romea - logo
8. prosince 2019 (neděle)
svátek má Květoslava
Loading
rozšířené vyhledávaní

George Soros údajně zemřel. Falešná zpráva se šíří internetem

16.11.2016 16:50
George Soros.
George Soros.

Začátkem týdne se na internetu začala šířit falešná zpráva, že George Soros zemřel. Zpráva byla záhy vyvrácena a označena jako falešná a je jen poslední v řetězu nepravdivých a padělaných zpráv o smrti známých osobností. George Soros je živ a zdráv. Není to poprvé, kdy se internetem šíří zprávy o smrti Georga Sorose. V roce 2014 agentura Reuters omylem zveřejnila článek, ve kterém stálo, že podnikatel údajně také zemřel.

„V pondělí kolem jedenácté hodiny zemřel náš milovaný podnikatel George Soros. Narodil se 12. Srpna 1930 v Budapešti. Bude nám chybět, ale nezapomeneme. Prosím prokažte svou soustrast tím, že okomentujete tento příspěvek a dáte - to se mi líbí - naší stránce,“ objevilo se na internetu.

Pověst o údajné smrti Sorose se začala šířit v pondělí ráno na sociální síti Facebook a přilákala téměř přes milion lajků. Stovky fanoušků okamžitě začalo k příspěvku psát své kondolenční vzkazy a vyjadřovat svůj smutek nad smrtí šestaosmdesátiletého podnikatele.

Kromě zpráv od důvěřivých fanoušků se objevovali i skeptické názory. Poukazovali na to, že toto prohlášení o smrti Sorose nebyla zveřejněna žádným velkým americkým mediem, což naznačuje, že šlo o podvodnou zprávu, protože smrt takového významného člověka by byla hlavní zprávou všech médií.

„Stal se součástí dlouhého seznamu celebrit, které se stali obětí tohoto podvodu. George Soros je stále živ a zdráv. Přestaňte věřit tomu, co vidíte na internetu,“ upozornil pro server Mediamass zástupce Georga Sorose.

Někteří fanoušci poté vyjadřovali nad falešnou zprávou hněv a jiní zas namítali, že toto gesto ukazuje na jeho mimořádnou popularitu po celém světě.

Přečteno: 2206x
 

Kam dál:

Štítky:  

podnikatel, Hoax, smrt , OSFHLAVNÍ ZPRÁVY

Vánoce na turistické základně Myšinec v Budišovicích u Hrabyně prožily děti z dětských domovů z Čeladné, Příbora, Liptálu, Býchor a Uherského Ostrohu. (FOTO: Vladislav Sobol)

videoZÁZNAM: Situace je zoufalá, děti z dětských domovů končí i po 30 letech rozvoje ústavní péče na ulici

25.11.2019 11:33
V České republice vyrůstá v dětských domovech a dalších typech zařízení pobytové péče přes 8 000 dětí, z toho několik stovek ročně odchází do dospělosti.
 celý článek

Dalibor Karvay

Vídeňský symfonický orchestr jmenoval houslistu Dalibora Karvaye prvním koncertním mistrem

22.11.2019 11:15
Vídeňský symfonický orchestr jmenoval 34-letého slovenského houslistu Dalibora Karvaye svým prvním koncertním mistrem. Informoval o tom hudebníh časopis The Strad.
 celý článek

Druhý ročník ocenění od romských organizací a nezávislých osobností Lúč z tmy (Foto: Facebook Lúč z tmy)

videoZÁZNAM: Slavnostního předávání ocenění Lúč z tmy

22.11.2019 0:01
Přímý přenos slavnostního předávání ocenění Lúč z tmy, které každoročně udělují romské organizace a nezávislé osobnosti těm, kteří se dlouhodobě zasazují o zlepšení postavení Romů v různých oblastech života nebo se významným způsobem podílejí na budování mostů mezi Romy a většinovou společností. Záštitu nad 2. ročníkem ocenění Lúč z tmy převzala slovenská prezidentka Zuzana Čaputová. Přenos z bratislavského Caffe Berinka odvysílá ROMEA TV od 19 hodin.
 celý článek

Další články z rubriky..
romea - logo