Německá policie zasáhla proti extremistické muslimské skupině

Německé úřady ve čtvrtek podnikly zásahy na několika místech v Berlíně a v přilehlém Braniborsku proti členům salafistické muslimské skupiny, jejíž činnost krátce předtím zakázaly kvůli podezření z náboženského extremismu. S odkazem na vyjádření policie o tom informovala agentura Reuters.
V bytech členů skupiny známé jako Jama'atu Berlin či Tauhid Berlin zasahovalo 850 členů zvláštních policejních jednotek. Podle listu Tagesspiegel skupina na internetu chválila kroky teroristické organizace Islámský stát a volala po zabíjení židů. Některé členy skupiny úřady stíhají.
Podle listu měla skupina rovněž vazby na Anise Amriho, který v prosinci 2016 zabil v Berlíně 12 lidí včetně jedné Česky, když najel v nákladním voze do davu na vánočním trhu
Salafismus je zvláštní ultrakonzervativní odnoží sunnitského islámu, mezi jehož přívržence patří kromě pokojných vyznavačů víry také radikálové usilující o vytvoření vlastních států, které by podle nich měly být uspořádány podle pravého učení islámu.
Německá kontrarozvědka považuje salafisty za "islámské extremisty" a ve své výroční zprávě uvedla, že se jejich počet v Německu v roce 2019 zvýšil na rekordních 12.150. To je třikrát více, než kolik jich v zemi bylo před třemi lety.
Nepřehlédněte:
- Zátah proti neonacistům v Německu. Obchodují s drogami, perou špinavé peníze
- Německý policejní komisař čelí stíhání za sdílení fotek Hitlera
- Antisemitismus je jako virus, říká šéf německo-židovského spolku s názvem "321 - 2021: 1700 let židovského života v Německu"
Kam dál:
- Radek Banga ve své knize popisuje domácí násilí a údajné vykořisťování dětí. Patrik Banga, jeho bratr, se od něj distancuje
- Rom, nebo Cikán? Tuto otázku řešila slovenská TA 3. Diskuse se účastnil i fašista Mazurek. Mluví se s nácky?
- Film romské filmařky Very Lackové o odboji Romů proti nacistům bude mít premiéru v Německu
- Příznivci neonacistického Národního odporu opět u soudu. Kauzou se soudy zabývají už přes 10 let
- V Německu začal proces s dvanácti členy krajně pravicové teroristické skupiny Gruppe S.
- NBC News: Krajní pravice je v USA na ústupu, mobilizace skončila fiaskem
- Vídeňská radnice vyvěsila romské vlajky u příležitosti Mezinárodního dne Romů
- Miroslav Brož k Mezinárodnímu dni Romů: Není důvod k oslavám, postavení Romů ve společnosti se zhoršuje, investované finance mají nulové výsledky
- Evropský soud ve Štrasburku: Slovensko nedostatečně vyšetřilo policejní násilí vůči třem romským chlapcům
- Britský strážník odsouzen za členství v zakázané neonacistické skupině
- Nejvyšší soud umožnil Charlottesville odstranit sochy generálů Konfederace, symboly rasismu a útlaku černochů
- Asian Lives Matter: Kvůli koronaviru přibylo útoků na obyvatele USA s asijskými kořeny. Biden kvůli tomu založil zvláštní útvar
Štítky:
Extremismus, Islamismus, Násilí, Násilí z nenávisti, Německo, EUHLAVNÍ ZPRÁVY
