romea - logo
28. listopadu 2020 (sobota)
svátek má René

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Facebook bude mazat příspěvky popírající nebo zkreslující holokaust. K tomuto kroku firmu dovedla i neznalost holokaustu mezi mladými

13.10.2020 13:15
Ilustrační foto (FOTO: pixabay.com)
Ilustrační foto (FOTO: pixabay.com)

Technologická společnost Facebook nově začne na svých sociálních sítích mazat příspěvky, které popírají nebo zkreslují historii holokaustu. Ke kroku se firma uchýlila dva roky poté, co její šéf Mark Zuckerberg v interview prohlásil, že jej popírání holokaustu hluboce uráží, ale že by sociální síť neměla podobné příspěvky mazat, připomněla agentura AP.

Facebook v poslední době čelí tlaku, aby více zakročil proti šíření dezinformací na svých platformách.

"Bojoval jsem s rozporem mezi obranou svobody vyjadřování a škodami, které způsobuje umenšování nebo popírání hrůz holokaustu," uvedl Zuckerberg ve svém příspěvku na Facebooku. "Moje vlastní uvažování a naše širší pravidla ohledně nenávistných výroků se posunuly, když jsem viděl data, podle nichž je na vzestupu antisemitsky motivované násilí," dodal šéf přední technologické firmy.

Firma uvedla, že ji ke kroku dovedla také "znepokojivá úroveň neznalostí ohledně holokaustu, zejména mezi mladými lidmi". Agentura AP připomněla, že podle nedávného šetření čtvrtina Američanů ve věku 18 až 34 let pokládá holokaust za mýtus, myslí si, že se jeho hrůzy přehání, nebo netuší, o co se jedná.

Společnost Facebook rovněž uvedla, že ke konci letošního roku začne na svých platformách odkazovat na ověřené zdroje informací uživatele, kteří budou hledat informace o holokaustu nebo o jeho popírání. Příspěvky začne z Facebooku a Instagramu odstraňovat okamžitě, ačkoliv varovala, že bude nějaký čas trvat, než na nová pravidla naladí svoje počítačové systémy a zaškolí zaměstnance.

Oznámení Zuckerberga ocenil Světový židovský kongres (WJC) i a Americký židovský výbor (AJC). "Facebook ukazuje, že považuje popírání holokaustu za to, čím ve skutečnosti je - za formu antisemitismu, a tím pádem za projev nenávisti," uvedl ve vyjádření prezident WJC Ronald Lauder.

Facebook čelil v létě bojkotu zorganizovaném skupinou nevládních organizací, které vyzývaly velké firmy, aby na jeho sociálních sítích neplatily za reklamu, dokud společnost nezakročí proti šíření nenávistných projevů a dezinformací na svých platformách. S postoji společnosti pak vyjádřila nesouhlas i řada jejích zaměstnanců.

 

Přečteno: 687x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Holocaust, Facebook, Rasismus, dezinformaceHLAVNÍ ZPRÁVY

11. setkání romských studentů Baruvas proběhlo v srpnu 2020 na chatě Doubravka (FOTO: Petr Zewlakk Vrabec)

ROMEA letos poskytla stipendia dalším 94 romským studentům. Za 5 let trvání programu rozdala už 365 stipendií

26.11.2020 11:00

Organizace ROMEA na přelomu října a listopadu vyplatila 94 stipendií – tolik je letos ve stipendijním programu romských studentů středních, vyšších odborných a nově také vysokých škol. Jedná se o studenty různorodých oborů z celé České republiky, kteří mají dobré výsledky ve studiu, ale jejich socio-ekonomická situace ohrožuje dokončení střední nebo vysoké školy nebo vůbec nástup do ročníku. Program pro studenty organizace ROMEA spustila v roce 2016 a do této chvíle poskytla celkem 365 stipendií 213 studentům. Někteří ze stipendistů obdrželi totiž díky svým studijním výsledkům a aktivnímu zapojení v do programu stipendium opakovaně

 celý článek

Setkání romských studentů BARUVAS, které pravidelně pořádá organizace ROMEA (FOTO: Petr Zewlakk Vrabec)

DOKUMENT: Vláda schválila Zprávu o stavu romské menšiny v roce 2019. Stále převládají předsudky, nejhorší je oblast bydlení, význam vzdělání u Romů roste

25.11.2020 19:30
Vláda v pondělí na svém zasedání schválila Zprávu o stavu romské menšiny v České republice za rok 2019 a zároveň vzala na vědomí informaci o naplňování Strategie romské integrace do roku 2020 v roce 2019. Zprávu o stavu romské menšiny, kterou zpravodajský server Romea.cz zveřejňuje v plném znění, schválila také Rada vlády pro záležitosti romské menšiny.
 celý článek

Závěrečný galakoncert festivalu Khamoro 2018 (FOTO: Petr Karlach)

Největší světový romský festival Khamoro se přesouvá na internet. Na koncerty se můžete podívat zdarma!

24.11.2020 20:45
Vzhledem k nepříznivé epidemiologické situaci v České republice bude letošní ročník festivalu KHAMORO poprvé v on-line formátu. Letošní ročník se rozdělil na dvě části. První část koncertů proběhla v září, druhá část začne v sobotu 28. 11. a bude streamována přes internet. Záštitu nad festival převzal ministr kultury Lubomír Zaorálek a primátor hlavního města Prahy Zdeněk Hřib.
 celý článek

 

Další články z rubriky..
romea - logo