romea - logo
27. ledna 2021 (středa)
svátek má Ingrid

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Kotlebův poslanec zaplatí pokutu za rasistické výroky

22.12.2017 13:37
Nový poslanec fašistické LSNS Milan Mazurek, který v červnu 2015 v Bratislavě zaútočil na arabskou rodinu s dětmi (FOTO: Youtube.com)
Nový poslanec fašistické LSNS Milan Mazurek, který v červnu 2015 v Bratislavě zaútočil na arabskou rodinu s dětmi (FOTO: Youtube.com)

Poslanec slovenského parlamentu za extremistickou Lidovou stranu Naše Slovensko (LSNS) Milan Mazurek musí zaplatit pokutu ve výši 5000 eur (128 tisíc korun). Rozhodl o tom soud. Rádio Frontinus, ve kterém výroky zazněly, zaplatilo již dříve pokutu 15 tisíc eur (380 tisíc Kč).

Jak informoval server novinky.cz, speciální prokuratura podala na Mazureka žalobu za přečin hanobení národa, rasy a přesvědčení a za podněcování k hanobení a vyhrožování osob pro jejich příslušnost k některé rase, národu, národnosti, barvě pleti a etnické skupině.

Mazurek v rozhlase loni 2. října řekl, že na domy pro lidi z romských komunit stát vynaloží 150 miliónů eur (3,8 miliardy korun). „Pro lidi, kteří nikdy pro náš národ, pro náš stát nic neudělali. Právě naopak, rozhodli se žít asociálním způsobem života a vysávat náš sociální systém. My, kteří žijeme slušným životem a pracujeme, tak na nás stát kašle, zatímco těmto asociálům dá zadarmo úplně všechno,“ řekl podle serveru slovenský poslanec.

Podle prokuratury tím znevažoval romské etnikum a jeho slova měla rasistický charakter. „Z jejich obsahu vyplynul záměr vyvolat nenávist vůči příslušníkům této etnické skupiny,“ konstatoval prokurátor ve svém odůvodnění.

Poslanec Mazurek je paradoxně členem výboru pro lidská práva, národnostní menšiny a rodovou rovnost slovenského parlamentu.

Letos v červenci obvinila policie šéfa strany Mariana Kotlebu za projevy sympatií ke hnutí směřujícímu k potlačení práv a svobod, obvinění čelí i další poslanec Stanislav Mizík. Ten upozornil na údajný židovský původ některých osobností, které letos vyznamenal slovenský prezident Andrej Kiska. Slovenský generální prokurátor Jaromír Čižnár v květnu 2017 podal k nejvyššímu soudu návrh na rozpuštění LSNS.

Přečteno: 1392x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Kotleba, Slovensko, Rasismus, SoudHLAVNÍ ZPRÁVY

Na jaře Irena šila zdarma roušky, nyní nemá šanci si pronajmout byt... je totiž Romka (FOTO: Archiv autorky)

Alena Gronzíková: Romové nemají šanci si pronajmout byt. Beznadějný příběh Ireny, která má doporučení od minulé majitelky, stálý příjem a poctivě pracuje

26.1.2021 16:37
Když se mi známá Irena prvně zmínila, že si bude muset hledat nové bydlení, protože se majitelka bytu, který má v současné době v pronájmu, chce vrátit zpět do svého bytu, věděla jsem, že nebude jednoduché v Břeclavi najít pro ni a její dvě děti vhodné bydlení. Ale že to bude až takový oříšek, to jsem vážně nečekala.
 celý článek

Rudolf Bagár (FOTO: Facebook Muzea romské kultury)

Zemřel legendární romský hudebník Rudolf Bagár

26.1.2021 14:43
Zemřel legendární hudebník Rudolf Bagár. Na svém oficiální facebookovém účtu o tom informovalo Muzeum romské kultury, se kterým dlouhodobě spolupracoval.
 celý článek

Jarmila Balážová a Karel Karika (FOTO: ROMEA TV)

videoKarel Karika pro ROMEA TV: Situace lidí v sociálně vyloučených lokalitách se kvůli koronaviru rychle zhoršuje. Nejchudší lidé se očkovat nechají, dezinformace šíří spíše střední vrstva

25.1.2021 17:00
Situace v sociálně vyloučených lokalitách se kvůli onemocnění COVID-19 výrazně zhoršila. "Chudé lidi zasáhla pandemie ze všech nejvíce," říká v rozhovoru pro ROMEA TV Karel Karika, staronový místostarosta městského obvodu Ústí nad Labem - město. Ten se na post vrátil po dvou letech po rozpadu dosavadní koalice. Chce pro město pracovat s vizí, ne jako úředník, ale jako někdo, kdo je zvolený občany. "Chci se soustředit na plnění jejich potřeb," uvedl Karel Karika.
 celý článek

 

Další články z rubriky..
romea - logo