romea - logo
23. října 2021 (sobota)
svátek má Teodor

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Německá policie zasáhla proti extremistické muslimské skupině

26.2.2021 17:01
Ilustrační FOTO
Ilustrační FOTO

Německé úřady ve čtvrtek podnikly zásahy na několika místech v Berlíně a v přilehlém Braniborsku proti členům salafistické muslimské skupiny, jejíž činnost krátce předtím zakázaly kvůli podezření z náboženského extremismu. S odkazem na vyjádření policie o tom informovala agentura Reuters.

V bytech členů skupiny známé jako Jama'atu Berlin či Tauhid Berlin zasahovalo 850 členů zvláštních policejních jednotek. Podle listu Tagesspiegel skupina na internetu chválila kroky teroristické organizace Islámský stát a volala po zabíjení židů. Některé členy skupiny úřady stíhají.

Podle listu měla skupina rovněž vazby na Anise Amriho, který v prosinci 2016 zabil v Berlíně 12 lidí včetně jedné Česky, když najel v nákladním voze do davu na vánočním trhu

Salafismus je zvláštní ultrakonzervativní odnoží sunnitského islámu, mezi jehož přívržence patří kromě pokojných vyznavačů víry také radikálové usilující o vytvoření vlastních států, které by podle nich měly být uspořádány podle pravého učení islámu.

Německá kontrarozvědka považuje salafisty za "islámské extremisty" a ve své výroční zprávě uvedla, že se jejich počet v Německu v roce 2019 zvýšil na rekordních 12.150. To je třikrát více, než kolik jich v zemi bylo před třemi lety.

Přečteno: 714x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Extremismus, Islamismus, Násilí, Násilí z nenávisti, Německo, EUHLAVNÍ ZPRÁVY

Organizace Romodrom oslavila 20. let svého působení ve Žlutých lázních, foto: romeatv

videoVIDEO: Romodrom oslavil 20 let!

20.10.2021 15:00

 

Další články z rubriky..
romea - logo