romea - logo
25. ledna 2020 (sobota)
svátek má Miloš
Loading
rozšířené vyhledávaní

George Soros údajně zemřel. Falešná zpráva se šíří internetem

16.11.2016 16:50
George Soros.
George Soros.

Začátkem týdne se na internetu začala šířit falešná zpráva, že George Soros zemřel. Zpráva byla záhy vyvrácena a označena jako falešná a je jen poslední v řetězu nepravdivých a padělaných zpráv o smrti známých osobností. George Soros je živ a zdráv. Není to poprvé, kdy se internetem šíří zprávy o smrti Georga Sorose. V roce 2014 agentura Reuters omylem zveřejnila článek, ve kterém stálo, že podnikatel údajně také zemřel.

„V pondělí kolem jedenácté hodiny zemřel náš milovaný podnikatel George Soros. Narodil se 12. Srpna 1930 v Budapešti. Bude nám chybět, ale nezapomeneme. Prosím prokažte svou soustrast tím, že okomentujete tento příspěvek a dáte - to se mi líbí - naší stránce,“ objevilo se na internetu.

Pověst o údajné smrti Sorose se začala šířit v pondělí ráno na sociální síti Facebook a přilákala téměř přes milion lajků. Stovky fanoušků okamžitě začalo k příspěvku psát své kondolenční vzkazy a vyjadřovat svůj smutek nad smrtí šestaosmdesátiletého podnikatele.

Kromě zpráv od důvěřivých fanoušků se objevovali i skeptické názory. Poukazovali na to, že toto prohlášení o smrti Sorose nebyla zveřejněna žádným velkým americkým mediem, což naznačuje, že šlo o podvodnou zprávu, protože smrt takového významného člověka by byla hlavní zprávou všech médií.

„Stal se součástí dlouhého seznamu celebrit, které se stali obětí tohoto podvodu. George Soros je stále živ a zdráv. Přestaňte věřit tomu, co vidíte na internetu,“ upozornil pro server Mediamass zástupce Georga Sorose.

Někteří fanoušci poté vyjadřovali nad falešnou zprávou hněv a jiní zas namítali, že toto gesto ukazuje na jeho mimořádnou popularitu po celém světě.

Přečteno: 2215x
 

Kam dál:

Štítky:  

podnikatel, Hoax, smrt , OSFHLAVNÍ ZPRÁVY

Lucie Fuková (FOTO: Archiv Romea.cz)

Lucie Fuková pro Romea.cz: Odcházím z "romské rady" kvůli jejímu fungování a kvůli Heleně Válkové

23.1.2020 9:10
Jak již server Romea.cz informoval radu pro záležitosti romské menšiny včera opustila Lucie Fuková. Po Renatě Kötnerrové je to již druhá členka, která v krátké době z rady odchází na protest proti Heleně Válkové a kvůli samotnému fungování rady. "Rezignuji po zvážení některých negativních procesních aspektů fungování Rady vlády pro záležitosti romské menšiny společně s přesvědčením, že pozice zmocněnce pro lidská práva pro mne představuje především morálně pevný symbol demokratičnosti a politické a názorové integrity," uvedla ve stanovisku zaslaném serveru Romea.cz, které zveřejňujeme v plném znění.
 celý článek

Stanislav Křeček (FOTO: David Sedlecký. Wikimedia Comons)

ČSSD a Okamurova SPD chtějí za ombudsmana Křečka. KDU-ČSL má pochyby o zákonnosti jeho nominace

22.1.2020 10:11
Lidovci mají pochybnosti o změně kandidáta prezidenta Miloše Zemana na pozici ombudsmana. Zeman v době přípravy volby stáhl nominaci vládní zmocněnkyně Heleny Válkové a navrhl na veřejného ochránce práv Stanislava Křečka. Předseda KDU-ČSL Marek Výborný novinářům řekl, že o zákonnosti tohoto kroku má jeho strana pochybnosti a zřejmě se o tom bude jednat ve Sněmovně. Křeček v dolní komoře může počítat s podporu sociálních demokratů a hnutí SPD.
 celý článek

Další články z rubriky..
romea - logo