romea - logo
5. prosince 2021 (neděle)
svátek má Jitka

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Festival "International Gypsy Fest" se uskuteční v Bratislavě již posedmé

Bratislava, 4.8.2014 14:00, (ROMEA)
Romští hudebníci z různých zemí světa se sejdou na 7. ročníku mezinárodního festivalu Internatinal Gypsy Fest v Bratislavě.
Romští hudebníci z různých zemí světa se sejdou na 7. ročníku mezinárodního festivalu Internatinal Gypsy Fest v Bratislavě.

Již 7. ročník světového romského festivalu "International Gypsy Fest" se uskuteční 7. až 9. srpna a vystoupí na něm za Českou republiku vedle zpěváka Jána Bendiga také devítičlenný pěvecký soubor MiXes, který se věnuje především gospelové muzice. Ochutnávku jejich tvorby můžete vidět na videu níže.

International Gypsy Fest je největší romský festival, který se na Slovensku organizuje již od roku 2008. Akce je součástí Kulturního léta a hradních slavností Bratislava 2014 a na festivalu během šesti let vystoupili umělci z Indie, Brazílie, Argentiny, Španělska, Švédska, Německa, Makedonie, Srbska, Rumunska, Bulharska, Ukrajiny, Polska, Maďarska, Rakouska, Česka a Slovenska.

Více informací o festivalu, programu a účinkujících kapelách naleznete ZDE

Akce se koná pod záštitou předsedy vlády Slovenské republiky Roberta Fica, zmocněnce vlády pro romské komunity Petra Pollaka a primátora slovenského hlavního města Bratislavy Milana Ftáčnika.

VIDEO

voj, Roma Production, o.s.
Přečteno: 914x
 

Kam dál:

Štítky:  

Festival, Hudba, BratislavaHLAVNÍ ZPRÁVY

 

Další články z rubriky..
romea - logo