romea - logo
25. května 2018 (pátek)
svátek má Viola
Loading
rozšířené vyhledávaní

Dva drážďanští neonacisté jdou za útoky na uprchlíky do vězení

25.8.2017 10:03
Ilustrační foto (Zdroj: Twitter)
Ilustrační foto (Zdroj: Twitter)

Na tři roky a osm měsíců poslal včera do vězení soud v Drážďanech dva členy neonacistické skupiny FKD. Podle agentur je shledal vinnými z útoků proti žadatelům o azyl. Útoky spáchali v letech 2015 a 2016, tedy v období, kdy Německo přijalo více než milion uprchlíků.

Soud konstatoval, že oba odsouzení, ve věku 19 a 27 let, se dopustili několika útoků proti uprchlíkům. Kromě toho mají na svědomí útok na ubytovnu pro žadatele o azyl v Drážďanech a na další připravovaný objekt, kde by běženci mohli přebývat.

Starší z mužů má na svědomí i další násilné činy. Společně s jinými pravicovými extremisty například napadl jinak smýšlející osoby v Lipsku ve čtvrti Connewitz, která je známá jako centrum protifašistických aktivistů. Zúčastnil se i násilného protestu proti migrantům, který se konal v roce 2015 v Heidenau a při němž létaly na policisty lahve a kamení. Tři desítky policistů tehdy utrpěly zranění.

Odsouzení se podle médií k trestným činům přiznali ještě před zahájením procesu, aby dostali mírnější tresty.

Soudci podle agentury DPA v odůvodnění verdiktu mimo jiné označili uskupení FKD (Freie Kameradschaft Dresden), jehož byli odsouzení členy, za zločineckou organizaci. Založena byla s cílem rozsévat strach mezi migranty i mezi politickými oponenty. Každá akce přitom byla plánovaná.

Další členy FKD čekají v Drážďanech samostatné procesy za podobné trestné činy.

Přečteno: 1260x

Kam dál:

Štítky:  

Německo, Drážďany, Neonacismus, Soud, Uprchlíci, XenofobieHLAVNÍ ZPRÁVY

V městečku Saintes Marie de la Mer na jihu Francie se každoročně koná tradiční pouť k uctění Kali Sáry. (FOTO: Wikimedia Commons)

Ve čtvrtek začíná ve Francii tradiční oslava romské patronky Kaľi Sáry

22.5.2018 22:15
Již tento čtvrtek začíná v jihofrancouzském městečku Saintes Maries de la Mer tradiční romská pouť, na kterou se sjíždějí Romové ze všech koutů světa, aby uctili svou patronku černou Sáru. Na několik dní tak jinak poklidné městečko ožívá romskou hudbou všech stylů. Tradice této pouťě, která oslavuje kromě Kaľi Sáry také svaté Marie Jakobé a Salomé, sahá až do středověku.
 celý článek

Brutální zákrok slovenských policistů 16. dubna 2017 ve Zborově, okres Bardejov. (FOTO: repro ERRC)

videoBrutální zásah proti Romům ve Zborově: Policejní inspekce uzavřela vyšetřování, nešlo o trestný čin

22.5.2018 16:45
Po roce vyšetřování brutálního policejního zásahu, který se odehrál loni v květnu v romské osadě ve Zborově u Bardějova, policejní inspekce případ uzavřela, podle ní policie nepochybila. Informuje o tom RTVS.
 celý článek

Ida Kelarová 26. 10. 2017 na chodbě Krajského soudu v Děčíně, který řešil případ napadení romských dětí a střelby na táboře v Jiřetíně pod Jedlovou v létě 2016. (FOTO: František Bikár, Romea.cz)

Svědek v případu střelby na romském táboře: Děti se bály a plakaly. Střelec nadával pořadateli že je zm.. cikánskej a buzerant

22.5.2018 16:09
Výslechem dalších svědků pokračovalo dnes u děčínského okresního soudu projednávání střelby na táboře romského pěveckého sboru. Obžalobě z výtržnictví čelí Martin Kout, který podle obžaloby předloni u dětského tábora v Jiřetíně pod Jedlovou na Děčínsku střílel a rasisticky nadával jeho účastníkům. Na táboře byly romské děti. Kout již dříve jakoukoli vinu odmítl, hrozí mu dva roky vězení.
 celý článek

Diskuse:

Každý diskutující musí dodržovat PRAVIDLA DISKUZE SERVERU Romea.cz. Moderátoři serveru Romea.cz si vyhrazují právo bez předchozího upozornění odstranit nevhodné příspěvky z diskuse na Romea.cz. Při opakovaném porušení pravidel mohou moderátoři diskutéra zablokovat.

 

Další články z rubriky..
romea - logo