek)
svátek má Mahuléna
Zprávy e-mailem - Nemáte čas číst naše zprávy každý den? Nechte si posílat souhrn toho nejdůležitějšího tak často, jak  chcete Vy.
Loading
rozšířené vyhledávaní

Dva drážďanští neonacisté jdou za útoky na uprchlíky do vězení

25.8.2017 10:03
Ilustrační foto (Zdroj: Twitter)
Ilustrační foto (Zdroj: Twitter)

Na tři roky a osm měsíců poslal včera do vězení soud v Drážďanech dva členy neonacistické skupiny FKD. Podle agentur je shledal vinnými z útoků proti žadatelům o azyl. Útoky spáchali v letech 2015 a 2016, tedy v období, kdy Německo přijalo více než milion uprchlíků.

Soud konstatoval, že oba odsouzení, ve věku 19 a 27 let, se dopustili několika útoků proti uprchlíkům. Kromě toho mají na svědomí útok na ubytovnu pro žadatele o azyl v Drážďanech a na další připravovaný objekt, kde by běženci mohli přebývat.

Starší z mužů má na svědomí i další násilné činy. Společně s jinými pravicovými extremisty například napadl jinak smýšlející osoby v Lipsku ve čtvrti Connewitz, která je známá jako centrum protifašistických aktivistů. Zúčastnil se i násilného protestu proti migrantům, který se konal v roce 2015 v Heidenau a při němž létaly na policisty lahve a kamení. Tři desítky policistů tehdy utrpěly zranění.

Odsouzení se podle médií k trestným činům přiznali ještě před zahájením procesu, aby dostali mírnější tresty.

Soudci podle agentury DPA v odůvodnění verdiktu mimo jiné označili uskupení FKD (Freie Kameradschaft Dresden), jehož byli odsouzení členy, za zločineckou organizaci. Založena byla s cílem rozsévat strach mezi migranty i mezi politickými oponenty. Každá akce přitom byla plánovaná.

Další členy FKD čekají v Drážďanech samostatné procesy za podobné trestné činy.

Přečteno: 1225x

Kam dál:

Štítky:  

Německo, Drážďany, Neonacismus, Soud, Uprchlíci, XenofobieHLAVNÍ ZPRÁVY

Shromáždění na Abertově - 17. 11. 2017

videoZÁZNAMY: ČR si připomněla 17. listopad, policie v Praze zadržela dva příznivc eextremistické DSSS

17.11.2017 12:54, (AKTUALIZOVÁNO 21:00)
Obyvatelé České republiky si dnes připomněli výročí událostí spojených se 17. listopadem. Hlavní město zažilo pietní shromáždění, demonstrace pravicových extremistů i krajní levice i různé kulturní akce. Na akce svolané u příležitosti výročí událostí z listopadu 1939 a 1989 dohlíželi stovky policistů, pražským jednotkám vypomohly i další krajská ředitelství.
 celý článek

Dominika Duka (FOTO: Petr Zewlakk Vrabec)

Kardinál Duka poblahopřál nenávistné Okamurově SPD k volebnímu výsledku. Spojuje nás péče o bezpečí lidí a řada jiných témat, uvedl

16.11.2017 13:45
Hlava české katolické církve, kardinál Dominik Duka, poblahopřál k výsledkům voleb předsedovi hnutí Svoboda a přímá demokracie (SPD) Tomio Okamurovi. „Dovoluji si Vám pogratulovat k výsledkům voleb do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR. Jsem přesvědčen, že nás spojuje péče o bezpečí lidí v této zemi i řada jiných témat. Přál bych Vám, abyste Vy i Vaši poslanci v nově ustavené sněmovně dokázali důrazně prosazovat právo a spravedlnost,“ uvedl Duka ve svém dopise.
 celý článek

Emil Voráč

Emil Voráč: Dokud nebudeme schopni se dohodnout, ničeho nedosáhneme a budeme k sobě chovat nenávist

16.11.2017 12:15
Co vlastně chceme? Nesouhlasíme s dosavadní politikou a vůbec se nedivím. Vadí nám převažující nálady tohoto národa. Dlouhodobě si stěžujeme, že politika, ale i integrační činnost je o nás, ale bez nás. Nejsme spokojení, že romská menšina nemá zástupce v senátu, parlamentu, nebo ve vládě a také na úřadech, kde se jaksi tvoří vnitřní zákony, které mnohdy jsou specificky nastavené proti naší menšině.
 celý článek

Diskuse:

Každý diskutující musí dodržovat PRAVIDLA DISKUZE SERVERU Romea.cz. Moderátoři serveru Romea.cz si vyhrazují právo bez předchozího upozornění odstranit nevhodné příspěvky z diskuse na Romea.cz. Při opakovaném porušení pravidel mohou moderátoři diskutéra zablokovat.

Další články z rubriky..
romea - logo