romea - logo
12. srpna 2022 (pátek)
svátek má Klára

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

George Soros údajně zemřel. Falešná zpráva se šíří internetem

16.11.2016 16:50
George Soros.
George Soros.

Začátkem týdne se na internetu začala šířit falešná zpráva, že George Soros zemřel. Zpráva byla záhy vyvrácena a označena jako falešná a je jen poslední v řetězu nepravdivých a padělaných zpráv o smrti známých osobností. George Soros je živ a zdráv. Není to poprvé, kdy se internetem šíří zprávy o smrti Georga Sorose. V roce 2014 agentura Reuters omylem zveřejnila článek, ve kterém stálo, že podnikatel údajně také zemřel.

„V pondělí kolem jedenácté hodiny zemřel náš milovaný podnikatel George Soros. Narodil se 12. Srpna 1930 v Budapešti. Bude nám chybět, ale nezapomeneme. Prosím prokažte svou soustrast tím, že okomentujete tento příspěvek a dáte - to se mi líbí - naší stránce,“ objevilo se na internetu.

Pověst o údajné smrti Sorose se začala šířit v pondělí ráno na sociální síti Facebook a přilákala téměř přes milion lajků. Stovky fanoušků okamžitě začalo k příspěvku psát své kondolenční vzkazy a vyjadřovat svůj smutek nad smrtí šestaosmdesátiletého podnikatele.

Kromě zpráv od důvěřivých fanoušků se objevovali i skeptické názory. Poukazovali na to, že toto prohlášení o smrti Sorose nebyla zveřejněna žádným velkým americkým mediem, což naznačuje, že šlo o podvodnou zprávu, protože smrt takového významného člověka by byla hlavní zprávou všech médií.

„Stal se součástí dlouhého seznamu celebrit, které se stali obětí tohoto podvodu. George Soros je stále živ a zdráv. Přestaňte věřit tomu, co vidíte na internetu,“ upozornil pro server Mediamass zástupce Georga Sorose.

Někteří fanoušci poté vyjadřovali nad falešnou zprávou hněv a jiní zas namítali, že toto gesto ukazuje na jeho mimořádnou popularitu po celém světě.

Přečteno: 2564x
 

Kam dál:

Štítky:  

podnikatel, Hoax, smrt , OSFHLAVNÍ ZPRÁVY

 

Další články z rubriky..
romea - logo