romea - logo
19. dubna 2021 (pondělí)
svátek má Rostislav

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Maďarští policisté při zásahu proti uprchlíkům zbili slovenskou novinářku

17.9.2015 13:08
Viktor Orbán (FOTO: European People's Party - EPP, Flickr.com)
Viktor Orbán (FOTO: European People's Party - EPP, Flickr.com)

Maďarští policisté při středečním zásahu proti uprchlíkům na hranici se Srbskem zbili a následně zadrželi zahraniční novináře. Byla mezi nimi i reportérka slovenského listu Denník N, napsal dnes tento list.

"Všechno se stalo, když jsme se skupinou novinářů sledovali, jak se masa uprchlíků snaží dostat na maďarskou stranu přes plot. Pomáhala jsem vstát jedné rodině ze země, když mě strhli policisté, začali mě bít obuškem, svázali mi ruce a hodili mě na zem," popsala zákrok policistů reportérka Denníku N Tímea Becková.

Podle listu byla Becková obviněna z nelegálního překročení hranic a noc na dnešek strávila na policii. Spolu s ní prý maďarští policisté vyslýchali i další zahraniční novináře. "Se mnou i jednoho polského a australského novináře. Tomu Polákovi strašně krvácela hlava, ztratil asi půl litru krve," uvedla novinářka.

Již ve středu srbská televizní stanice RTS informovala, že maďarští policisté vybavení obušky zbili tři srbské novináře, kteří na hranici s Maďarskem natáčeli reportáže o uprchlické krizi. Policisté prý v jednu chvíli natlačili kameramana na zeď, mlátili ho do hlavy a do zad obuškem a rozbili mu kameru. Podobně zasáhli proti zvukaři, reportérka zase utrpěla zranění ruky. Všichni tři byli odvezeni do nedaleké nemocnice.

Maďarská policie ve středu použila slzný plyn a vodní děla proti stovkám migrantů, kteří na hranici se Srbskem pronikli skrz plot z ostnatého drátu a snažili se dostat do Maďarska. Podle BBC byl generální tajemník OSN Pan Ki-mun zásahem "šokován" a označil ho za "neakceptovatelný".

Přečteno: 642x
 

Kam dál:

Štítky:  

UprchlíciHLAVNÍ ZPRÁVY

 

Další články z rubriky..
romea - logo