romea - logo
25. června 2019 (úterý)
svátek má Ivan
Loading
rozšířené vyhledávaní

Německá policie zasáhla proti neonacistům, čtyři osoby zatkla

13.12.2018 10:18
Ilustrační FOTO: Metropolico.org, Flickr
Ilustrační FOTO: Metropolico.org, Flickr

Německá policie dnes podnikla zátah proti sympatizantům zakázané pravicově extremistické organizace Blood & Honour. Zásah se uskutečnil v pěti spolkových zemích zároveň, výsledkem jsou čtyři zatčení a zabavený materiál s radikálním obsahem. Uvedla to agentura DPA s odvoláním na bavorského ministra vnitra Joachima Herrmanna.

V Bavorsku, Durynsku, Bádensku-Württembersku, Hesensku a Sasku-Anhaltsku policisté provedli celkově patnáct domovních prohlídek. Zabavili přitom materiály s hákovými kříži a podobnou zakázanou symbolikou, zbraně a hudební nosiče.

Spolek Blood & Honour patří od roku 2000 mezi zakázané organizace. Zatčené osoby čelí podezření, že se činnost spolku pokoušely obnovit pomocí šíření zabaveného materiálu.

Podle údajů německé vlády jsou navzdory zatykačům v Německu na svobodě více než čtyři stovky extremistů, část z nich se nejspíš skrývá v sousedních zemích včetně ČR.

Přečteno: 395x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Německo, Extremismus, Neonacismus, PolicieHLAVNÍ ZPRÁVY

Václav Sivák je jeden z nejtalentovanějších českých kickboxerů, zdroj: Facebook Vašek Sivák

Kickboxer Sivák se příští týden představí na MMA galavečeru v Praze

19.6.2019 15:14
Předloňský juniorský mistr Evropy a nyní už také vítěz v kategorii mužů na mezinárodním mistrovství ČR v kategorii K-1, o kterém se média vyjadřují jako o jednom z největších talentů v této disciplíně v tuzemsku, má na kontě celou řadu vybojovaných vítězství
 celý článek

Nepokoje v Čemodanovce (FOTO: repro Telekanal 360)

Starosta Čemodanovky: 900 Romů bylo donuceno se vystěhovat po konfliktech s Rusy

19.6.2019 12:08
Po nepokojích v ruském regionu Penza, které zřejmě vyvolal konflikt mladistvých ve vsi Čemodanovka, se z regionu přemístilo asi devět set Romů. Uvedl to server The Moscow Times.
 celý článek

Setkání komunitní skupiny (FOTO: Adam Komenda)

Čunkodomky v Chanově nechceme, domy si opravíme sami, navrhují obyvatelé sídliště

19.6.2019 10:39
Jednání se zúčastnilo několik desítek lidí a společně představili alternativní plán k návrhu vedení města postavit na okraji Chanova obytné kontejnery. Místní občané navrhli, že poničené panelové domy opraví sami obyvatelé sídliště.
 celý článek

Další články z rubriky..
romea - logo