romea - logo
10. srpna 2022 (středa)
svátek má Vavřinec

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Na vyplácení dávek na Slovensku budou dohlížet bezpečnostní složky. Zplnomocněnec Ravasz to považuje za nelidské, požadoval vznik mobilních pošt

18.3.2020 17:00
Ilustrační FOTO: Wikimedia Commons
Ilustrační FOTO: Wikimedia Commons

Po pondělním zasedání Ústředního krizového štábu slovenská vláda přehodnotila svůj záměr zřídit v lokalitách, kde žijí Romové, v době vyplácení sociálních dávek mobilní pošty. To navrhoval společně s neziskovými organizacemi zmocněnec vlády SR pro romské komunity Ábel Ravasz. Chtěl tak předejít vysoké koncentraci lidí na jednom místě. Místo toho se vláda však rozhodla do těchto míst vyslat bezpečnostní složky. Informoval o tom server Info.sk.

Dávky se tak mají i nadále vyplácet na standardních poštách. "Jednotlivé pobočky Slovenské pošty budou kontrolované soukromou SBS službou, městskou policií, státní policií," sdělil po jednání štábu na tiskové konferenci předseda vlády Peter Pellegrini.

Do oblastí s velkým počtem romského obyvatelstva pak plánují vyslat rovněž armádu, "která bude dbát na dodržování nějakých odstupů, veřejného pořádku s tím, že se budeme snažit každého jednotlivého klienta Slovenské pošty, který si půjde pro sociální dávky, nějakým způsobem desinfikovat ruce a poskytnout mu nějakou, klidně i náhradu na zakrytí nosu a tváře tak, aby neohrozil pracovníky pošty," vysvětlil premiér.

Zplnomocněnec pro romské komunity Ábel Ravasz (Most-Híd) se proti těmto opatřením důrazně ohradil. "Řešení, které krizový štáb přijal, považuji za nelidské a nemohu se s ním ztotožnit," uvedl Ravasz na sociální síti. "Nadále jednám se Slovenskou poštou a Policií SR, aby se na poštách alespoň distribuovaly prostředky na zakrytí úst a nosu, a aby nedošlo k incidentům," dodal zplnomocněnec.

Na informace, které se začaly šířit po sociálních sítích, že do romských osad míří armáda, reagoval poslanec Národní rady Slovenské republiky Peter Pollák (OLANO). "Nešiřte paniku. Žádní vojáci nejdou do osad. Je výmysl," napsal Pollák.

Přečteno: 831x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Policie, Sociální dávky, Slovensko, COVID-19HLAVNÍ ZPRÁVY

 

Další články z rubriky..
romea - logo