romea - logo
27. července 2021 (úterý)
svátek má Věroslav

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Německá policie podnikla razie kvůli nenávisti na internetu

22.6.2017 11:24
Ilustrační FOTO: Metropolico.org, Flickr
Ilustrační FOTO: Metropolico.org, Flickr

Policie po celém Německu od úterního rána provádějí razie namířené proti lidem, kteří jsou podezřelí ze zveřejňování nenávistných příspěvků na sociálních sítích. Celkem má v hledáčku 36 lidí, většinou s krajně pravicovými názory, informovala agentura DPA.

Domovní prohlídky policie provádí ve čtrnácti ze šestnácti spolkových zemích. K výslechu předvedla desítky lidí podezřelých z šíření nenávisti na internetu. Kromě lidí s krajně pravicovými názory jsou mezi nimi i dva lidé s radikálními levicovými postoji a také jedna osoba, jež se hlásí k takzvaným Říšským občanům, tedy ke skupině lidí, kteří odmítají legitimitu Spolkové republiky.

"Kdo bude po síti šířit právně postižitelné obsahy, bude důsledně stíhán a pohnán k odpovědnosti," uvedl v prohlášení k akci ministr spravedlnosti Heiko Maas. Kdo chce chránit svobodu slova, nesmí nečinně přihlížet, když je výměna názorů omezována trestným vyhrožováním a zastrašováním, dodal ministr.

V dubnu německá vláda schválila návrh zákona, podle kterého bude sociálním sítím, jež nebudou důsledně mazat protiprávní obsah, hrozit pokuta až 50 miliónů eur (1,3 miliardy korun). Parlamentem by měla norma projít ještě před zářijovými volbami.

Přečteno: 3663x
 

Kam dál:

Štítky:  

Německo, Policie, Sociální sítě, Internet, krajní praviceHLAVNÍ ZPRÁVY

 

Další články z rubriky..
romea - logo