romea - logo
26. května 2022 (čtvrtek)
svátek má Filip

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Na severu Maďarska demonstrovalo 700 lidí proti segregaci a stigmatizování Romů

Budapešť, 18.10.2012 10:27, (ROMEA)

Na 700 lidí se dnes v severomaďarském Miskolci zúčastnilo romského protestního pochodu proti stigmatizování a segregování této menšiny. Ve městě dnes uspořádalo manifestaci také krajně pravicové Hnutí za lepší Maďarsko (Jobbik), napsala agentura MTI. Žádné násilnosti nebyly hlášeny.

Romský protest s názvem Pochod za vlast a demokracii svolala místní romská samospráva. Její šéf Gábor Váradi řekl, že záměrem je upozornit na nenávist, segregaci a snahy činit z Romů obětní beránky problémů. Politikům vzkázal, aby přestali zneužívat Romy jako nástroj pro dosažení vlastních cílů.

Do města přijelo asi 500 stoupenců parlamentního Jobbiku, který často argumentuje takzvanou cikánskou kriminalitou. Krajní pravice odůvodnila svou manifestaci jako snahu upozornit na zhoršenou bezpečnost ve městě. Předseda Jobbiku Gábor Vona řekl MTI, že chce upozornit na "problémy soužití Romů a neromského obyvatelstva".

Do Miskolce se sjelo i asi 150 opozičních socialistů. Řečníci na této manifestaci prohlásili, že vládní strany a ani Jobbik se ve skutečnosti nezajímají o řešení situace ve městě.

Přečteno: 614x
 

Kam dál:

Štítky:  

Maďarsko, DemonstraceHLAVNÍ ZPRÁVY

 

Další články z rubriky..
romea - logo