romea - logo
18. května 2022 (středa)
svátek má Nataša

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Muž v New Yorku zavraždil na ulici Afroameričana. Chtěl jich zabít víc, soud ho obvinil z teroristického činu

28.3.2017 11:35
James Harris Jackson před soudem v New Yorku. (Foto: Steven Hirsch, The New York Post via AP)
James Harris Jackson před soudem v New Yorku. (Foto: Steven Hirsch, The New York Post via AP)

Američan James Harris Jackson minulé pondělí v New Yorku mečem smrtelně bodl šestašedesátiletého Afroameričana Timothyho Caughmana. Jackson si vybral oběť svého útoku záměrně a po napadení z místa činu utekl. Na policii vypověděl, že od dětství nesnáší černochy. Bývalý voják, který sloužil v Afghánistánu, byl včera obviněn z vraždy prvního stupně a teroristického činu, jelikož jednal s úmyslem rozdmýchat rasové nepokoje a zbavit života více lidí.

V pondělí 20. března otřásl večerním New Yorkem cílený útok, kdy osmadvacetiletý muž napadl na ulici postaršího černocha. Důvodem pro to byla mužova tmavá pleť. Útočník na ulici v Manhattnu vytáhl z pod kabátu meč a muže probodl. Po převozu do nemocnice napadený muž zemřel. Útočník z místa utekl, vše ale zaznamenaly kamery na ulici a nakonec se po dvou dnech udal sám na policii. Celou událost také viděla žena, která následně na policii vypověděla, že zaslechla starého může sténat. Vše ale zaznamenaly kamery

Minulou středu se pachatel sám udal na policii se slovy: „Nenávidím černochy už od dětství. Mám tyhle pocity už od mládí.“  Policistům také sdělil, že se udal, protože by jinak musel pokračovat v zabíjení.

Podle informací ze serveru NBCnews.com chtěl svým činem donutit bílé ženy, aby odmítaly mezirasové sňatky. Rušný New York si pak vybral kvůli početné černošké menšině a chtěl tak získat větší pozornost médií. Policii také uvedl, že o motivech svého činu sepsal text a chtěl by ho předat novinářům.

Soud obžaloval Jamese Harrise Jacksona z vraždy prvního stupně, dále z vraždy druhého stupně motivované rasovou nenávistí, teroristického činu a nezákonného držení zbraně.

Přečteno: 2212x
 

Kam dál:

Štítky:  

Vražda, Spojené státy americké, New York, Rasistické vraždyHLAVNÍ ZPRÁVY

 

Další články z rubriky..
romea - logo