romea - logo
20. května 2022 (pátek)
svátek má Zbyšek

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Francie: Útok na autobus zápalnými lahvemi souvisí s protesty po smrti černošského mladíka. Nesouvisí s Islámem

6.8.2016 0:09
Takto to vypadá po výzvách k upálení lidí v autobuse v praxi. Pouliční gang zaútočil zápalnými lahvemi 28. 7. 2016 na autobus na pařížském předměstí Saint-Denis (FOTO: repro Youtube.com)
Takto to vypadá po výzvách k upálení lidí v autobuse v praxi. Pouliční gang zaútočil zápalnými lahvemi 28. 7. 2016 na autobus na pařížském předměstí Saint-Denis (FOTO: repro Youtube.com)

Pouliční gang zapálil minulý týden linkový autobus na pařížském předměstí Saint-Denis. Některá zahraniční média a české protiislámské weby útok připsaly islámským radikálům, když tvrdily, že během útoku mladíci křičeli "Allahu Akbar". Podle policie však útok nemá nic společného s náboženstvím, ale souvisí s protesty, které vypukly po smrtí černošského mladíka, který zemřel po svém zatčení.

Útok na autobus proběhl minulý čtvrtek a zachytil ho na video jeden z náhodných svědků. Na záznamu je vidět skupina maskovaných mladíků, kteří zatarasí cestu autobusu popelnicemi a později na něj zaútočí zápalnými lahvemi. Při útoku nebyl nikdo zraněn. Patnácti cestujícím i s řidičem se podařilo uniknout ještě před vypuknutím požáru.

Policejní mluvčí vyvrátil zprávy některých médií, že by měli útok na svědomí islámští teroristé. "Neexistuje žádný důkaz, který by útok spojoval s islámem nebo že by během útoku někdo vykřikoval náboženské slogany," uvedll policejní mluvčí, který dodal, že útok měl souvislost s násilnými protesty, které proběhly po smrti černošského mladíka v polovině července. Násilnosti se odehrávaly zejména v obci Beaumont-sur-Oise u Paříže, odkud pocházel černošský mladík, a v sousedních obcích Persan a Bruyéres-sur-Oise.

Nepokoje vypukly poté, co během zatýkání zemřel právě na své čtyřiadvacáté narozeniny Adama Traoré. Dotyčný podle prokurátora figuroval v případu vydírání, po zatčení se mu udělalo nevolno a zemřel. Jeho blízcí a známí však podezírají policisty, že zatčeného zbili a že šlo o rasistickou vraždu. Jeho sestra tvrdí, že bratra jí zavraždili.

Pitva nicméně podle prokurátora vyloučila, že mladíkovu smrt zavinili policisté. Adama Traoré podlehl závažné infekci, která postihla několik jeho orgánů.

VIDEO

Přečteno: 1398x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Migrace, Uprchlíci, Útok, Žhářský útok, Francie, Policie, Rasismus, HoaxHLAVNÍ ZPRÁVY

 

Další články z rubriky..
romea - logo