romea - logo
14. srpna 2022 (neděle)
svátek má Alan

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Facebook představil tři novinky, kterými se můžete bránit rasismu a nenávisti na sociální síti Instagram

13.8.2021 11:15
Ilustrační FOTO: https://www.flickr.com/
Ilustrační FOTO: https://www.flickr.com/

Hned tři novinky ve středu představila společnost Facebook, aby zabránila obtěžování uživatelů Instagramu nevhodnými zprávami a komentáři. Chce tak kromě jiného zabránit rasismu a nenávisti šířících se po sociálních sítích.

První možností je omezení komentářů a žádostí o zprávy (DM request), druhou výraznější upozornění, když se někdo pokouší poslat případné nevhodné komentáře a třetí pak celosvětové rozšíření funkce Hidden Words, která slouží k filtrování nevhodných žádostí o zprávy.

"Naší zodpovědností je zajistit, aby se každý na Instagramu cítil bezpečně. Nestrpíme žádné nenávistné zprávy ani šikanu a budeme podobné zprávy odstraňovat, kdykoliv na ně narazíme," prohlásila společnost.

Možnost omezení komentářů a žádostí o zprávy se má zapínat na mobilech v nastavení soukromí. Automaticky pak skryje komentáře a žádosti zasílané lidmi, kteří vás nesledují, případně vás sledují jen po krátkou dobu. Tato možnost má být podle společnosti dostupná všem uživatelům Instagramu na světě od středy. Podle průzkumu společnosti píší nevhodné komentáře exponovaným uživatelům Instagramu hlavně lidé, kteří je nesledují, případně kteří je sledují pouze krátkodobě.

"Podobné případy jsme zaznamenali po finále EURO 2020, což vyústilo ve výrazný nárůst rasismu vůči některým hráčům," vysvětlila společnost.

Výraznější upozornění na případné nevhodné komentáře se zobrazí odesílateli zprávy. V případě, že komentář odešlou, je možné, že skončí skrytý či smazaný.

Funkce Hidden Words má nyní rozšířený seznam případně urážlivých slov, hashtagů a emotikonů. Ty jsou automaticky filtrovány. Nově si také uživatelé mohou skrýt komentáře s obsahem, který může být podle nich nevhodný, ale který zároveň neporušuje pravidla. Funkci je možné na mobilech ovládat v nastavení soukromí v oddílu Komentáře.

Přečteno: 1742x
 

Kam dál:

Štítky:  

Facebook, Instagram, Šikana, Romové, NásilíHLAVNÍ ZPRÁVY

 

Další články z rubriky..
romea - logo