romea - logo
5. prosince 2021 (neděle)
svátek má Jitka

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Kongresman King zřejmě nebude novým americkým velvyslancem ČR. Má jít o záměnu jmen

22.5.2017 12:07
Steve King. (FOTO: steveking.house.gov)
Steve King. (FOTO: steveking.house.gov)

Velvyslancem USA v Česku zřejmě nebude kongresman z Iowy Steve King. Server Aktuálně.cz, který původně informoval o tom, že velvyslancem bude, uvedl, že se údajně jedná o záměnu jmen. Post má získat jiný Steve King.

Kongresman King podle serveru popřel, že by s americkým ministerstvem zahraničí jednal o diplomatickém postu v Praze. Na Twitteru to sdělil zpravodaj agentury Bloomberg Sahil Kapur, který s kongresmanem mluvil. Kapurova redakční kolegyně Jennifer Jacobsová na Twitteru také píše o záměně jmen, a to s odkazem na sdělení poradců prezidenta USA Donalda Trumpa.

České úřady již mají na stole žádost o souhlas s působením nového amerického velvyslance, píše Aktuálně.cz. Podle serveru některé informace naznačují, že velvyslancem by mohl být republikán a podnikatel z amerického státu Wisconsin Steve King.

Česko po zvolení Trumpa opustil velvyslanec Andrew Schapiro, který se během svého působení v Praze dostal do sporu s prezidentem Milošem Zemanem. O místo velvyslankyně v Praze loni krátce po vítězství Donalda Trumpa v prezidentských volbách projevila zájem jeho první manželka Ivana Trumpová, rodačka ze Zlína.

Přečteno: 824x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Zahraniční, USA, kongres, Politika, velvyslanectví, Česká republikaHLAVNÍ ZPRÁVY

 

Další články z rubriky..
romea - logo