romea - logo
29. října 2020 (čtvrtek)
svátek má Silvie

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Facebook bude mazat příspěvky popírající nebo zkreslující holokaust. K tomuto kroku firmu dovedla i neznalost holokaustu mezi mladými

13.10.2020 13:15
Ilustrační foto (FOTO: pixabay.com)
Ilustrační foto (FOTO: pixabay.com)

Technologická společnost Facebook nově začne na svých sociálních sítích mazat příspěvky, které popírají nebo zkreslují historii holokaustu. Ke kroku se firma uchýlila dva roky poté, co její šéf Mark Zuckerberg v interview prohlásil, že jej popírání holokaustu hluboce uráží, ale že by sociální síť neměla podobné příspěvky mazat, připomněla agentura AP.

Facebook v poslední době čelí tlaku, aby více zakročil proti šíření dezinformací na svých platformách.

"Bojoval jsem s rozporem mezi obranou svobody vyjadřování a škodami, které způsobuje umenšování nebo popírání hrůz holokaustu," uvedl Zuckerberg ve svém příspěvku na Facebooku. "Moje vlastní uvažování a naše širší pravidla ohledně nenávistných výroků se posunuly, když jsem viděl data, podle nichž je na vzestupu antisemitsky motivované násilí," dodal šéf přední technologické firmy.

Firma uvedla, že ji ke kroku dovedla také "znepokojivá úroveň neznalostí ohledně holokaustu, zejména mezi mladými lidmi". Agentura AP připomněla, že podle nedávného šetření čtvrtina Američanů ve věku 18 až 34 let pokládá holokaust za mýtus, myslí si, že se jeho hrůzy přehání, nebo netuší, o co se jedná.

Společnost Facebook rovněž uvedla, že ke konci letošního roku začne na svých platformách odkazovat na ověřené zdroje informací uživatele, kteří budou hledat informace o holokaustu nebo o jeho popírání. Příspěvky začne z Facebooku a Instagramu odstraňovat okamžitě, ačkoliv varovala, že bude nějaký čas trvat, než na nová pravidla naladí svoje počítačové systémy a zaškolí zaměstnance.

Oznámení Zuckerberga ocenil Světový židovský kongres (WJC) i a Americký židovský výbor (AJC). "Facebook ukazuje, že považuje popírání holokaustu za to, čím ve skutečnosti je - za formu antisemitismu, a tím pádem za projev nenávisti," uvedl ve vyjádření prezident WJC Ronald Lauder.

Facebook čelil v létě bojkotu zorganizovaném skupinou nevládních organizací, které vyzývaly velké firmy, aby na jeho sociálních sítích neplatily za reklamu, dokud společnost nezakročí proti šíření nenávistných projevů a dezinformací na svých platformách. S postoji společnosti pak vyjádřila nesouhlas i řada jejích zaměstnanců.

 

Přečteno: 666x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Holocaust, Facebook, Rasismus, dezinformaceHLAVNÍ ZPRÁVY

Jozef Kmeťo

videoNa onemocnění COVID-19 zemřel romský bloger Jozef Kmeťo. Těsně před smrtí natočil video, kde před nemocí varuje a vyzývá k nošení roušek

26.10.2020 14:24
Dnes odpoledne podlehl nemoci COVID-19 bloger Jozef Kmeťo. Informaci serveru Romea.cz potvrdila jeho manželka. Kmeťo těsně před smrtí natočil video, kde všechny varuje před zlehčováním nemoci a vyzývá je k nošení roušek.
 celý článek

Richard Adam, Jitka Votavová, Terezie Ondičová, Nikola Kokyová, Michael Miko

videoMladé osobnosti: Držte se, nevěřte všemu, co čtete, a chraňte své rodiny

26.10.2020 12:10
Známé osobnosti z romského a proromského prostředí vyzvaly prostřednictvím ROMEA TV k dodržování protiepidemických opatření. Vyzývají Romy, aby nosili roušky na nutných místech, nescházeli se a nezlehčovali situaci šířením dezinformačních zpráv na sociálních sítích.
 celý článek

David Tišer a papež František (FOTO: Petr Zewlakk Vrabec, Pixabay, koláž Romea.cz)

Papež podpořil registrovaná partnerství homosexuálů. Je to pozitivní krok ke změně, okomentoval vyjádření David Tišer

23.10.2020 12:06
Papež František poprvé veřejně podpořil zákony, které umožňují homosexuálům vstoupit do registrovaného partnerství. Papež to uvedl v biografickém dokumentárním filmu Francesco rusko-amerického režiséra Jevgenije Afinejevského, který byl dnes představen na filmovém festivalu v Římě. Je to vůbec poprvé, co se hlava katolické církve vyjádřila ve prospěch civilních sňatků pro homosexuály. Vatikán na vyjádření papeže ve filmu zatím nereagoval. Jako pozitivní krok vyjádření papeže označil David Tišer, romský LGBT aktivista a ředitel společnosti ARA ART.
 celý článek

 

Další články z rubriky..
romea - logo