romea - logo
26. června 2022 (neděle)
svátek má Adriana

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Několikrát zachráněná holčička z Aleppa? Ne, jde o hoax, který šíří především ruské servery

18.11.2016 13:05
fotografie zachráněné holčičky
fotografie zachráněné holčičky

V posledních hodinách se na sociální síti Facebook masově šíří koláž fotografií z Aleppa, která má údajně dokládat manipulaci ze strany západních médií. Na fotografii má být Syřan, který zachránil stejnou holčičku na třech různých místech.

Fotografie se šíří například s komentářem: “Oscara za nejlepší herecký výkon získává Syřan, který zachránil stejnou holčičku na třech místech potřetí.” Fotografie má již přes tři tisíce sdílení. Sdílí se však také na dalších místech s tím, že tři různí muži zachraňují na různých místech stále stejnou holčičku. Holčička tak má být nastrčenou figurantkou. Celou údajnou manipulaci popisují zejména ruské servery Russia Insider a Russkaya Vesna.

Zdrojové fotografie ze záchranných pracích se objevily například na serveru Daily mail, který informuje o syrských vrtulnících Air Force, které zaútočily v oblasti Bab al-Nairab v Aleppu 27. srpna letošního roku. Fotografie pochází ze světové fotobanky Getyy Images. Aljazeera dokládá situaci fotografiemi agentury Reuters. Fotografie agentury Reuters používá také server The Sun. Další fotografie pocházejí od agentury AFP.

Na místě tak byli fotografové z několika světových agentur a vzniklo současně také několik videí. Fotografie i videa dokládají, že dívku postupně nesli 3 různí muži na stejném místě útoku, kteří si ji předávají. To dokládají také fotografie a videa zde a zde. Fotografie tedy pochází z jednoho dne a jednoho místa, nemají dokládat různá místa a už vůbec nezobrazují jednoho stejného muže.

Russkaya Vesna předkládá další "důkazy" o údajné manipulaci. Tím má být video útoku na Aleppo z 24. září, na kterém je údajně stejná holčička. Na videu však nikde obličej dívky není vidět.

Převzato z hatefree.cz

Přečteno: 2316x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Facebook, Hoax, fotografie, Rusko, Sýrie, Děti, zachránceHLAVNÍ ZPRÁVY

 

Další články z rubriky..
romea - logo